NSC is nog 'in beraad' over landelijk vuurwerkverbod
DEN HAAG (ANP) - NSC is nog "in beraad" over een mogelijk landelijk vuurwerkverbod, zei Kamerlid Faith Bruyning van de coalitiepartij bij het debat over de jaarwisseling. De parlementariër vindt de vraag "erg ingewikkeld" omdat ze vreest dat mensen die netjes vuurwerk afsteken de dupe worden van een maatregel die gericht is tegen "een kleine groep relschoppers". De NSC'er vraagt zich bovendien af of een verbod de problemen wel oplost.
De nationale politie, burgemeesters uit het hele land en maatschappelijke organisaties pleitten na de afgelopen jaarwisseling wederom voor een verbod. "Die hebben mij aan het denken gezet en ik wil deze oproepen ook niet zomaar naast me neerleggen", aldus Bruyning.
Het Kamerlid "is nog steeds van mening dat er tussenstappen te nemen zijn voordat je over dient te gaan tot een algeheel landelijk verbod". Ze pleit bijvoorbeeld voor een "effectief lik-op-stukbeleid" tegen onruststokers tijdens oud en nieuw. Hanneke van der Werf (D66) vraagt zich af welke tussenstappen nog mogelijk zijn, omdat het meeste wel geprobeerd is.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Minister Vincent Karremans is teleurgesteld dat België doorgaat met de invoering van een tolvignet. De minister van Infrastructuur is gisteren door zijn Vlaamse collega geïnformeerd dat het besluit voorligt in de ministerraad bij de zuiderburen.
1 dag geledenSHANGHAI (ANP) - Opnieuw is de strijd opgelaaid tussen de Verenigde Staten en Iran. "Dat er nu weer gevechten zijn is ontzettend zorgelijk", aldus minister Sjoerd Sjoerdsma (Buitenlandse Handel en Ontwikkelingssamenwerking, D66). Hij vreest meer honger en vluchtelingen.
2 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Luchtvaartmaatschappijen moeten boetes kunnen opleggen aan passagiers die zich misdragen, vindt het kabinet. Het is een van de plannen die minister Vincent Karremans (Infrastructuur, VVD) in een Kamerbrief voorstelt om wangedrag in vliegtuigen tegen te gaan. Als de boetes er komen naast strafrechtelijke vervolging, zou dat als "extra afschrikking" kunnen werken.
2 dagen geledenBRUSSEL (ANP) - Minister Eelco Heinen (Financiën) noemt een Spaans voorstel voor meer eurobonds er een "voor de kattenbak". Dat zei hij voorafgaand aan de vergadering van ministers van Financiën van de eurolanden.
2 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - De Rijksoverheid zet de komende tijd "geen onomkeerbare stappen" in het traject om afspraken te maken met Tata Steel om te verduurzamen in ruil voor overheidssubsidies. Dat schrijven de betrokken bewindspersonen in een Kamerbrief nadat blijkt dat het OM de staalfabrikant strafrechtelijk vervolgt vanwege luchtvervuiling.
3 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Oud-staatssecretaris Mona Keijzer vindt dat in de coronaperiode "de democratische rechtsstaat gefaald heeft". Dat zei ze uit eigen beweging aan het einde van haar verhoor door de parlementaire enquêtecommissie corona. Commissievoorzitter Daan de Kort wilde haar eigenlijk geen gelegenheid geven voor een slotwoord, maar daar trok zij zich niets van aan.
3 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Een breed scala aan instanties die zich bezighouden met de veiligheid van kinderen en gezinnen gaan meer met elkaar samenwerken. Op die manier moeten kinderen in een onveilige (thuis)situatie beter geholpen kunnen worden. Over de intensievere samenwerking zijn afspraken gemaakt door onder andere jeugdzorginstellingen, Veilig Thuis, gemeenten en de rijksoverheid.
3 dagen geleden