Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

NSC hoopt dat constructieve samenwerking met VS kan doorgaan

NSC hoopt dat constructieve samenwerking met VS kan doorgaan

DEN HAAG (ANP) - Regeringspartij NSC hoopt dat de samenwerking met de Verenigde Staten ook onder toekomstig president Donald Trump op een constructieve manier kan worden voortgezet. Dat zegt Isa Kahraman, de buitenlandwoordvoerder van Nieuw Sociaal Contract (NSC), op X.

"De Verenigde Staten en Nederland hebben een lange samenwerkingsgeschiedenis, onder andere binnen de NAVO. Ik hoop dat we deze samenwerking onder het presidentschap van Trump op een constructieve manier voortzetten ten behoeve van de welvaart in beide landen en vrede en veiligheid hier en elders in de wereld", aldus Kahraman.

Trump zegt steeds alleen te willen kijken naar de belangen van de Verenigde Staten. Hij heeft onder meer met het invoeren van handelstarieven gedreigd om het Amerikaanse bedrijfsleven te beschermen. Ook bestaat de vrees dat hij zich niet gebonden voelt aan de afspraken die in de NAVO zijn gemaakt. De VS is veruit het belangrijkste lid van de NAVO.

Meer uit Politiek

Jetten hekelt 'weerzinwekkend' rechts-extremisme op Malieveld

DEN HAAG (ANP) - Relschoppers hebben zaterdag op het Malieveld bewust de confrontatie met de politie gezocht, blikt premier Rob Jetten terug. "Er is excessief geweld tegen de politie gebruikt, er zijn weerzinwekkende extreemrechtse en antisemitische uitingen gescandeerd en Hitlergroeten gebracht."

1 uur geleden
PRO-jongeren gaan bij Europese groenen en wereldwijde socialisten

DEN HAAG (ANP) - PROTEST, de jongerenpartij van Progressief Nederland, sluit zich aan bij de jongerentak van de Europese Groene Partij en bij de wereldwijde organisatie van socialistische jongeren. Dat is de uitkomst van een referendum op een congres in Tilburg, meldt de jongerenclub. Ook wordt PROTEST 'aanschouwend lid' van de jonge Europese socialisten.

1 uur geleden
Van Weel hoopt op snoeihard optreden tegen relschoppers Den Haag

DEN HAAG (ANP) - "Belangrijk dat hier snoeihard tegen opgetreden wordt", schrijft justitieminister David van Weel op sociale media over de extreemrechtse geweldplegers in Den Haag.

5 uur geleden
Geen nieuwe medische evacuatie uit Gaza, wel extra geld voor hulp

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet gaat niet opnieuw kinderen uit Gaza evacueren voor medische hulp in Nederland. Daartoe is besloten na advies van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO). Wel maakt minister Sjoerd Sjoerdsma (Ontwikkelingssamenwerking, D66) 12 miljoen euro vrij voor medische hulp aan Gaza en omliggende landen.

1 dag geleden
Vertraging dreigt bij toeslagenherstel, Palmen grijpt weer in

DEN HAAG (ANP) - Staatssecretaris Sandra Palmen (Herstel Toeslagen) moet opnieuw ingrijpen in de hersteloperatie voor slachtoffers van het schandaal rond de kinderopvangtoeslag. Anders dreigt de doelstelling van het kabinet om alle gedupeerden met recht op extra compensatie eind volgend jaar een voorstel te hebben gedaan, niet te worden gehaald. Dat schrijft de partijloze bewindsvrouw aan de Tweede Kamer.

1 dag geleden
Jetten: grote herschikking troepen nodig bij vertrek Amerikanen

DEN HAAG (ANP) - Een mogelijk vertrek van tienduizenden Amerikaanse militairen uit Europa zou een "grotere herschikking" van de troepen op het continent vragen, denkt premier Rob Jetten. Bij de Amerikaanse regering zou opnieuw een plan op tafel liggen om tot 25.000 manschappen uit Europa weg te halen.

1 dag geleden
Brabant schort voorlopig besluit over intrekken vergunningen op

DEN BOSCH (ANP) - De provincie Noord-Brabant neemt meer tijd om een besluit te nemen over het mogelijke intrekken van de vergunning van vijf pluimveebedrijven. De provincie wilde uiterlijk 1 oktober een ontwerpbesluit publiceren, maar stelt dat uit. Er wordt gesproken met de betrokken ondernemers en er is echt meer tijd nodig, aldus gedeputeerde Saskia Boelema (vergunningen).

1 dag geleden