Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

NSC past omstreden pensioenvoorstel aan na RvS-kritiek

NSC past omstreden pensioenvoorstel aan na RvS-kritiek

DEN HAAG (ANP) - NSC gaat een omstreden voorstel voor het wijzigen van het pensioenstelsel aanpassen na kritiek van de Raad van State. De partij van Pieter Omtzigt wilde, samen met de BBB, dat pensioendeelnemers via een referendum konden aangeven of zij over wilden naar het nieuwe stelsel. Maar de Raad van State was vernietigend: het plan was onvoldoende doordacht en zou de transitie naar het nieuwe systeem "in ernstige mate" kunnen verstoren.

NSC wil nu dat deelnemers bezwaar mogen maken tegen overstappen en dan in het oude systeem blijven, laat Kamerlid Agnes Joseph weten. Als dat niet lukt, dan is een referendum mogelijk alsnog een optie. "Ook zijn de eisen rondom keuzebegeleiding en informatieverstrekking aangevuld en verduidelijkt", aldus Joseph. Daarnaast komen NSC en BBB met compensatie voor de groep van 45 tot 55 jaar, zodat zij ondanks het oude of nieuwe systeem hetzelfde perspectief hebben.

NSC en BBB vinden dat deelnemers te weinig inspraak hebben in de overgang van het oude naar het nieuwe stelsel. De kritiek van de Raad van State ging volgens Joseph en Omtzigt voorbij aan dit bezwaar.

Niet alleen de Raad van State, maar ook coalitiepartij VVD was erg kritisch op het plan. Thierry Aartsen (VVD) noemde het "zeer onverstandig". Hij schaarde zich achter de kritiek dat er heel lang over het nieuwe pensioenstelsel is gepraat, zowel door de volksvertegenwoordiging in het parlement als door de werkgevers en werknemers.

Minister Eddy van Hijum (Sociale Zaken, NSC) waarschuwde ook voor de gevolgen voor het transitieproces als er een referendum zou komen. Hij vond dat het plan "een vrij fundamenteel aspect" van het pensioenstelsel zou openen. "Daar moet je goede en zwaarwegende argumenten voor hebben." Het is nog niet bekend in hoeverre er nu politieke steun is voor het aangepaste voorstel van NSC en BBB.

In het nieuwe pensioenstelsel wordt de grote pensioenpot verdeeld over kleinere, individuele potjes. De premie die een deelnemer betaalt staat vast, maar hoeveel iemand krijgt is meer afhankelijk van economische bewegingen. De verwachting is dat pensioenen hoger zijn in economisch goede tijden. In slechtere tijden kan de uitkering tegenvallen.

Meer uit Binnenland

Hulpverlener Wittenberg, die bootvluchtelingen hielp, overleden

PEEST (ANP) - De Nederlandse hulpverlener Pieter Wittenberg is vrijdag op 78-jarige leeftijd overleden. Dat bevestigt de hulporganisatie Human Power zondag na een bericht van RTV Drenthe. Wittenberg was op het Griekse eiland Lesbos aangeklaagd voor onder meer mensensmokkel, omdat hij bootvluchtelingen had geholpen. In januari werd hij vrijgesproken, net als 23 andere hulpverleners.

4 uur geleden
Instituut Mijnbouwschade kreeg 300 schademeldingen na beving

ASSEN (ANP) - Na een dubbele aardbeving in de buurt van Assen heeft het Instituut Mijnbouwschade Groningen meer dan driehonderd meldingen van schade gekregen. Dat instituut is eigenlijk verantwoordelijk voor het afhandelen van schade door gaswinning uit het Groningenveld. De aardbeving bij Assen gebeurde in een ander gasveld. Die schade wordt afgehandeld door de Commissie Mijnbouwschade, die 132 meldingen heeft gekregen.

6 uur geleden
Adviesroute van Buitenlandse Zaken uit Westelijke Jordaanoever

DEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft een reisadvies opgesteld voor Nederlanders die weg willen uit de Westelijke Jordaanoever. Zij kunnen reizen via Jordanië, waar het luchtruim nog open is. Een andere optie is vliegen vanuit Israël. Daar is het luchtruim beperkt open.

7 uur geleden
Driedaagse vrijheidsloop voor Iran gestart bij Olympisch Stadion

AMSTERDAM (ANP) - Bij het Olympisch Stadion in Amsterdam is zondagmiddag een driedaagse vrijheidsloop voor Iran gestart. Het einddoel is de Tweede Kamer, waar de lopers dinsdag een petitie willen aanbieden.

8 uur geleden
Dode door schietpartij in Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - Een persoon is in de nacht van zaterdag op zondag omgekomen door een schietpartij bij het Koningin Wilhelminaplein in Amsterdam Nieuw-West, meldt de politie. Veel details zijn nog onbekend.

13 uur geleden
Schademeldingen beving Drenthe opgelopen tot meer dan honderd

GEELBROEK (ANP) - Het aantal schademeldingen na de aardbevingen bij het Drentse Geelbroek is opgelopen tot 132, meldt de Commissie Mijnbouwschade. De buurtschap bij het Drentse gasveld Eleveld werd in de nacht van vrijdag op zaterdag getroffen door een beving met een magnitude van 3,0. Enkele uren later was er een naschok met een kracht van 1,3.

13 uur geleden
Maart eindigt ook zacht en april kent 'normaal' lenteweer

DEN HAAG (ANP) - Waar de maand met zacht lenteweer begon, eindigt maart naar verwachting ook met weer dat zachter en droger is dan normaal. Vanaf april keert het 'normale' weer terug, verwacht Weeronline.

17 uur geleden