NS: zeer forse gevolgen voor treinreizigers door staking vrijdag
UTRECHT (ANP) - De NS waarschuwt voor "zeer forse" gevolgen voor treinreizigers door de staking bij spoorbeheerder ProRail vrijdagochtend. Door die staking ligt het treinverkeer in Midden-Nederland tussen 06.00 uur en 09.00 uur stil.
Medewerkers van de verkeersleidingsposten van Amersfoort en Utrecht leggen het werk neer. Die plaatsen vormen volgens NS samen "het hart van het Nederlandse spoor". Vrijdagochtend rijden er geen treinen van en naar Amersfoort en Utrecht, en ook niet naar plaatsen als Alphen aan den Rijn, Ede, Geldermalsen, Gouda en Hilversum.
Verder waarschuwt het spoorwegbedrijf dat reizigers in grote delen van het land met de gevolgen van de staking te maken krijgen. Ook reizigers naar station Schiphol en steden als Leiden, Rotterdam, Den Bosch, Deventer en Almere zullen hinder ondervinden. Reizigers krijgen het advies om kort voor vertrek de reisplanner te bekijken.
Internationale treinen
Ook het internationale treinverkeer zal de gevolgen van de staking ondervinden, meldt NS International. Het bedrijf verwacht problemen voor de intercity naar Berlijn, de ICE International en de Nightjet-nachttrein.
Na 09.00 uur gaan de treinen weer rijden. Reizigers moeten nog wel de hele ochtend rekening houden met verstoringen en uitval van treinen.
Woensdag lag het treinverkeer in heel Noord-Holland en in delen van Utrecht en Flevoland al stil door de staking. Komende maandag staken ProRail-medewerkers in de regio Rotterdam, Den Haag en Roosendaal, woensdag in de regio Eindhoven en Maastricht en vrijdag leggen ze het werk neer in de regio Zwolle, Groningen en Arnhem. Wat die stakingen betekenen voor reizigers, is nog niet bekend.
Meer uit Binnenland
WEERT (ANP) - De natuurbrand tussen Weert en Budel is nog steeds onder controle en is daarom afgeschaald. De brandweer is er nog wel bij, maar met minder eenheden, meldt de veiligheidsregio. Er kan nog worden ingegrepen als het nodig is.
7 uur geledenWINSCHOTEN (ANP) - In Winschoten zijn twee mensen gewond geraakt. Dat is waarschijnlijk het gevolg van een steekincident, maar dat kan een woordvoerder van de politie Groningen niet met zekerheid zeggen. Ook is er vermoedelijk geschoten.
7 uur geleden'T HARDE (ANP) - Bij de natuurbrand op het militaire oefenterrein bij 't Harde lijkt het grootste gevaar te zijn geweken. Dat zegt een woordvoerder van de Veiligheidsregio Noord- en Oost Gelderland. Alle civiele brandweereenheden gaan rond middernacht terug naar hun kazernes en dan neemt de brandweer van Defensie het over. Die is met meerdere voertuigen op het terrein om de situatie te monitoren en kleine oplaaiende vuurpluimpjes te blussen.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De inzet van het luchtverdedigings- en commandofregat de Zr.Ms. Evertsen in het Middellandse Zeegebied wordt niet nogmaals verlengd, schrijven ministers Dilan Yeşilgöz (Defensie) en Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken) in een brief aan de Tweede Kamer. Het schip hielp daar een Frans vliegdekschip bij het beveiligen van de oostelijke Middellandse Zee, na Iraanse drone-aanvallen op Cyprus.
15 uur geledenKOOTWIJK (ANP) - Op meerdere plekken zijn vrijdagmiddag natuurbranden uitgebroken. Zo woedden er onder meer bij de Gelderse plaatsen Kootwijk en Harderwijk twee bosbranden.
17 uur geledenWEERT (ANP) - De natuurbrand tussen Weert en Budel laait hier en daar weer op. Volgens een woordvoerder van de veiligheidsregio komt dat door de wind en omdat de temperatuur stijgt. De vlammen bevinden zich binnen het gebied waar eerder brand was. "We bewaken de randen en verwachten niet dat het vuur zich uitbreidt", zegt hij.
19 uur geleden'T HARDE (ANP) - De brand op het militaire oefenterrein bij 't Harde in Gelderland heeft vrijdagmiddag nog meerdere vuurhaarden, zegt de veiligheidsregio. "Door de inzet van de helikopters kunnen we hopelijk sneller afronden. De situatie duurt al een paar dagen en vergt veel van de brandweerlieden."
20 uur geleden