NSC praat eerst achter gesloten deuren met leden op partijcongres
NIEUWEGEIN (ANP) - Enkele honderden leden van NSC hebben zich zaterdagochtend verzameld voor het ledencongres van de partij. De dag begon met deelsessies waarin zij met Kamerleden en bewindspersonen in gesprek konden gaan over uiteenlopende onderwerpen, maar ook "politieke actualiteiten". De pers werd bij deze bijeenkomsten op afstand gehouden.
NSC heeft een aantal turbulente weken achter de rug waarin twee staatssecretarissen, Folkert Idsinga en Nora Achahbar, en twee Kamerleden, Rosanne Hertzberger en Femke Zeedijk, opstapten. Alle vier wezen zij ruwe omgangsvormen in de coalitie aan als reden om af te treden. Het scheelde weinig of NSC had zich helemaal teruggetrokken uit het kabinet-Schoof.
Afgelopen week keerde partijleider Pieter Omtzigt, die al weken ziek thuis zat, terug in de Tweede Kamer. Aan het einde van de ochtend spreekt hij het congres toe, net als medefractievoorzitter Nicolien van Vroonhoven die hem de afgelopen weken verving.
De zaal in Nieuwegein waar het congres wordt gehouden, biedt plaats aan circa zeshonderd mensen. NSC had begin dit jaar bijna 10.000 leden. De partij werd vorig jaar opgericht en behaalde een jaar geleden bij de Tweede Kamerverkiezingen direct twintig zetels.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Minister Vincent Karremans (Infrastructuur en Waterstaat) komt met een landelijke aanpak van fatbikes, zei hij in de Tweede Kamer. Wat die aanpak behelst, maakte hij nog niet duidelijk. Wel houdt de VVD'er vast aan de coalitiewens om een juridisch onderscheid te maken tussen fatbikes en andere elektrische fietsen.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De wereldwijde energiesituatie zal voorlopig zorgwekkend blijven, verwacht energieminister Stientje van Veldhoven na het aankondigen van een staakt-het-vuren tussen de VS en Iran. Dat is goed nieuws, vindt Van Veldhoven, "maar veel energie-infra is ernstig beschadigd in de regio". Herstel daarvan kan maanden tot jaren duren.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het is volgens buitenlandminister Tom Berendsen (CDA) nu niet aan de orde dat Nederland militairen stuurt om de Straat van Hormuz te beveiligen. Dat zei hij in het programma Goedemorgen Nederland en op NPO Radio 1 nadat een staakt-het-vuren tussen de Verenigde Staten en Iran werd afgekondigd.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - D66 gaat met Hart voor Den Haag praten over de vorming van een nieuwe coalitie in Den Haag, heeft de fractie besloten. Eerder verzette de partij zich tegen samenwerking, maar vorige week deed verkenner Ahmed Aboutaleb een dringend beroep op D66 om toch in gesprek te gaan met partijleider Richard de Mos. Dat heeft D66 over de streep getrokken.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Net als het Verenigd Koninkrijk moet Nederland rapper Ye (ook bekend als Kanye West) de toegang weigeren, vinden ChristenUnie en CDA. Ye geeft begin juni twee concerten in Arnhem. "Wat mij betreft komt hij ons land niet binnen", zegt Mirjam Bikker (ChristenUnie). "Als dat juridisch kan, heel graag", reageert Tijs van den Brink (CDA).
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Minister-president Rob Jetten hoopt op terughoudendheid van de Verenigde Staten in de oorlog tegen Iran. De Amerikaanse president Donald Trump dreigt op sociale media dat komende nacht "een hele beschaving" zal worden gedood als de blokkade van de Straat van Hormuz niet wordt opgeheven. "Dat zijn geen behulpzame teksten", vindt de premier.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Het UWV maakt te vaak fouten bij het handmatig beoordelen of iemand een werkloosheidsuitkering (WW) krijgt. Dat meldt minister Hans Vijlbrief (Sociale Zaken, D66) op basis van controles door het UWV. Daaruit blijkt dat bij 11 procent van de handmatig gecontroleerde dossiers fouten zijn gemaakt.
1 dag geleden