NSC en DENK: PVV selectief over anti-zwartepietdemonstraties
DEN HAAG (ANP) - PVV is selectief in het afkeuren van demonstraties van de actiegroep Kick Out Zwarte Piet, vinden DENK en NSC. Tijdens het debat over de justitiebegroting ageerde PVV'er Emiel van Dijk tegen KOZP-demonstranten die een journalist van het programma PowNews tegenhielden toen hij vragen wilde stellen. Faith Bruyning (coalitiepartner NSC) en Ismail el Abassi (DENK) vinden het curieus dat hij niet vermeldt dat de anti-zwartepietactivisten door tegenstanders met eieren zijn bekogeld.
De PVV'er reageerde dat hij dit afkeurt en ervoor heeft gekozen dat niet te benoemen in zijn bijdrage, omdat het geen uitleg behoeft. Bruyning en El Abassi vroegen zich af waarom het gedrag van de activisten van KOZP dan wel moest worden benoemd.
Demonstranten hielden de journalist in het filmpje tegen door voor hem te gaan staan en een van hen reageerde geagiteerd toen hij zich toch onder de demonstranten probeerde te mengen.
Van Dijk typeerde KOZP-demonstranten als "agressievelingen" die geweld niet schuwen. Van geweldpleging door KOZP zijn geen gevallen bekend. In de geschiedenis van de actiegroep zijn evenwel meermaals tegendemonstranten veroordeeld nadat zij geweld hadden gebruikt tegen de actievoerders.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - De VVD vindt het "verstandig" dat het kabinet met de maatregelen tegen de fors gestegen brandstofprijzen "ruimte heeft gelaten" om nog meer te doen als de energiecrisis de komende maanden verergert. Fractievoorzitter Ruben Brekelmans zei dat in een Kamerdebat over het maandag aangekondigde pakket, dat van met name de rechtse oppositie een dikke onvoldoende krijgt.
37 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Terwijl wereldwijd de energieprijzen stijgen, maakt het kabinet beleid dat het leven van mensen duurder maakt, vindt Jesse Klaver. De fractievoorzitter van GroenLinks-PvdA noemt die tegenstelling in het beleid "wrang". Hij hekelt dat deze week een pakket met compensatiemaatregelen bekend werd en tegelijk voorstellen klaarliggen voor hogere huur, een stijging van het eigen risico en meer inkomstenbelasting voor werkenden.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De rechtse oppositiepartijen JA21 en PVV willen dat de vrachtwagenheffing, die op 1 juli van kracht wordt, voorlopig wordt uitgesteld. "Kan die verzwaring van tafel?", vroeg JA21-leider Joost Eerdmans in een Kamerdebat over de hoge brandstofprijzen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Geert Wilders (PVV) weigert verantwoordelijkheid te nemen voor het verwerpen van de asielnoodmaatregelenwet in de Eerste Kamer. Zijn partij maakte vorige week een draai in de Eerste Kamer en besloot tegen een aanpassing van de wet te stemmen, waardoor uiteindelijk CDA en SGP de wet niet meer steunden.
22 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Voormalig PVV-parlementariër Gidi Markuszower is woedend op zijn oude partij omdat die met haar stemgedrag in de Eerste Kamer de strenge asielwetten van de eigen ex-minister Marjolein Faber heeft laten stranden. Hij spreekt van "politiek theater" en noemt de gang van zaken "schandalig".
22 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De PVV geeft D66 de schuld dat de asielnoodmaatregelenwet dinsdag geen meerderheid kreeg in de Eerste Kamer. Die wet sneuvelde, omdat een aanpassing die hulp aan illegalen niet langer strafbaar maakt het ook niet haalde. Die was nodig voor het CDA en de SGP om de wet aan een meerderheid te helpen.
23 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Asielminister Bart van den Brink (CDA) vindt het "een gemiste kans" dat de Eerste Kamer de asielnoodmaatregelenwet van zijn voorganger Marjolein Faber (PVV) heeft weggestemd. Hij wil zo snel mogelijk met alternatieve routes komen om een aantal maatregelen die daardoor niet doorgaan, alsnog bij wet te regelen.
23 uur geleden