NS waarschuwt voor 'landelijke impact' mogelijke staking vrijdag
UTRECHT (ANP) - De NS waarschuwt dat een mogelijke staking komende vrijdag "landelijke impact" kan hebben. Dit komt doordat de eventuele staking door de vakbonden gepland staat in Midden-Nederland en de NS vanuit die regio, Utrecht, het eigen landelijke treinverkeer aanstuurt.
Om die reden vraagt de NS reizigers "er rekening mee te houden dat er vrijdag 6 juni in het hele land geen treinen rijden".
Een officiële aankondiging van de vakbonden dat de actie doorgaat, heeft de NS nog niet ontvangen. "Daardoor weet NS nog niet of de stakingen definitief zullen plaatsvinden. Tegelijkertijd vindt NS het wel belangrijk om reizigers alvast op de hoogte te stellen van de mogelijke hinder", aldus het spoorbedrijf.
Verwachting
De verwachting is dat de internationale treinen blijven rijden.
De bonden willen dat de directie van de NS voldoet aan cao-eisen. De deadline van vakbond FNV loopt tot 17.00 uur, waarna zou worden besloten tot de acties. De actie op 6 juni is gericht op de regio Midden. Ook voor 10, 12 en 16 juni zijn mogelijke acties aangekondigd op het spoor, dan in de regio's West, Noord-West/Oost en Noord.
Loonbod
FNV zei eerder een loonbod van de werkgever van 2,55 procent voor een jaar "schandalig" te vinden, omdat dat "niet in de buurt komt van de inflatie", zei bestuurder Henri Janssen eerder. Dit terwijl het NS-personeel volgens de bond sinds 2019 al ruim 5 procent op de inflatie zou achterlopen. Onder de NS-cao vallen 17.500 mensen.
Ook vakbonden VVMC en CNV zijn betrokken bij de onderhandelingen met de NS-directie.
Meer uit Binnenland
PARAMARIBO (ANP) - Koning Willem-Alexander heeft maandagavond tijdens het staatsbanket op de eerste dag van zijn staatsbezoek aan Suriname de "Surinaamse weerbaarheid en verzetsstrijd door de eeuwen heen" geëerd. Hij deed dit in een toespraak tijdens het banket in Paramaribo, dat werd aangeboden door president Jennifer Geerlings-Simons.
2 uur geledenVENLO (ANP) - Tussen Venlo en de Duitse plaats Mönchengladbach rijden dinsdagochtend geen treinen, meldt de NS in de reisplanner. Dat komt volgens de NS door een koperdiefstal. De verwachting is dat de problemen rond 12.00 uur zijn verholpen.
6 uur geledenMIDDELBURG (ANP) - Inwoners van de Meanderhof in Middelburg hebben in de nacht van maandag op dinsdag melding gemaakt van schoten op hun woning. Agenten constateerden ter plaatse "vermoedelijk kogelgaten" in een ruit, meldt de politie Zeeland op X.
7 uur geledenHILVERSUM (ANP) - De vergiffenis die koning Willem-Alexander maandag kreeg in Suriname markeert een "nieuw begin", volgens cabaretier Jörgen Raymann. "Dit geeft wel aan dat er een nieuw tijdperk aanbreekt", vertelde Raymann maandag in RTL Tonight.
12 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - Het Nationaal instituut Nederlands slavernijverleden en erfenis (NiNsee) spreekt van "buitengewone bewondering" voor koning Willem-Alexander vanwege zijn houding tegenover het Nederlandse slavernijverleden. "Deze koning is van ongekend niveau en een grote leider die in staat is om te doen wat andere monarchen en leiders van republieken nalaten", zegt voorzitter Dave Ensberg-Kleijkers.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Informateur Sybrand Buma hoopt dinsdag het resultaat te kunnen presenteren van de onderhandelingen tussen D66 en CDA tot dusver. Dat heeft hij gezegd na weer een avond van gesprekken over een aantal belangrijke thema's waar de partijen zich de afgelopen weken over hebben gebogen.
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Dat nazaten van tot slaaf gemaakte mensen koning Willem-Alexander hebben vergeven voor het slavernijverleden van de koninklijke familie is "een heel belangrijk moment". Dat zegt Vincent Soekra, voorzitter van het net geopende Suriname Museum in Amsterdam.
13 uur geleden