
NSC-minister Van Hijum ook tegen aangepast pensioenplan NSC
DEN HAAG (ANP) - NSC-minister Eddy van Hijum (Sociale Zaken) is ondanks aanpassingen nog steeds tegen het pensioenplan van zijn eigen partij. Kamerlid Agnes Joseph (NSC) wil de wet aanpassen, zodat deelnemers inspraak krijgen of ze wel of niet overgaan naar het nieuwe stelsel.
Maar Van Hijum vreest nog steeds voor juridische problemen en jarenlange vertraging, zelfs nadat Joseph probeerde tegemoet te komen aan zijn bezwaren. Dat is slechts deels gelukt, blijkt uit een brief van Van Hijum. Nog steeds schiet het amendement van Joseph volgens de minister tekort op verschillende wettelijke kaders, bijvoorbeeld rondom het verdelen van het pensioenvermogen.
In de huidige pensioenwet, die al is aangenomen, staat dat pensioenfondsen uiterlijk per 1 januari 2027 overgestapt moeten zijn naar het nieuwe systeem. Het kabinet wil daar met een wet 2028 van maken. Maar voor het voorstel van Joseph zijn extra wetten nodig, aldus Van Hijum. Het kan enkele jaren duren voordat die erdoorheen zijn, waardoor het doel van de uitstelwet in gevaar komt. Alle extra wetgeving moet dus voor 2027 zijn aangenomen, anders blijft deze deadline staan.
De Tweede Kamer debatteert later op woensdag over de kwestie. Waarschijnlijk wordt volgende week over de wet en het amendement gestemd. Het is nog onzeker welke kant die stemming opgaat. DENK en Partij voor de Dieren kunnen de doorslag geven, maar zij hebben hun positie nog niet kenbaar gemaakt.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Het dekenberaad heeft strafrechtadvocaten een e-mail gestuurd met de oproep zich te melden als ze bereid zijn om Ridouan Taghi te verdedigen. Dat bevestigt een woordvoerder van de toezichthouder op de advocatuur na berichtgeving door het AD. De hoofdverdachte in het Marengo-proces zit nog altijd zonder advocaat na de arrestatie van zijn raadsman Vito Shukrula, in april.
25 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Een belangrijk informatiesysteem van het Openbaar Ministerie is sinds 17 juli niet up-to-date. Dat schrijven de verantwoordelijke demissionaire bewindspersonen in een brief aan de Tweede Kamer over de impact van het offline halen van het OM.
1 uur geledenREDA (ANP) - De rechtbank in Breda heeft voormalig profvoetballer Ronnie S. (41) zeven jaar cel opgelegd voor drugshandel en witwassen. De oud-speler van onder meer NAC en FC Twente is schuldig aan de handel in cocaïne. De straf tegen hem viel lager uit dan de dertien jaar die het Openbaar Ministerie tegen hem had geëist. De rechtbank vindt niet alle verdenkingen bewezen.
2 uur geledenHOUTEN (ANP) - De droogte neemt de komende tijd toe. Door hitte en weinig neerslag krijgt vooral het zuidwesten van het land met droogte te maken, meldt Weeronline. Dit geldt niet voor het hele land, in het oosten van Groningen is het lokaal zelfs iets te nat.
3 uur geledenDE BILT (ANP) - De komende dagen geldt code geel vanwege de verwachte hitte. Het KNMI meldt dat het vooral in het zuiden, oosten en in stedelijke gebieden warm en benauwd kan aanvoelen. Sinds 10.00 uur is in het hele land ook het Nationaal Hitteplan van kracht.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Op de achttiende dag van de onafgebroken wake bij het ministerie van Buitenlandse Zaken in Den Haag zijn 243 gedode journalisten uit Gaza herdacht. Het was er met zo'n honderd aanwezigen drukker dan op de andere dagen, zag mede-organisator Ineke Palmen van Rotterdam Palestina Coalitie.
18 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het landelijk meldpunt Discriminatie.nl gaat bij de politie in Den Haag aangifte doen van discriminatie naar aanleiding van een X-post van PVV-leider Geert Wilders. Bij het meldpunt zijn in korte tijd meer dan 12.500 meldingen binnengekomen over Wilders' bericht, het hoogste aantal dat Discriminatie.nl ooit registreerde over één incident. Volgens het meldpunt laat dat zien dat veel mensen de afbeelding die Wilders op 4 augustus deelde "discriminerend, polariserend en kwetsend" vinden.
19 uur geleden