NS: vervoer Formule 1-fans probleemloos verlopen
ZANDVOORT (ANP) - Een probleemloos weekend. Zo omschrijft bestuurslid Tjalling Smit van de NS het treinvervoer rond Zandvoort waar zondag de Dutch GP is verreden met Max Verstappen als winnaar. Volgens Smit zijn er geen vervelende dingen voorgevallen en heeft het NS-personeel het raceweekend als "goed" ervaren.
Smit laat weten dat de NS het maximale aantal treinen met een maximale lengte heeft laten rijden tussen Amsterdam en de badplaats. Ruim 120.000 racefans zijn met de trein naar Zandvoort en terug naar huis gebracht.
Tot 22.00 uur zondagavond blijven er bij Zandvoort twaalf treinen per uur rijden om fans naar huis te vervoeren. Daarna worden dat er zes per uur.
Bus
Het treinverkeer tussen Amsterdam en Haarlem werd zaterdagmiddag korte tijd stilgelegd nadat een bus tegen een spoorviaduct was aangereden. Ook reden er die avond tijdelijk minder treinen door een defecte bovenleiding. Maar dat waren dit weekend slechts "speldenprikken", meent Smit.
De NS had een paar honderd mensen extra ingezet om alle racefans van en naar Zandvoort te brengen.
De extra inzet bij Zandvoort ging wel ten koste van het treinverkeer rond het ArenA-gebied in Amsterdam. Daar stopten zaterdag enkele uren geen treinen vanwege capaciteitsproblemen en omdat de NS de veiligheid van de reizigers anders niet kon garanderen. Ajax speelde die dag in de Johan Cruijff ArenA tegen SC Cambuur en er waren uitverkochte concerten in de Ziggo Dome (Kensington) en AFAS Live (Yade Lauren).
Meer uit Binnenland
'T HARDE (ANP) - De luchtmacht zet Chinook-transporthelikopters in om te helpen bij de bestrijding van de grote natuurbrand bij 't Harde in Gelderland. Dat meldt het Defensie Helikopter Commando op X. De brand brak woensdag rond het middaguur uit op een militair oefenterrein op de Veluwe en breidt zich snel uit.
25 minuten geledenZUTPHEN (ANP) - De gemeente Zutphen creëert nu geen noodopvanglocaties voor asielzoekers, maakte zij woensdag bekend. Het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) had daarom gevraagd, maar het college volgt de gemeenteraad, die had verzocht om het verzoek af te wijzen.
43 minuten geleden'T HARDE (ANP) - Op het terrein van het Artillerie Schietkamp (ASK) bij 't Harde is woensdag rond het middaguur een grote natuurbrand uitgebroken. Dat meldt de veiligheidsregio Noord- en Oost-Gelderland. Meerdere brandweereenheden zijn naar de brand gestuurd.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Door de aanhoudende droogte geldt in vrijwel heel Nederland inmiddels een verhoogd risico op natuurbranden. Nadat deze en vorige week al in 20 van de 25 veiligheidsregio's fase 2 van kracht werd, is nu ook in Friesland, Drenthe en Groningen het hoogste waarschuwingsniveau afgegeven. Twee regio's, Amsterdam-Amstelland en Zaanstreek-Waterland, registreren het actuele natuurbrandrisico niet via deze methode.
1 uur geledenGORINCHEM (ANP) - Om 11.00 uur had 10 procent van alle stemgerechtigden in Gorinchem een stem uitgebracht voor de herverkiezing van de gemeenteraad. Dat was net iets minder dan de opkomst rond dat tijdstip bij de gemeenteraadsverkiezingen in maart. Een meerderheid van de gemeenteraad besloot tot een herstemming, omdat er vermoedens van stemfraude waren.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het draagvlak onder Nederlanders voor de dodenherdenking op 4 mei en Bevrijdingsdag op 5 mei, is nagenoeg hetzelfde gebleven in vergelijking met vorig jaar. Dit blijkt uit het jaarlijkse Nationaal Vrijheidsonderzoek dat wordt uitgevoerd in opdracht van het Nationaal Comité 4 en 5 mei.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Er is nog veel onduidelijk over de steekpartij op de avond van Koningsdag in het Olympisch Stadion in Amsterdam. De politie is op zoek naar beelden van het incident en vraagt getuigen zich te melden.
3 uur geleden