NSC is nog 'in beraad' over landelijk vuurwerkverbod
DEN HAAG (ANP) - NSC is nog "in beraad" over een mogelijk landelijk vuurwerkverbod, zei Kamerlid Faith Bruyning van de coalitiepartij bij het debat over de jaarwisseling. De parlementariër vindt de vraag "erg ingewikkeld" omdat ze vreest dat mensen die netjes vuurwerk afsteken de dupe worden van een maatregel die gericht is tegen "een kleine groep relschoppers". De NSC'er vraagt zich bovendien af of een verbod de problemen wel oplost.
De nationale politie, burgemeesters uit het hele land en maatschappelijke organisaties pleitten na de afgelopen jaarwisseling wederom voor een verbod. "Die hebben mij aan het denken gezet en ik wil deze oproepen ook niet zomaar naast me neerleggen", aldus Bruyning.
Het Kamerlid "is nog steeds van mening dat er tussenstappen te nemen zijn voordat je over dient te gaan tot een algeheel landelijk verbod". Ze pleit bijvoorbeeld voor een "effectief lik-op-stukbeleid" tegen onruststokers tijdens oud en nieuw. Hanneke van der Werf (D66) vraagt zich af welke tussenstappen nog mogelijk zijn, omdat het meeste wel geprobeerd is.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Het succes van Hart voor Den Haag is volgens campagneleider Coen Bom te danken aan vier jaar lang aanwezig zijn in alle Haagse wijken. De partij van Richard de Mos steeg van 9 naar 16 zetels. Volgens Bom hielp het ook dat De Mos vier jaar geleden werd uitgesloten bij de coalitievorming.
3 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De BBB komt in 19 van de 29 gemeenten waar de partij deelneemt in de raad met een of meer zetels. Dat blijkt uit de voorlopige uitslagen die de ANP Verkiezingsdienst heeft binnengekregen. De BoerBurgerBeweging komt met 3 zetels binnen in Waadhoeke, Venray, Hof van Twente en Berkelland.
6 minuten geledenMOERDIJK (ANP) - In de gemeente Moerdijk, waarvan het gelijknamige dorp dreigt te worden opgeheven, is meer blanco gestemd dan bij de vorige gemeenteraadsverkiezingen. Het gaat om 0,5 procent woensdag ten opzichte van 0,2 procent in 2022. Dat komt neer op 87 blanco stemmen dit jaar en 31 blanco stemmen vier jaar geleden.
36 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse leider van GroenLinks, Zita Pels, is trots op het resultaat dat haar partij heeft behaald bij de gemeenteraadsverkiezingen. De partij werd de grootste met 2 zetels winst, waardoor GroenLinks in de hoofdstad op 10 zetels uitkomt.
40 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Van alle kiesgerechtigden heeft woensdag 53,7 procent een stem uitgebracht voor de gemeenteraadsverkiezingen. Dat blijkt uit gegevens van de ANP Verkiezingsdienst. Dat is hoger dan in 2022, toen 51 procent van de kiezers stemde.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - GroenLinks boekt 2 zetels winst in de gemeenteraad van Amsterdam en wordt met een totaal van 10 zetels de grootste partij in de hoofdstad. Ook D66 krijgt er een zetel bij en wordt met 8 zetels de tweede partij, blijkt uit de voorlopige uitslagen die de Verkiezingsdienst van het ANP heeft binnengekregen.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Het veto van Hongarije tegen de EU-lening van 90 miljard euro voor Oekraïne is onacceptabel, zei premier Rob Jetten voor het begin van de top met EU-regeringsleiders in Brussel. "Die steun voor Oekraïne moet er zo snel mogelijk komen."
2 uur geleden