Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

NSC is nog 'in beraad' over landelijk vuurwerkverbod

NSC is nog 'in beraad' over landelijk vuurwerkverbod

DEN HAAG (ANP) - NSC is nog "in beraad" over een mogelijk landelijk vuurwerkverbod, zei Kamerlid Faith Bruyning van de coalitiepartij bij het debat over de jaarwisseling. De parlementariër vindt de vraag "erg ingewikkeld" omdat ze vreest dat mensen die netjes vuurwerk afsteken de dupe worden van een maatregel die gericht is tegen "een kleine groep relschoppers". De NSC'er vraagt zich bovendien af of een verbod de problemen wel oplost.

De nationale politie, burgemeesters uit het hele land en maatschappelijke organisaties pleitten na de afgelopen jaarwisseling wederom voor een verbod. "Die hebben mij aan het denken gezet en ik wil deze oproepen ook niet zomaar naast me neerleggen", aldus Bruyning.

Het Kamerlid "is nog steeds van mening dat er tussenstappen te nemen zijn voordat je over dient te gaan tot een algeheel landelijk verbod". Ze pleit bijvoorbeeld voor een "effectief lik-op-stukbeleid" tegen onruststokers tijdens oud en nieuw. Hanneke van der Werf (D66) vraagt zich af welke tussenstappen nog mogelijk zijn, omdat het meeste wel geprobeerd is.

Meer uit Politiek

Raad van State betwijfelt nut van wet intrekken Nederlanderschap

DEN HAAG (ANP) - De Raad van State twijfelt aan het nut van een wet die het mogelijk maakt om het Nederlanderschap in te trekken van mensen die zich aansluiten bij een terroristische organisatie in het buitenland. Het kabinet wil die mogelijkheid permanent maken, maar volgens de hoogste wetgevingsadviseur is de noodzaak niet duidelijk.

31 minuten geleden
Berendsen: bevroren Russische tegoeden gebruiken voor Oekraïne

BRUSSEL (ANP) - Alle opties voor financiële steun aan Oekraïne moeten op tafel liggen, ook het gebruik van Russische bevroren tegoeden, vindt minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken). Voor 2026 en 2027 hebben de EU-lidstaten uiteindelijk gekozen voor een EU-lening van 90 miljard euro aan Oekraïne, maar "dat is een oplossing die Oekraïne de komende tijd helpt, maar daarna niet meer", zei Berendsen voor het begin van de bijeenkomst van EU-ministers van Buitenlandse Zaken in Brussel.

1 uur geleden
Berendsen hoopt op EU-sancties tegen gewelddadige kolonisten

BRUSSEL (ANP) - Minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) hoopt dat de EU-ministers maandag een besluit nemen over nieuwe sancties tegen gewelddadige Joodse kolonisten op de Westelijke Jordaanoever. Nederland zet zich daar al lang voor in, maar Hongarije blokkeerde dit tot nu toe.

2 uur geleden
Dassen in congresspeech: verbreek banden met Palantir

EDE (ANP) - Verbreek de banden met het Amerikaanse softwarebedrijf Palantir, roept Volt-leider Laurens Dassen het kabinet op in een speech op een congres van zijn partij in Ede. Geld dat naar Palantir gaat, wil hij investeren in "Europese alternatieven".

1 dag geleden
Labour verliest controle parlement Wales, Plaid Cymru wint

CARDIFF (ANP/AFP) - Labour heeft een groot verlies geleden bij de parlementsverkiezingen in Wales, waar het de politiek ruim een eeuw domineerde. De Senedd komt voor het eerst sinds zijn oprichting in 1999 onder controle te staan van een andere partij. De nationalistische Plaid Cymru is nu de grootste partij van Wales.

2 dagen geleden
Van den Brink wil stoppen met controles aan de grens

DEN HAAG (ANP) - Asielminister Bart van den Brink wil de regels voor grenscontroles versoepelen. De Koninklijke Marechaussee gaat na september niet meer aan de grens controleren als het aan de CDA-minister ligt, maar gaat gebruikmaken van mobiele controles.

2 dagen geleden
Hantavirus 'totaal niet te vergelijken' met corona, zegt Jetten

DEN HAAG (ANP) - De situatie rond de uitbraak van het hantavirus op een Nederlands cruiseschip is "totaal niet te vergelijken" met hoe de coronapandemie zes jaar geleden begon. Dat heeft minister-president Rob Jetten (D66) benadrukt tijdens zijn persconferentie na de wekelijkse ministerraad. Het gaat ditmaal om een bekend virus, "waarvan we weten hoe we het moeten beheersen", zei de premier.

2 dagen geleden