NSC over landbouwbeleid: BBB is als orkest op zinkende Titanic
DEN HAAG (ANP) - Coalitiepartij NSC heeft er weinig vertrouwen in dat de BBB, die het volledige landbouwministerie bestiert, de problemen in de sector gaat oplossen. Volgens Tweede Kamerlid Harm Holman hebben minister Femke Wiersma en staatssecretaris Jean Rummenie, samen met partijleider Caroline van der Plas, niet door op welke ramp de landbouwsector afstevent. Hij vergelijkt in een debat de BBB'ers met het strijkorkest op de Titanic, dat volgens de overlevering stoïcijns doorspeelde terwijl het schip aan het zinken was.
Van der Plas kon de vergelijking niet waarderen. "Het verontrust mij dat een coalitiepartner het gevoel heeft op een zinkend schip te zitten. Dat vind ik wel bijzonder." Ook schrok ze ervan dat een coalitiegenoot zich in dergelijke woorden uitsprak. "Die beeldspraak vind ik voor een coalitiepartner niet passen."
Holman kwam vooral met de vergelijking vanwege de mestplannen, en het schrappen van natuurplannen zonder dat er een alternatief klaarlag. Hij vreest dat de mestplannen onvoldoende zijn om een koude sanering van de veehouderij te voorkomen. Ook vond hij het "schokkend" dat ambtenaren Wiersma waarschuwden om het Nationaal Programma Landelijk Gebied (NPLG), bedoeld voor natuurherstel, niet zomaar te schrappen en dat Wiersma er toch mee doorging. Hij denkt niet dat Nederland hierdoor in Brussel weer de felbegeerde uitzondering op mestbeleid terugkrijgt, waardoor boeren meer mest kunnen uitrijden. "Ik krijg het onheilspellende gevoel dat we niet bij een oplossing komen."
"Ik denk dat ons doel Kamerbreed hetzelfde is", zegt Van der Plas. Ze heeft er vertrouwen in dat "je er met overleg altijd uitkomt". Holman corrigeerde later zijn uitspraak: "Ik wil niet laten gebeuren dat het een Titanic wordt, laten we ons best doen om het op te lossen." Dat was voor Van der Plas voldoende om de uitspraak als teruggenomen te beschouwen.
Meer uit Politiek
WASHINGTON (ANP) - Minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) heeft dinsdag met zijn Amerikaanse collega Marco Rubio gesproken over de inzet van een aantal Europese en Aziatische landen om de Straat van Hormuz te beschermen. Daarbij is wel benadrukt dat er eerst een einde aan de vijandelijkheden moet komen, zei Berendsen na afloop van het gesprek tegen media.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Premier Rob Jetten (D66) wil nog niets zeggen over mogelijke maatregelen die het kabinet voorbereidt om de gevolgen van de oorlog in Iran voor Nederlanders te verzachten. Er lijken maatregelen voor honderden miljoenen euro's te worden voorbereid, maar Jetten zei dat de plannen eerst nog besproken moeten worden in de ministerraad.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister David van Weel van Justitie en Veiligheid heeft geschrokken gereageerd op het nieuws dat een man in een elektrische rolstoel in Utrecht in brand is gestoken. "Dit gaat alle grenzen over."
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het CDA "gaat rustig kauwen" op de asielwetten waar de Eerste Kamer maandag en dinsdag over heeft gedebatteerd. De partij bezit de sleutel tot een meerderheid voor de wetten, maar senator Madeleine van Toorenburg wilde dinsdag nog niet prijsgeven of haar fractie voor gaat stemmen. De stemming is volgende week.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet lijkt bereid honderden miljoenen euro's uit te trekken voor maatregelen om de gevolgen van de oorlog in Iran voor burgers en bedrijven te verzachten. Hoeveel precies, is volgens ingewijden nog niet te zeggen omdat het pakket nog "volop in beweging" is.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Alexander van Hattem dreigt dat de PVV in de Eerste Kamer tegen de wetten stemt die zijn ingediend door zijn partijgenoot Marjolein Faber, toen zij in het vorige kabinet minister was. Het debat in de senaat over deze wetten en de toevoeging om een illegaal verblijf strafbaar te maken "stemt mij niet vrolijk". Van Hattem heeft vier strenge moties ingediend en vindt de steun hiervoor "dusdanig belangrijk dat ze bepalend kunnen zijn" voor de vraag of de PVV voorstemt.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Iemand zonder geldige verblijfspapieren moet alleen vrezen voor vervolging als die niet meewerkt aan zijn of haar vertrek. Dat verzekerde asielminister Bart van den Brink (CDA) bij het debat in de Eerste Kamer over twee strenge asielwetten, waarvan de strafbaarstelling van illegaliteit een onderdeel is.
9 uur geleden