Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

NS wil vooral noorden en oosten beter bedienen in 2027

NS wil vooral noorden en oosten beter bedienen in 2027

UTRECHT (ANP) - NS wil in de treindienstregeling voor 2027 vooral de dienstregeling in het noorden en oosten van Nederland verbeteren. Dit staat in de Adviesaanvraag Dienstregeling 2027 aan regionale overheden en de reizigersorganisaties. De spoorvervoerder maakte dit dinsdag bekend.

In het document staan per provincie een aantal aanbevelingen voor het aanpassen van de dienstregeling. Zo moet er volgend jaar weer een rechtstreekse verbinding Groningen-Rotterdam komen. Ook wil NS de directe verbinding tussen Enschede en Amsterdam Centraal terugbrengen als spitstrein. Op zaterdag en zondag wil NS drie intercity's per uur laten rijden tussen Amersfoort en Deventer. Nu zijn dat er nog twee. Deventer en Apeldoorn zijn daardoor beter verbonden met Amsterdam en omgekeerd. Doel van alle wijzigingen is het mogelijk maken van een verdere groei van de reizigersaantallen.

"We willen Noord-Nederland al langer verbinden via de hogesnelheidslijn", aldus Tijmen Voet, directeur Dienstregeling bij NS. "In 2025 kon dat nog niet, maar straks rijdt de trein vanaf het Groninger Hoofdstation via de Hanzelijn naar Zwolle en Schiphol en vervolgens over de hogesnelheidslijn door naar Rotterdam Centraal. Dat doen we met de gloednieuwe intercity ICNG met op de HSL een topsnelheid van 200 kilometer per uur. Zodra de maximumsnelheid op de Hanzelijn ook verhoogd wordt, kunnen we hier de reistijd verder verkorten."

Ook voor andere delen van het land staan aanpassingen in het plan. Zo moet tussen Den Haag en Dordrecht op zondag het aantal Sprinters verdubbelen van 2 naar 4 per uur. Op werkdagen blijft hier de TienminutenSprinter rijden. In de gebieden langs dit spoor worden de komende jaren veel woningen gebouwd. In het weekend wil NS de Intercity tussen Den Haag Centraal en Amsterdam Centraal ook laten stoppen op de stations Voorhout en Hillegom. Deze stops vervangen dan een Sprinter. Ook komen er in de vroege ochtenden en late avonden van het weekend extra Intercity's tussen Amsterdam en Den Haag.

Elk jaar vraagt NS aan reizigersorganisaties en regionale overheden om advies over de nieuwe dienstregeling die in december ingaat. NS gebruikt deze adviezen om de plannen waar mogelijk te verbeteren. Daarna bekijkt spoorbeheerder ProRail of de wensen van NS passen op het spoor, waarbij zij ook rekening houdt met de wensen van andere reizigersvervoerders en goederenvervoerders. In het najaar wordt de definitieve dienstregeling bekend.

Meer uit Binnenland

Jeugddetentie 17-jarige voor poging ontploffing Pizzabakkers

AMSTERDAM (ANP) - Een 17-jarige jongen is veroordeeld voor het medeplegen van een poging een filiaal van de Pizzabakkers in Amsterdam te laten ontploffen. Dat was aan de Plantage Kerklaan in Amsterdam, in september vorig jaar. Hij krijgt daarvoor 200 dagen jeugddetentie, waarvan 184 voorwaardelijk, met aftrek van voorarrest. Daarnaast moet hij ook een taakstraf doen van 80 uur.

15 minuten geleden
Coronakritische groep voelde zich 'soort volksvertegenwoordiger'

DEN HAAG (ANP) - De mensen achter de coronakritische groep Vrijheid voor Vrouwen voelden zich tijdens de coronacrisis een "soort volksvertegenwoordigers". Dat zei een van de oprichters, Romy Quint, tegen de parlementaire enquĂȘtecommissie corona. Volgens haar voelden mensen zich niet vertegenwoordigd door de daadwerkelijke volksvertegenwoordigers, waardoor zij met hun zorgen aanklopten bij de organisatie.

34 minuten geleden
Nieuwe pindakaasvloer Schippers bevat 'slechts' 390 kilo

ROTTERDAM (ANP) - In het Depot van Museum Boijmans van Beuningen in Rotterdam is donderdag en vrijdag een nieuw exemplaar van de beroemde Pindakaasvloer van kunstenaar Wim T. Schippers gelegd. Twee museummedewerkers of 'pindakaasstucadoors' die de vloer ook in 2011 al legden, zijn in totaal zo'n negen uur bezig geweest met het vullen van de lijst die om het kunstwerk heen ligt. Voor de vloer van 25 vierkante meter is 390 kilo pindakaas gebruikt.

1 uur geleden
FNV verwelkomt verbod op uitzendkrachten in vleessector

UTRECHT (ANP) - Vakbond FNV verwelkomt het verbod op uitzendkrachten in de vleessector per juni 2028 door minister van Sociale Zaken Hans Vijlbrief. De bond spreekt van een "belangrijke doorbraak in een sector die te lang wegkeek van structurele misstanden". Volgens FNV had dit besluit echter al veel eerder genomen moeten worden en krijgt de vleessector nog te veel tijd om zich aan te passen.

1 uur geleden
Minister heeft nog geen plan voor huisvesting groepen in de knel

DEN HAAG (ANP) - Minister Eleanor Boekholt-O'Sullivan (Volkshuisvesting, D66) heeft nog geen concreet nieuw plan om snel meer mensen in de knel aan een woning te helpen. In samenwerking met provincies, gemeenten en woningcorporaties zijn wel "bouwstenen opgesteld", die evenwel pas na de zomer tot concrete afspraken moeten leiden. Wat die bouwstenen precies behelzen, is niet duidelijk.

1 uur geleden
Kabinet wil cloudgebruik overheid meer in eigen hand krijgen

DEN HAAG (ANP) - Het cloudgebruik door de overheid moet meer gericht worden op het voorkomen van risico's en het zelf beheren van belangrijke data. Rijksorganisaties moeten minder afhankelijk worden van Amerikaanse techbedrijven en altijd een achtervang hebben voor als er iets misgaat, schrijft staatssecretaris Willemijn Aerdts van Digitale Economie en Soevereiniteit in een brief aan de Tweede Kamer.

2 uur geleden
Vijlbrief: vlees misschien 'ietsje' duurder door uitzendverbod

DEN HAAG (ANP) - Vlees wordt mogelijk "ietsje" duurder per juni 2028, wanneer het verbod op uitzendwerk in de vleessector ingaat, denkt minister Hans Vijlbrief (Sociale Zaken). Maar dit is het volgens hem wel waard, "want het is verschrikkelijk wat daar met de werknemers gebeurt".

2 uur geleden