
NS vervoerde in F1-weekend recordaantal van 134.000 reizigers
ZANDVOORT (ANP) - De NS heeft afgelopen weekend een recordaantal van ruim 134.000 bezoekers vervoerd naar Zandvoort voor de Grand Prix. "In de geschiedenis van het evenement zijn nog nooit zo veel mensen met de trein naar Zandvoort gekomen", laat de NS weten. Door het regenachtige weer hebben meer mensen de trein genomen naar het race-evenement. De sfeer in de treinen en stations was het hele weekend "feestelijk" aldus de NS.
Zondagavond is de uitstroom van de racefans nog volop bezig. Een woordvoerder van de NS laat weten dat er een "kleine rij staat op het station, maar het loopt lekker door". Er rijden de hele avond twaalf treinen per uur vanaf Zandvoort. "De sfeer is goed, maar dat is ook wel logisch", aldus de woordvoerder, waarmee hij doelt op de winst van Max Verstappen. De NS verwacht de komende uren nog grote groepen reizigers thuis te brengen.
NS-regiodirecteur Irma Winkenius kijkt ook terug op een goed weekend, laat ze aan een verslaggever ter plaatse weten. "We doen dit natuurlijk ook al voor de derde keer. Ik heb bij elk treinstel op het station personeel zien staan dat ervoor zorgde dat de mensen naar de juiste plek gingen. Die scherpte zit er nu echt wel in."
Bussen
Ook de bussen van Connexxion moesten meer reizigers vervoeren dan verwacht maar de vervoerder ving dat op door meer bussen in te zetten. De organisatie van de race laat weten dat het openbaar vervoer goed op de weersvoorspellingen heeft ingespeeld. "Dat is een compliment aan de NS en Connexxion waard", aldus sportief directeur Jan Lammers.
Verstappen won de race na een korte onderbreking in de slotfase vanwege een hevige regenbui. Na zijn winst barstte in Zandvoort het feest los onder de fans in de cafés. De tweevoudige wereldkampioen van Red Bull bedankte na de race de massaal aanwezige fans in Zandvoort.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Het 'bestuurlijk verplaatsen' van demonstranten van Extinction Rebellion (XR) na een demonstratie in Amsterdam op 18 september 2020 was onrechtmatig. De Raad van State bevestigt daarmee een eerdere uitspraak van de rechtbank in Amsterdam.
20 minuten geledenVEENENDAAL (ANP) - De gemeente Veenendaal heeft onrechtmatig gehandeld met een onderzoek naar de stichting en moskee Taubah, oordeelt de rechtbank. Veenendaal liet zonder medeweten van Taubah het bedrijf NTA onderzoek doen naar de organisatie en haar gemeenschap en schond daarmee privacyrechten.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Zo'n 15.000 huishoudens in Friesland hebben een lagere waterdruk door de storing bij een productielocatie van Vitens. Dat meldt een woordvoerder van het drinkwaterbedrijf.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De ANWB verwacht zaterdag "uitzonderlijke verkeersdrukte" op Europese wegen. Vertrekkende en terugkerende vakantiegangers zorgen voor overvolle wegen van en naar populaire Europese bestemmingen, waarschuwt de verkeersinformatiedienst. In Frankrijk geldt 2 augustus dit jaar als zwarte zaterdag, omdat die dag vooral veel inwoners van de regio Parijs op vakantie gaan en de stad verlaten.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politievakbonden, justitieminister David van Weel en korpschef Janny Knol zijn het eens geworden over een nieuwe politie-cao. Daarin is een salarisverhoging overeengekomen van in totaal 8,5 procent.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - In een groot deel van Friesland komt weinig tot geen water uit de kraan door een storing bij een productielocatie van Vitens. Dat meldt het drinkwaterbedrijf op X.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - In een week tijd zijn zeker dertien verdachten aangehouden voor betrokkenheid bij twee verschillende coketransporten die via de haven van Rotterdam liepen. In totaal ging het om 600 kilo cocaïne, meldt het Openbaar Ministerie.
15 uur geleden