NS: zeker tot middernacht geen treinen over spoorbrug Nijmegen
UTRECHT (ANP) - Het treinverkeer tussen Arnhem en Nijmegen ligt zeker nog tot middernacht stil, verwacht de NS. Eerder op de dag werd "uit veiligheidsoverwegingen" besloten geen treinen meer te laten rijden over de spoorbrug bij Nijmegen.
"Wij zijn in afwachting van een prognose van ProRail", aldus een woordvoerder van de NS. Spoorbeheerder ProRail ontdekte dinsdag bij een inspectie een defect aan het spoor op de brug. Met de brug zelf bleek niets mis. Momenteel doet ProRail ter plaatse onderzoek zodat vastgesteld kan worden wat er moet gebeuren en hoelang de brug dicht blijft voor treinverkeer.
ProRail heeft recent aan het spoor op de brug gewerkt. Of dat de oorzaak is van het defect moet nog uit onderzoek blijken. Treinen mochten dinsdagochtend alleen met zeer lage snelheid over de brug rijden. Na de inspectie dinsdagmiddag is besloten dat er helemaal niet meer over het kapotte spoor gereden kan worden.
Reizigers die vanaf Utrecht naar Nijmegen willen, worden omgeleid via Den Bosch. Dat betekent een extra reistijd van een kwartier. Wie van Arnhem naar Nijmegen wil, reist via Utrecht. Dan is de extra reistijd anderhalf uur. Verder rijden er stopbussen tussen Nijmegen en Nijmegen Lent.
Meer uit Binnenland
LOOSDRECHT (ANP) - De mobiele eenheid heeft opnieuw moeten ingrijpen bij een demonstratie tegen de opvang van asielzoekers in Loosdrecht. Er zijn minstens twee personen aangehouden voor openbare geweldpleging, meldt een woordvoerder van de politie. Meer aanhoudingen worden niet uitgesloten.
11 minuten geledenHOENSBROEK (ANP) - Bij een steekincident in het Limburgse Hoensbroek is een man overleden. De politie meldt dat zij een onderzoek heeft gestart.
12 minuten geledenSEVENUM (ANP) - In het Limburgse dorp Sevenum woedt een grote brand in een winkel aan de Maasbreeseweg in het centrum van het dorp. Dat meldt de veiligheidsregio.
13 minuten geledenLOOSDRECHT (ANP) - De mobiele eenheid heeft opnieuw moeten ingrijpen bij een demonstratie tegen de opvang van asielzoekers in Loosdrecht. Er zijn minstens twee personen aangehouden voor openbare geweldpleging, meldt een woordvoerder van de politie. Meer aanhoudingen worden niet uitgesloten.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Partijen in de Tweede Kamer hebben dinsdagavond veel vragen over de wens van het kabinet om Lelystad Airport eind volgend jaar te openen. Met name linkse oppositie is kritisch. "Deze minister wil héél graag een lintje knippen", zei Suzanne Kröger (GroenLinks-PvdA). "Maar alle seinen staan op rood."
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet onderzoekt of de Amerikaanse rapper Ye, voorheen bekend als Kanye West, toch geweigerd kan worden. Minister David van Weel (Veiligheid, VVD) zei dat zijn collega Bart van den Brink van Asiel en Migratie (CDA) kijkt of er redenen zijn om Ye de toegang tot Nederland te ontzeggen.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het bedrag voor beveiliging van Joodse gebouwen en instellingen wordt voor 2026 met 700.000 euro verhoogd tot 2 miljoen euro. Minister David van Weel van Justitie en Veiligheid maakte dit bekend in een debat over onveiligheid van de Joodse gemeenschap in Nederland.
5 uur geleden