NS: zeer forse gevolgen voor treinreizigers door staking vrijdag
UTRECHT (ANP) - De NS waarschuwt voor "zeer forse" gevolgen voor treinreizigers door de staking bij spoorbeheerder ProRail vrijdagochtend. Door die staking ligt het treinverkeer in Midden-Nederland tussen 06.00 uur en 09.00 uur stil.
Medewerkers van de verkeersleidingsposten van Amersfoort en Utrecht leggen het werk neer. Die plaatsen vormen volgens NS samen "het hart van het Nederlandse spoor". Vrijdagochtend rijden er geen treinen van en naar Amersfoort en Utrecht, en ook niet naar plaatsen als Alphen aan den Rijn, Ede, Geldermalsen, Gouda en Hilversum.
Verder waarschuwt het spoorwegbedrijf dat reizigers in grote delen van het land met de gevolgen van de staking te maken krijgen. Ook reizigers naar station Schiphol en steden als Leiden, Rotterdam, Den Bosch, Deventer en Almere zullen hinder ondervinden. Reizigers krijgen het advies om kort voor vertrek de reisplanner te bekijken.
Internationale treinen
Ook het internationale treinverkeer zal de gevolgen van de staking ondervinden, meldt NS International. Het bedrijf verwacht problemen voor de intercity naar Berlijn, de ICE International en de Nightjet-nachttrein.
Na 09.00 uur gaan de treinen weer rijden. Reizigers moeten nog wel de hele ochtend rekening houden met verstoringen en uitval van treinen.
Woensdag lag het treinverkeer in heel Noord-Holland en in delen van Utrecht en Flevoland al stil door de staking. Komende maandag staken ProRail-medewerkers in de regio Rotterdam, Den Haag en Roosendaal, woensdag in de regio Eindhoven en Maastricht en vrijdag leggen ze het werk neer in de regio Zwolle, Groningen en Arnhem. Wat die stakingen betekenen voor reizigers, is nog niet bekend.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - In een flat in een seniorencomplex aan de Wagenstraat in Den Haag heeft in de nacht van zaterdag op zondag brand gewoed. Daarbij zijn geen gewonden gemeld, aldus de veiligheidsregio.
2 uur geledenTER APEL (ANP) - Twee bussen met tientallen asielzoekers zijn rond 21.00 uur vanuit Ter Apel vertrokken naar congrescentrum Hanzeplaza in Groningen. Het gaat om mensen voor wie de komende nacht geen plek is in het opvangcentrum in Ter Apel. Zij brengen de nacht door in Groningen en worden zondagochtend weer teruggebracht.
10 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - De patiënt die op 21 mei in het Radboudumc is opgenomen wegens een lage verdenking op ebola, is negatief getest op die ziekte. "Dat betekent dat uit bloedonderzoek blijkt dat deze patiënt geen ebola heeft. De patiënt krijgt de nodige zorg op een normale zorgafdeling", meldt het Nijmeegse ziekenhuis zaterdag.
11 uur geledenUTRECHT (ANP) - De politie heeft 27 actievoerders van Extinction Rebellion (XR) aangehouden na hun blokkade van het spoor op station Utrecht Centraal. Ze stapten rond 13.15 uur meerdere sporen op. Pas toen alle treinen waren stilgezet, kon de politie zelf veilig het spoor op.
12 uur geledenZANDVOORT/SCHEVENINGEN (ANP) - Veel mensen hebben het zomerse weer aangegrepen om naar het strand te gaan. In Zandvoort zijn de parkeerplaatsen vol en roept de gemeente op met het openbaar vervoer, de fiets of de scooter te komen. In Scheveningen zijn de parkeergarages bij het Kurhaus en de Nieuwe Parklaan vol, maar er blijken nog ruim vierhonderd parkeerplaatsen te zijn in de parkeergarage aan de Zwolseweg, meldt een woordvoerder van de gemeente.
15 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De coalitieonderhandelingen tussen Hart voor Den Haag en D66 zijn definitief geklapt. Daarmee is de deur voor coalitievorming tussen Hart voor Den Haag en D66 in het slot gevallen, melden zowel Hart voor Den Haag-voorman Richard de Mos als D66-fractievoorzitter Yousef Assad.
15 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Het Rode Kruis gaat 175 bedden klaarzetten in congrescentrum Hanzeplaza in Groningen. Dat meldt een woordvoerder van de organisatie. Rond 16.00 uur zal de opbouw van de opvanglocatie beginnen.
16 uur geleden