NSC en DENK: PVV selectief over anti-zwartepietdemonstraties
DEN HAAG (ANP) - PVV is selectief in het afkeuren van demonstraties van de actiegroep Kick Out Zwarte Piet, vinden DENK en NSC. Tijdens het debat over de justitiebegroting ageerde PVV'er Emiel van Dijk tegen KOZP-demonstranten die een journalist van het programma PowNews tegenhielden toen hij vragen wilde stellen. Faith Bruyning (coalitiepartner NSC) en Ismail el Abassi (DENK) vinden het curieus dat hij niet vermeldt dat de anti-zwartepietactivisten door tegenstanders met eieren zijn bekogeld.
De PVV'er reageerde dat hij dit afkeurt en ervoor heeft gekozen dat niet te benoemen in zijn bijdrage, omdat het geen uitleg behoeft. Bruyning en El Abassi vroegen zich af waarom het gedrag van de activisten van KOZP dan wel moest worden benoemd.
Demonstranten hielden de journalist in het filmpje tegen door voor hem te gaan staan en een van hen reageerde geagiteerd toen hij zich toch onder de demonstranten probeerde te mengen.
Van Dijk typeerde KOZP-demonstranten als "agressievelingen" die geweld niet schuwen. Van geweldpleging door KOZP zijn geen gevallen bekend. In de geschiedenis van de actiegroep zijn evenwel meermaals tegendemonstranten veroordeeld nadat zij geweld hadden gebruikt tegen de actievoerders.
Meer uit Politiek
EDE (ANP) - Verbreek de banden met het Amerikaanse softwarebedrijf Palantir, roept Volt-leider Laurens Dassen het kabinet op in een speech op een congres van zijn partij in Ede. Geld dat naar Palantir gaat, wil hij investeren in "Europese alternatieven".
1 dag geledenCARDIFF (ANP/AFP) - Labour heeft een groot verlies geleden bij de parlementsverkiezingen in Wales, waar het de politiek ruim een eeuw domineerde. De Senedd komt voor het eerst sinds zijn oprichting in 1999 onder controle te staan van een andere partij. De nationalistische Plaid Cymru is nu de grootste partij van Wales.
2 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Asielminister Bart van den Brink wil de regels voor grenscontroles versoepelen. De Koninklijke Marechaussee gaat na september niet meer aan de grens controleren als het aan de CDA-minister ligt, maar gaat gebruikmaken van mobiele controles.
2 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - De situatie rond de uitbraak van het hantavirus op een Nederlands cruiseschip is "totaal niet te vergelijken" met hoe de coronapandemie zes jaar geleden begon. Dat heeft minister-president Rob Jetten (D66) benadrukt tijdens zijn persconferentie na de wekelijkse ministerraad. Het gaat ditmaal om een bekend virus, "waarvan we weten hoe we het moeten beheersen", zei de premier.
2 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Asielminister Bart van den Brink is nog bezig met een wetsvoorstel om mensen die illegaal in Nederland verblijven, te kunnen straffen. Dat is onderdeel van drie maatregelen die hij snel wil invoeren om de niet aangenomen asielnoodmaatregelenwet te vervangen. Vrijdag is zijn voorstel voor het ongewenst verklaren van bepaalde mensen wel door de ministerraad gekomen.
2 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Alle mensen die aan boord waren van een KLM-vliegtuig uit Johannesburg, waarin een Nederlandse vrouw met het hantavirus kortstondig aanwezig was, worden in de gaten gehouden, zegt minister Sophie Hermans (Volksgezondheid). "Die mensen zijn in beeld bij de GGD en daar is ook contact mee en er wordt gemonitord of er bij hen klachten ontstaan."
2 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland is "in principe" alleen verantwoordelijk voor de repatriëring van Nederlandse reizigers van het cruiseschip m/v Hondius, aldus minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA). "Maar we voelen wel degelijk de verantwoordelijkheid om ervoor te zorgen dat iedereen uiteindelijk ook veilig thuiskomt", voegt hij eraan toe.
2 dagen geleden