Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

NSC eist dat extra bezuiniging op hulpbudget volgend jaar stopt

NSC eist dat extra bezuiniging op hulpbudget volgend jaar stopt

DEN HAAG (ANP) - Coalitiepartij NSC eist dat de koppeling tussen economie en ontwikkelingshulp volgend jaar wordt hersteld. "Voor ons is klaar en duidelijk dat dit gerepareerd gaat worden in de voorjaarsnota", zei NSC-Kamerlid Isa Kahraman in een debat woensdag over de begroting van minister Reinette Klever (Buitenlandse Handel en Ontwikkelingshulp). "We gaan dit fiksen."

In augustus besloot het kabinet de koppeling los te laten. Daardoor heeft Klever de komende jaren opgeteld maximaal 2 miljard minder te besteden. Het was voor het eerst in bijna vijftig jaar dat de koppeling verdween. De NSC-fractie werd hierdoor verrast. Kahraman gaat ervan uit dat het een "bedrijfsongelukje" was. Het loskoppelen was niet afgesproken in het hoofdlijnenakkoord.

Volgens de oppositie is NSC echter door de coalitiepartners "gepiepeld". Don Ceder (ChristenUnie) denkt dat de extra bezuiniging "intentioneel" was. Het is onzeker of deze minister voor haar begroting staat, zei hij. Ook andere oppositiepartijen vinden dat de bewindsvrouw van PVV-huize niet heeft gevochten voor haar begroting in het kabinet.

Klever zei dat het om een eenmalig besluit gaat en dat in het voorjaar opnieuw naar de koppeling wordt gekeken. Ze wilde niet zeggen of ze zich in augustus heeft verzet tegen de ingreep. Ze benadrukte dat de ministers van alle vier de fracties instemden met het besluit. De minister zei niet te willen ingaan op de "argumenten die zijn gewisseld in de ministerraad".

Meer uit Politiek

Vijlbrief 'heel blij' met bijdrage VNO-NCW aan AOW-discussie

DEN HAAG (ANP) - Minister Hans Vijlbrief (Sociale Zaken, D66) zegt "heel blij" te zijn met de "inhoudelijke bijdrage" die werkgeversvoorman Coen van Oostrom heeft geleverd aan de discussie rond de AOW en de sociale zekerheid. Maar hij wil nog niet zeggen wat hij vindt van diens pleidooi om de voorgenomen bezuinigingen te heroverwegen.

23 uur geleden
Yeşilgöz vindt onderbouwing uitgaven Defensie wel voldoende

DEN HAAG (ANP) - Minister Dilan Yeşilgöz van Defensie vindt dat uitgaven zonder aanbestedingsprocedure wel goed genoeg zijn onderbouwd. De Algemene Rekenkamer zei woensdag dat dit niet het geval is. Het zou gaan om ongeveer 6 miljard euro die niet goed is onderbouwd volgens de Rekenkamer.

23 uur geleden
Goedkoper treinreizen in zomermaanden moet op 21 juni ingaan

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet wil dat het goedkopere abonnement om in de zomer in daluren onbeperkt te kunnen reizen op 21 juni ingaat. Dat abonnement moet tot 1 september geldig blijven. Dat is de uitwerking van het voorstel van GroenLinks-PvdA-leider Jesse Klaver voor een ticket van 49 euro per maand.

1 dag geleden
Berendsen wil kalm en kordaat zijn bij 'onvoorspelbaarheid' VS

HELSINGBORG (ANP) - Europa moet kalm blijven en zich niet laten leiden door president Donald Trumps uitlatingen over bijvoorbeeld de terugtrekking van Amerikaanse troepen, vindt buitenlandminister Tom Berendsen. De VS zijn onvoorspelbaarder geworden, erkent hij. Extra reden om "ons eigen huiswerk te doen" en Europa's verdediging te versterken, zei Berendsen voor een vergadering met NAVO-collega's.

1 dag geleden
Aerdts sprak ambassadeur VS aan op gelekte ambtenarennamen

DEN HAAG (ANP) - Staatssecretaris Willemijn Aerdts van Digitale Economie en Soevereiniteit heeft de Amerikaanse ambassadeur Joe Popolo aangesproken op het openbaar maken van namen van Nederlandse ambtenaren. Ze noemt dit "niet wenselijk".

1 dag geleden
Debat over normaliseren van geweld uitgesteld om late begintijd

DEN HAAG (ANP) - Het debat over het normaliseren van geweld in de politiek en samenleving in de Tweede Kamer is uitgesteld, omdat het te laat zou beginnen. Een debat over overlastgevende asielzoekers was nog bezig, terwijl het debat over het normaliseren van geweld al zou beginnen.

1 dag geleden
Van Weel vindt veroordeling Weski 'schokkend'

DEN HAAG (ANP) - Justitieminister David van Weel vindt het "schokkend" dat bewezen is dat strafrechtadvocaat Inez Weski als boodschapper fungeerde voor haar cliënt Ridouan Taghi. Zij speelde berichten van de topcrimineel door naar anderen in zijn criminele netwerk. De rechtbank acht bewezen dat zij "een actieve rol" had in de bende van Taghi, maar de ex-advocaat hoeft onder meer vanwege haar broze gezondheid en fouten in het proces niet meer terug de cel in.

1 dag geleden