NS waarschuwt voor langere reistijd rond Schiphol komende weken
SCHIPHOL (ANP) - De komende drie weken zijn er werkzaamheden op station Schiphol Airport en rijden er veel minder treinen. De NS waarschuwt reizigers dat ze rekening moeten houden met een langere reistijd en drukkere treinen. "We raden reizigers aan om wanneer mogelijk buiten de spits te reizen of van de omreisroutes gebruik te maken om de drukte op het traject via Schiphol wat te beperken."
Vanaf zaterdag 13 januari tot en met zondag 4 februari is de helft van de sporen en perrons niet beschikbaar. De NS adviseert reizigers om voor vertrek de reisplanner te bekijken en om te reizen via Haarlem of Utrecht.
Ook rijden er geen treinen tussen Schiphol en Amsterdam Sloterdijk en Schiphol en Amsterdam Centraal in de weekenden van 20 tot en met 22 januari en 3 tot en met 5 februari. Reizigers kunnen dan wel met de metro. Op zondag 4 februari rijden er ook geen treinen tussen Zaandam en Amsterdam Sloterdijk. De NS zet dan bussen in.
ProRail vervangt het hele spoor in de Schipholtunnel. Daarnaast wordt op de perrons gewerkt aan de opgangen naar het station.
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - De zes bestuurders die nog vastzaten na de blokkade van de A12 op zaterdag, zijn maandag vrijgelaten. Dat laat de politie weten.
7 uur geledenDOKKUM (ANP) - Ongeveer 21.000 mensen waren maandag bij het bezoek van de koninklijke familie aan Dokkum. "Het was overal druk, gezellig druk, maar nergens te druk", zegt burgemeester Johannes Kramer van de gemeente Noardeast-Fryslân, waar de Friese vestingstad onder valt.
8 uur geledenGOES (ANP) - Asielzoekers kunnen vanaf dinsdag worden opgevangen in de Zeelandhallen in Goes. Het gebouw is goedgekeurd voor gebruik, laat opvangorgaan COA maandag weten.
8 uur geledenBREDA (ANP) - De Havermarkt in het centrum van Breda is vol. Dat meldt de gemeente Breda. Voor het plein geldt het principe: één persoon in, één persoon uit. Aan de Haven, Sint Janstraat, op het Kasteelplein en op het Kerkplein is nog wel ruimte om Koningsdag te vieren.
8 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het Stadhuisplein en Oudkerkhof in de binnenstad van Utrecht zijn vol, meldt de gemeente. Er mogen geen nieuwe mensen de pleinen op. Ook op de Neude en het Janskerkhof wordt het erg druk.
8 uur geledenDOKKUM (ANP) - Koning Willem-Alexander heeft de viering van Koningsdag in de Friese stad Dokkum afgesloten. Aan het einde van het programma sprak hij van een "onvergetelijke dag" en bedankte hij alle betrokkenen.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In de treinen is het maandagmiddag "druk maar beheersbaar", meldt een woordvoerder van de NS. Het wordt langzaamaan drukker in de hoofdstad en andere grote steden, vooral op de plekken waar grote evenementen zijn rond Koningsdag.
10 uur geleden