NS: zeer forse gevolgen voor treinreizigers door staking vrijdag
UTRECHT (ANP) - De NS waarschuwt voor "zeer forse" gevolgen voor treinreizigers door de staking bij spoorbeheerder ProRail vrijdagochtend. Door die staking ligt het treinverkeer in Midden-Nederland tussen 06.00 uur en 09.00 uur stil.
Medewerkers van de verkeersleidingsposten van Amersfoort en Utrecht leggen het werk neer. Die plaatsen vormen volgens NS samen "het hart van het Nederlandse spoor". Vrijdagochtend rijden er geen treinen van en naar Amersfoort en Utrecht, en ook niet naar plaatsen als Alphen aan den Rijn, Ede, Geldermalsen, Gouda en Hilversum.
Verder waarschuwt het spoorwegbedrijf dat reizigers in grote delen van het land met de gevolgen van de staking te maken krijgen. Ook reizigers naar station Schiphol en steden als Leiden, Rotterdam, Den Bosch, Deventer en Almere zullen hinder ondervinden. Reizigers krijgen het advies om kort voor vertrek de reisplanner te bekijken.
Internationale treinen
Ook het internationale treinverkeer zal de gevolgen van de staking ondervinden, meldt NS International. Het bedrijf verwacht problemen voor de intercity naar Berlijn, de ICE International en de Nightjet-nachttrein.
Na 09.00 uur gaan de treinen weer rijden. Reizigers moeten nog wel de hele ochtend rekening houden met verstoringen en uitval van treinen.
Woensdag lag het treinverkeer in heel Noord-Holland en in delen van Utrecht en Flevoland al stil door de staking. Komende maandag staken ProRail-medewerkers in de regio Rotterdam, Den Haag en Roosendaal, woensdag in de regio Eindhoven en Maastricht en vrijdag leggen ze het werk neer in de regio Zwolle, Groningen en Arnhem. Wat die stakingen betekenen voor reizigers, is nog niet bekend.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Van het geteste kindervuurwerk is 37,5 procent afgekeurd omdat het een groot risico kan vormen. Twee fonteinsoorten in de categorie kindervuurwerk explodeerden. De Inspectie Leefomgeving en Transport (ILT) heeft in totaal veertig fonteinen, knetterpellets en flitstabletten getest.
42 minuten geledenTER APEL (ANP) - Het aantal asielzoekers in het aanmeldcentrum in Ter Apel is tijdens het weekeinde gedaald tot iets meer dan 1700, na de opening van een grote opvang in Biddinghuizen. Volgens de cijfers van het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) zaten er afgelopen donderdag en vrijdag nog bijna 2100 mensen in Ter Apel.
58 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - PVV-leider Geert Wilders biedt Frans Timmermans excuses aan voor mogelijk lasterlijke afbeeldingen die met kunstmatige intelligentie zijn gemaakt van de lijsttrekker van GroenLinks-PvdA. De afbeeldingen zouden zijn gemaakt door twee Kamerleden van de PVV.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Wie zijn paspoort kwijtraakt, kan momenteel niet direct een noodpaspoort krijgen. De Koninklijke Marechaussee meldt dat er een technische storing is, waardoor het niet lukt om de documenten te verstrekken.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Door een IT-storing kunnen mensen momenteel geen ov-fietsen huren bij de NS. Een woordvoerder van de NS bevestigt na berichtgeving van het AD dat alle uitgiftepunten in Nederland hier last van hebben.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De zoektocht naar twee vermisten na een aanvaring in het Westelijk Havengebied in Amsterdam gaat maandag verder. De twee voeren op een klein werkvaartuig dat zondag in botsing kwam met een binnenvaartschip.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Van de Amsterdammers kijkt 70 procent positief terug op de viering van 750 jaar Amsterdam. Vooral het Festival op de Ring en SAIL worden genoemd als gezellige en feestelijke evenementen. Een heel klein deel (8 procent) is negatief en vindt dat de feestelijkheden geldverspilling zijn geweest, zo blijkt uit een representatief onderzoek in opdracht van de gemeente Amsterdam.
3 uur geleden