NS: vervoer Formule 1-fans probleemloos verlopen
ZANDVOORT (ANP) - Een probleemloos weekend. Zo omschrijft bestuurslid Tjalling Smit van de NS het treinvervoer rond Zandvoort waar zondag de Dutch GP is verreden met Max Verstappen als winnaar. Volgens Smit zijn er geen vervelende dingen voorgevallen en heeft het NS-personeel het raceweekend als "goed" ervaren.
Smit laat weten dat de NS het maximale aantal treinen met een maximale lengte heeft laten rijden tussen Amsterdam en de badplaats. Ruim 120.000 racefans zijn met de trein naar Zandvoort en terug naar huis gebracht.
Tot 22.00 uur zondagavond blijven er bij Zandvoort twaalf treinen per uur rijden om fans naar huis te vervoeren. Daarna worden dat er zes per uur.
Bus
Het treinverkeer tussen Amsterdam en Haarlem werd zaterdagmiddag korte tijd stilgelegd nadat een bus tegen een spoorviaduct was aangereden. Ook reden er die avond tijdelijk minder treinen door een defecte bovenleiding. Maar dat waren dit weekend slechts "speldenprikken", meent Smit.
De NS had een paar honderd mensen extra ingezet om alle racefans van en naar Zandvoort te brengen.
De extra inzet bij Zandvoort ging wel ten koste van het treinverkeer rond het ArenA-gebied in Amsterdam. Daar stopten zaterdag enkele uren geen treinen vanwege capaciteitsproblemen en omdat de NS de veiligheid van de reizigers anders niet kon garanderen. Ajax speelde die dag in de Johan Cruijff ArenA tegen SC Cambuur en er waren uitverkochte concerten in de Ziggo Dome (Kensington) en AFAS Live (Yade Lauren).
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - De brand in het Olympisch Stadion in Amsterdam is onder controle, meldt de veiligheidsregio in de nacht van donderdag op vrijdag. De hulpdiensten bouwen hun inzet af en vertrekken stapsgewijs.
2 uur geledenTERNEUZEN (ANP) - De gemeenteraad van Terneuzen heeft na een urenlang debat ingestemd met een vergunning voor een asielzoekerscentrum in een voormalig pand van Neckermann. De vorige raad had er nog negatief over geadviseerd. Het nieuwe college, dat na de verkiezingen van maart aantrad, paste het voorstel aan om de sociale veiligheid te verbeteren. Met steun van meerdere oppositiepartijen werd het nipt aangenomen. Wel stemden enkele raadsleden van coalitiepartij TOP/Gemeentebelangen tegen.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Deze vrijdag doen voor het eerst meer dan 3000 scholen mee aan Paarse Vrijdag, het jaarlijkse evenement voor scholen waarop gevierd wordt dat iedereen zichzelf mag zijn, ongeacht je geaardheid, geloof of huidskleur. Initiatiefnemer COC Nederland zag de aanvragen dit jaar stijgen tot een totaal van 3130 scholen die willen meedoen.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer heeft donderdagavond ingestemd met het hijsen van de regenboogvlag. Zondag is het coming-out day en dan zal de veelkleurige vlag zichtbaar zijn aan het parlementsgebouw, op initiatief van PRO-Kamerlid Kati Piri.
2 uur geledenPHILIPSBURG (ANP) - De Commandant der Zeemacht in het Caribisch gebied heeft donderdagmiddag (lokale tijd) laten weten dat de Nederlandse Defensie het politiekorps van Sint-Maarten per direct gaat helpen 'in de strijd tegen de criminaliteit'. Defensie in het Caribisch gebied staat de komende periode de lokale politie op het eiland bij. Het is al de vijfde keer in ruim twee jaar dat het eiland aan Nederland militaire hulp heeft gevraagd.
2 uur geledenOPHEUSDEN (ANP) - Een demonstratie tegen de komst van asielzoekers in het Gelderse Opheusden is donderdagavond rustig verlopen. Even na 22.30 uur waren de meesten van de 150 demonstranten die zich hadden verzameld bij het gemeentehuis, vertrokken, zag een ANP-verslaggever.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De SBS6-realityreeks De Bondgenoten heeft donderdagavond de Gouden Televizier-Ring gewonnen. Het programma liet Kassa (BNNVARA) en Woeste Grond (AVROTROS) achter zich. De prijs werd uitgereikt tijdens het Gouden Televizier-Ring Gala in Koninklijk Theater Carré.
5 uur geleden