NSC over landbouwbeleid: BBB is als orkest op zinkende Titanic
DEN HAAG (ANP) - Coalitiepartij NSC heeft er weinig vertrouwen in dat de BBB, die het volledige landbouwministerie bestiert, de problemen in de sector gaat oplossen. Volgens Tweede Kamerlid Harm Holman hebben minister Femke Wiersma en staatssecretaris Jean Rummenie, samen met partijleider Caroline van der Plas, niet door op welke ramp de landbouwsector afstevent. Hij vergelijkt in een debat de BBB'ers met het strijkorkest op de Titanic, dat volgens de overlevering stoïcijns doorspeelde terwijl het schip aan het zinken was.
Van der Plas kon de vergelijking niet waarderen. "Het verontrust mij dat een coalitiepartner het gevoel heeft op een zinkend schip te zitten. Dat vind ik wel bijzonder." Ook schrok ze ervan dat een coalitiegenoot zich in dergelijke woorden uitsprak. "Die beeldspraak vind ik voor een coalitiepartner niet passen."
Holman kwam vooral met de vergelijking vanwege de mestplannen, en het schrappen van natuurplannen zonder dat er een alternatief klaarlag. Hij vreest dat de mestplannen onvoldoende zijn om een koude sanering van de veehouderij te voorkomen. Ook vond hij het "schokkend" dat ambtenaren Wiersma waarschuwden om het Nationaal Programma Landelijk Gebied (NPLG), bedoeld voor natuurherstel, niet zomaar te schrappen en dat Wiersma er toch mee doorging. Hij denkt niet dat Nederland hierdoor in Brussel weer de felbegeerde uitzondering op mestbeleid terugkrijgt, waardoor boeren meer mest kunnen uitrijden. "Ik krijg het onheilspellende gevoel dat we niet bij een oplossing komen."
"Ik denk dat ons doel Kamerbreed hetzelfde is", zegt Van der Plas. Ze heeft er vertrouwen in dat "je er met overleg altijd uitkomt". Holman corrigeerde later zijn uitspraak: "Ik wil niet laten gebeuren dat het een Titanic wordt, laten we ons best doen om het op te lossen." Dat was voor Van der Plas voldoende om de uitspraak als teruggenomen te beschouwen.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Een grote opgave, zo noemen de commissarissen van de Koning in de twaalf provincies de opdracht die hun gemeenten hebben gekregen voor de opvang van asielzoekers. De nieuwe asielminister Bart van den Brink (CDA) maakte vrijdag bekend hoeveel opvangplaatsen in elke provincie geregeld moeten worden. Wettelijk gezien had dat al voor 1 februari bekend moeten zijn, maar Van den Brinks voorganger Mona Keijzer besloot dat aan de nieuwe minister over te laten.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Rob Jetten wil de komende tijd in contact komen met jongeren en mensen buiten zijn bubbel, vertelde de nieuwe premier vrijdagmiddag tijdens zijn wekelijkse persconferentie. "Organiseer voor mij werkbezoeken op plekken waar ze misschien niet verwachten dat de premier of een D66'er langskomt", heeft de nieuwe premier zijn ambtenaren gevraagd. "Want ik wil juist daar van mensen horen: hoe kijken ze tegen de overheid aan, waar lopen ze tegenaan, waar zijn ze boos over?"
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten gaat aanstaande dinsdag voor het eerst in zijn huidige functie naar Brussel. Hij spreekt daar in de avond onder anderen met NAVO-baas en voormalig premier Mark Rutte. Jetten was in het laatste kabinet-Rutte minister voor Klimaat en Energie.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - In Zuid-Holland moeten gemeenten nog voor 11.400 extra opvangplekken zorgen voor asielzoekers, meldt de nieuwe asielminister Bart van den Brink (CDA). In de zogenoemde capaciteitsraming heeft hij bekendgemaakt hoeveel opvangplekken elke provincie moet verzorgen. Alle provincies komen samen nog 38.000 plekken tekort, meldde Van den Brinks voorganger Mona Keijzer (BBB) eerder al.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet betreurt het dat Russische en Belarussische sporters volgende maand onder eigen vlag mogen meedoen aan de Paralympische Winterspelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo. Er gaat een regeringsdelegatie naar het sportevenement, maar die zal geen bijeenkomsten bijwonen waar de vlaggen of volksliederen van deze landen te zien of te horen zijn.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Minister-president Rob Jetten doet iedere week aangifte van homohaat. Hij krijgt iedere dag bedreigingen binnen vanwege zijn geaardheid, zei hij tijdens de wekelijkse persconferentie met de premier.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Minister-president Rob Jetten (D66) wil dat zijn bewindspersonen voortaan beter nadenken voordat ze iets op sociale media zetten. Hij zei dat in reactie op een Instagram-post van minister en partijgenoot Hans Vijlbrief waar ophef over is ontstaan.
1 dag geleden