NS: zeer forse gevolgen voor treinreizigers door staking vrijdag
UTRECHT (ANP) - De NS waarschuwt voor "zeer forse" gevolgen voor treinreizigers door de staking bij spoorbeheerder ProRail vrijdagochtend. Door die staking ligt het treinverkeer in Midden-Nederland tussen 06.00 uur en 09.00 uur stil.
Medewerkers van de verkeersleidingsposten van Amersfoort en Utrecht leggen het werk neer. Die plaatsen vormen volgens NS samen "het hart van het Nederlandse spoor". Vrijdagochtend rijden er geen treinen van en naar Amersfoort en Utrecht, en ook niet naar plaatsen als Alphen aan den Rijn, Ede, Geldermalsen, Gouda en Hilversum.
Verder waarschuwt het spoorwegbedrijf dat reizigers in grote delen van het land met de gevolgen van de staking te maken krijgen. Ook reizigers naar station Schiphol en steden als Leiden, Rotterdam, Den Bosch, Deventer en Almere zullen hinder ondervinden. Reizigers krijgen het advies om kort voor vertrek de reisplanner te bekijken.
Internationale treinen
Ook het internationale treinverkeer zal de gevolgen van de staking ondervinden, meldt NS International. Het bedrijf verwacht problemen voor de intercity naar Berlijn, de ICE International en de Nightjet-nachttrein.
Na 09.00 uur gaan de treinen weer rijden. Reizigers moeten nog wel de hele ochtend rekening houden met verstoringen en uitval van treinen.
Woensdag lag het treinverkeer in heel Noord-Holland en in delen van Utrecht en Flevoland al stil door de staking. Komende maandag staken ProRail-medewerkers in de regio Rotterdam, Den Haag en Roosendaal, woensdag in de regio Eindhoven en Maastricht en vrijdag leggen ze het werk neer in de regio Zwolle, Groningen en Arnhem. Wat die stakingen betekenen voor reizigers, is nog niet bekend.
Meer uit Binnenland
SCHOONHOVEN (ANP) - De politie heeft tot dusver ongeveer tien tips ontvangen in het onderzoek naar het neerschieten van een uit Iran afkomstige politiemedewerker in Schoonhoven. Dat meldt een politiewoordvoerster zondag desgevraagd. Ze ging niet in op de inhoud van de tips.
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Tussen de twee- en driehonderd mensen demonstreren zondagmiddag op de Dam in Amsterdam tegen de oorlog in Iran. Het land wordt sinds eind vorige maand aangevallen door Israël en de Verenigde Staten. De protestactie is georganiseerd door de Internationale Stichting voor Iraanse Vrouwen. De demonstranten zijn aanhangers van Maryam Rajavi, de voorzitster van de Nationale Raad van het Iraanse verzet.
13 uur geledenHOOFDDORP (ANP) - Een groep van zeker honderd personen met fakkels heeft zondag op de snelweg A4 kort de spelersbus van Ajax tegengehouden. Dat gebeurde ter hoogte van Hoofddorp. De groep liep daarna de weg over naar de middenberm. Het overige verkeer werd hierdoor gehinderd.
15 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De landmacht gaat drone- en counterdrone-eenheden toevoegen aan alle gevechtseenheden. Vanaf april moeten daarvoor 1000 tot 1200 mensen worden aangenomen, zei Commandant der Strijdkrachten Onno Eichelsheim in het televisieprogramma WNL Op Zondag.
17 uur geledenKLUNDERT (ANP) - De politie heeft vrijdag 3223 kilo cocaïne in beslag genomen, meldt het Openbaar Ministerie zondag. Ook zijn acht personen aangehouden. Zij zitten vast. Een deel van de drugs werd bij Papendrecht aangetroffen in een bestelbus. De meerderheid van de verdovende middelen zat verstopt in een perscontainer op een vrachtwagentrailer.
18 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Duizenden mensen zijn zaterdag iets na 16.00 uur aangekomen op het Museumplein in Amsterdam na een mars tegen fascisme en racisme. Die vertrok rond 15.00 uur vanaf de Dam. Toen ging het nog om een paar honderd demonstranten, maar onderweg sloten veel mensen zich bij de stoet aan, zag een ANP-verslaggever.
1 dag geledenHILVERSUM (ANP) - Sarah Janneh en Kiki Schippers maken dit jaar kans op de Annie M.G. Schmidtprijs, de prijs voor het beste theaterlied van het voorgaande jaar. De nominaties werden zaterdag bekendgemaakt in het NPO Radio 1-programma De Taalstaat.
1 dag geleden