NS: treinen rijden zondag vrijwel weer normale dienstregeling
UTRECHT (ANP) - De NS verwacht zondag weer vrijwel de geplande dienstregeling te kunnen rijden, maar reizigers moeten zaterdagavond nog altijd rekening houden met stremmingen en annuleringen. Op enkele trajecten kan er nog hinder zijn door de herstelwerkzaamheden na de storm Eunice, laat een woordvoerster van het vervoersbedrijf weten.
Sinds zaterdagmiddag rijden er weer enkele treinen en daar komen in de avond steeds meer treinen bij.
Op de volgende trajecten zal het treinverkeer volgens NS zaterdagavond waarschijnlijk niet meer worden hervat: van, naar en via Weesp, Amsterdam Centraal - Utrecht Centraal, Amsterdam Centraal - Gouda, Amsterdam Centraal - Rotterdam Centraal (HSL), Amsterdam Centraal - Haarlem - Leiden Centraal, Haarlem - Alkmaar - Hoorn, Haarlem - Zandvoort, Roosendaal - Vlissingen, Sittard - Maastricht, en Leiden Centraal - Rotterdam Centraal.
Internationaal treinverkeer
Zaterdagavond is evenmin internationaal treinverkeer richting Brussel mogelijk. Reizigers naar Duitsland, Oostenrijk en Zwitserland met de Nightjet worden per bus van de stations Amsterdam Centraal, Utrecht Centraal en Arnhem Centraal naar Keulen vervoerd.
NS verwacht zondag in elk geval nog hinder op het traject tussen Geldermalsen en Tiel en het traject tussen Amersfoort Centraal en Apeldoorn.
Regiovervoerders
Regiovervoerders konden zaterdag al eerder opstarten. Dit komt onder meer doordat zij op veel plekken zonder bovenleiding rijden. Zij rijden zaterdagavond op vrijwel alle trajecten weer, laat ProRail weten. Het goederenvervoer ondervindt nog wel veel hinder. Dat komt niet alleen door de storm, maar ook door geplande werkzaamheden. ProRail hoopt dat het goederenvervoer zondag kan worden hervat.
In de nacht van zaterdag op zondag en gedurende de zondag zet ProRail de herstelwerkzaamheden aan het spoor voort.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Hevige buien die gepaard gaan met onweer zijn zaterdagavond via het zuiden Nederland binnengetrokken. Op sommige plekken zorgde dat voor overlast. Zo werd de voetbalwedstrijd in Nijmegen tussen NEC en Telstar tijdelijk stilgelegd.
1 uur geledenARNHEM (ANP) - De inzet van de buitenlandse brandweerdiensten is niet meer nodig bij het bestrijden van de natuurbranden. Dat laten minister David van Weel van Justitie en Veiligheid en voorzitter Hein van der Loo van het Interregionaal Beleidsteam (IRBT) weten.
3 uur geledenBUDEL (ANP) - De brandweer gaat bij het bestrijden van de natuurbrand bij Weert en Budel over op een andere tactiek. Er worden daar nu voor het eerst twee zogenoemde handcrews ingezet, meldt de brandweer. Dat zijn specialistische brandweerteams die met handgereedschap de brand tegengaan op plekken waar blusvoertuigen niet kunnen komen.
4 uur geledenOIRSCHOT (ANP) - In de buurt van Oirschot is zaterdagmiddag opnieuw vuur waargenomen in een natuurgebied waar eerder ook al brand heeft gewoed. Dat meldt de veiligheidsregio van Zuidoost-Brabant.
6 uur geledenDEN HAAG/ATHENE (ANP) - De Nederlandse ambassade in Griekenland heeft consulaire bijstand verleend aan drie Nederlandse deelnemers aan de Global Sumud Flotilla, de burgervloot met hulpgoederen voor Gaza. Dat laat het ministerie van Buitenlandse Zaken weten.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De voormalige televisiepresentator en politicus Carlo Strijk is op 59-jarige leeftijd overleden. Dat laat Niels Jens Uitvaartzorg weten aan het ANP namens de familie. Strijk overleed afgelopen week in zijn slaap.
9 uur geleden'T HARDE (ANP) - De brandweer heeft het sein brand meester gegeven voor de grote natuurbrand in 't Harde. Dat meldt de Veiligheidsregio Noord- en Oost-Gelderland.
13 uur geleden