Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

NS wil vooral noorden en oosten beter bedienen in 2027

NS wil vooral noorden en oosten beter bedienen in 2027

UTRECHT (ANP) - NS wil in de treindienstregeling voor 2027 vooral de dienstregeling in het noorden en oosten van Nederland verbeteren. Dit staat in de Adviesaanvraag Dienstregeling 2027 aan regionale overheden en de reizigersorganisaties. De spoorvervoerder maakte dit dinsdag bekend.

In het document staan per provincie een aantal aanbevelingen voor het aanpassen van de dienstregeling. Zo moet er volgend jaar weer een rechtstreekse verbinding Groningen-Rotterdam komen. Ook wil NS de directe verbinding tussen Enschede en Amsterdam Centraal terugbrengen als spitstrein. Op zaterdag en zondag wil NS drie intercity's per uur laten rijden tussen Amersfoort en Deventer. Nu zijn dat er nog twee. Deventer en Apeldoorn zijn daardoor beter verbonden met Amsterdam en omgekeerd. Doel van alle wijzigingen is het mogelijk maken van een verdere groei van de reizigersaantallen.

"We willen Noord-Nederland al langer verbinden via de hogesnelheidslijn", aldus Tijmen Voet, directeur Dienstregeling bij NS. "In 2025 kon dat nog niet, maar straks rijdt de trein vanaf het Groninger Hoofdstation via de Hanzelijn naar Zwolle en Schiphol en vervolgens over de hogesnelheidslijn door naar Rotterdam Centraal. Dat doen we met de gloednieuwe intercity ICNG met op de HSL een topsnelheid van 200 kilometer per uur. Zodra de maximumsnelheid op de Hanzelijn ook verhoogd wordt, kunnen we hier de reistijd verder verkorten."

Ook voor andere delen van het land staan aanpassingen in het plan. Zo moet tussen Den Haag en Dordrecht op zondag het aantal Sprinters verdubbelen van 2 naar 4 per uur. Op werkdagen blijft hier de TienminutenSprinter rijden. In de gebieden langs dit spoor worden de komende jaren veel woningen gebouwd. In het weekend wil NS de Intercity tussen Den Haag Centraal en Amsterdam Centraal ook laten stoppen op de stations Voorhout en Hillegom. Deze stops vervangen dan een Sprinter. Ook komen er in de vroege ochtenden en late avonden van het weekend extra Intercity's tussen Amsterdam en Den Haag.

Elk jaar vraagt NS aan reizigersorganisaties en regionale overheden om advies over de nieuwe dienstregeling die in december ingaat. NS gebruikt deze adviezen om de plannen waar mogelijk te verbeteren. Daarna bekijkt spoorbeheerder ProRail of de wensen van NS passen op het spoor, waarbij zij ook rekening houdt met de wensen van andere reizigersvervoerders en goederenvervoerders. In het najaar wordt de definitieve dienstregeling bekend.

Meer uit Binnenland

Bezetters Universiteit Maastricht weer vrij

MAASTRICHT (ANP) - De twintig actievoerders die zijn opgepakt voor de bezetting van een gebouw van de Universiteit Maastricht zijn vrijdag vrijgelaten, maar blijven wel verdachte. Dat laat de politie weten.

5 uur geleden
Voor ontvoering Insiya veroordeelde man gearresteerd in Letland

RIGA/AMSTERDAM (ANP) - Een van de mannen die is veroordeeld voor betrokkenheid bij de ontvoering van het destijds 2-jarige meisje Insiya is vorige week in Letland gearresteerd, bevestigt het Openbaar Ministerie (OM) na berichtgeving door De Telegraaf. Donderdag is hij overgeleverd aan Nederland.

10 uur geleden
Advocaat wil alleen tbs voor schutter Rotterdam-IJsselmonde

ROTTERDAM (ANP) - De advocaat van de 25-jarige Sendric S., verdacht van het plegen van drie moorden in Rotterdam-IJsselmonde, wil dat de rechtbank zijn cliënt alleen tbs met dwangverpleging oplegt en geen gevangenisstraf.

10 uur geleden
Door asielnoodopvang rustiger in Ter Apel en Biddinghuizen leeg

TER APEL (ANP) - De oproep van asielminister Bart van den Brink (CDA) aan gemeenten om snel bij te springen met noodopvang, lijkt zijn vruchten te hebben afgeworpen. De drukte bij het aanmeldcentrum voor asielzoekers in Ter Apel is afgenomen tot onder het maximum van 2000 en de winteropvang in Biddinghuizen komt zoals afgesproken vrijdag leeg, meldt het COA.

10 uur geleden
Niemand wordt vervolgd voor dodelijke woningbrand Roermond

ROERMOND (ANP) - Het Openbaar Ministerie vervolgt niemand voor de dodelijke woningbrand in Roermond in september vorig jaar, zo is vrijdag bekendgemaakt. Er zijn namelijk geen verdachten in beeld die nog in leven zijn, aldus het OM.

10 uur geleden
Zangvogeltentoonstellingen mogen weer, ondanks vogelgriep

DEN HAAG (ANP) - Tentoonstellingen met zangvogels en wedstrijden met duiven mogen weer. Deze soorten hebben een laag risico op vogelgriep. Staatssecretaris Silvio Erkens (Landbouw) komt hiermee tegemoet aan de wens van hobbyhouders van vogels om weer deel te nemen aan tentoonstellingen.

10 uur geleden
Haagse politiemedewerker verdachte van omkoping

DEN HAAG (ANP) - Een 35-jarige medewerker van de politie Den Haag is maandag aangehouden. Het Openbaar Ministerie verdenkt hem van ambtelijke omkoping, het ongeoorloofd raadplegen van politiesystemen, het delen van politie-informatie met derden en het verduisteren van politiekleding.

10 uur geleden