Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

NS: zeer forse gevolgen voor treinreizigers door staking vrijdag

NS: zeer forse gevolgen voor treinreizigers door staking vrijdag

UTRECHT (ANP) - De NS waarschuwt voor "zeer forse" gevolgen voor treinreizigers door de staking bij spoorbeheerder ProRail vrijdagochtend. Door die staking ligt het treinverkeer in Midden-Nederland tussen 06.00 uur en 09.00 uur stil.

Medewerkers van de verkeersleidingsposten van Amersfoort en Utrecht leggen het werk neer. Die plaatsen vormen volgens NS samen "het hart van het Nederlandse spoor". Vrijdagochtend rijden er geen treinen van en naar Amersfoort en Utrecht, en ook niet naar plaatsen als Alphen aan den Rijn, Ede, Geldermalsen, Gouda en Hilversum.

Verder waarschuwt het spoorwegbedrijf dat reizigers in grote delen van het land met de gevolgen van de staking te maken krijgen. Ook reizigers naar station Schiphol en steden als Leiden, Rotterdam, Den Bosch, Deventer en Almere zullen hinder ondervinden. Reizigers krijgen het advies om kort voor vertrek de reisplanner te bekijken.

Internationale treinen

Ook het internationale treinverkeer zal de gevolgen van de staking ondervinden, meldt NS International. Het bedrijf verwacht problemen voor de intercity naar Berlijn, de ICE International en de Nightjet-nachttrein.

Na 09.00 uur gaan de treinen weer rijden. Reizigers moeten nog wel de hele ochtend rekening houden met verstoringen en uitval van treinen.

Woensdag lag het treinverkeer in heel Noord-Holland en in delen van Utrecht en Flevoland al stil door de staking. Komende maandag staken ProRail-medewerkers in de regio Rotterdam, Den Haag en Roosendaal, woensdag in de regio Eindhoven en Maastricht en vrijdag leggen ze het werk neer in de regio Zwolle, Groningen en Arnhem. Wat die stakingen betekenen voor reizigers, is nog niet bekend.

Meer uit Binnenland

Amber Alert voor vermist 10-jarig meisje uit Rotterdam

DEN HAAG (ANP) - De politie heeft een Amber Alert uitgegeven voor een vermist kind. Het gaat om de 10-jarige Wendy uit Rotterdam.

2 uur geleden
Meerdere woningen ontruimd door brand in loods in Den Haag

DEN HAAG (ANP) - In een opslagloods aan de Van Ostadestraat in de Schilderswijk in Den Haag is in de nacht van zaterdag op zondag een grote brand geweest. In de omgeving heeft de brandweer een tiental woningen ontruimd, laat een woordvoerder weten.

3 uur geleden
Man aangehouden na dood van vrouw in woning in Leiderdorp

LEIDERDORP (ANP) - In een woning aan de Bolderikkamp in Leiderdorp is zaterdagavond een vrouw om het leven gekomen na een geweldsincident. De politie heeft een man aangehouden op verdenking van betrokkenheid bij haar dood.

5 uur geleden
Problemen met treinverkeer in noorden duren tot in de avond

GRONINGEN (ANP) - Het duurt waarschijnlijk nog tot zaterdagavond voordat de problemen met het treinverkeer in het noorden van het land zijn verholpen. Het winterse weer veroorzaakt wisselstoringen en andere overlast.

13 uur geleden
ProRail: datum terugkeer naar normale dienstregeling nog onzeker

UTRECHT (ANP) - ProRail bereidt zich voor op herstelwerkzaamheden aan het spoor na een week vol problemen door het winterse weer. Een terugkeer naar de standaard dienstregeling is volgens de spoorbeheerder "complex" en een datum voor een volledige terugkeer naar normaal is "onzeker".

14 uur geleden
Spoorproblemen noorden houden tot in de middag aan

GRONINGEN (ANP) - De treinproblemen in het noorden van het land duren voort, is te zien op de website van de NS. In Groningen rijden op meerdere trajecten tot zeker 15.15 uur geen of veel minder treinen.

17 uur geleden
Havenbedrijf: onduidelijk of Ferro Dome gered kan worden

ROTTERDAM (ANP) - Het is nog onbekend of de Ferro Dome, een voormalige gasopslag in Rotterdam, gered kan worden. "Dit is een van de vele onduidelijkheden", zegt een woordvoerder van beheerder Havenbedrijf Rotterdam. Deze week bleek dat het dak is ingezakt door de sneeuw.

20 uur geleden