NS: treinen rijden zondag vrijwel weer normale dienstregeling
UTRECHT (ANP) - De NS verwacht zondag weer vrijwel de geplande dienstregeling te kunnen rijden, maar reizigers moeten zaterdagavond nog altijd rekening houden met stremmingen en annuleringen. Op enkele trajecten kan er nog hinder zijn door de herstelwerkzaamheden na de storm Eunice, laat een woordvoerster van het vervoersbedrijf weten.
Sinds zaterdagmiddag rijden er weer enkele treinen en daar komen in de avond steeds meer treinen bij.
Op de volgende trajecten zal het treinverkeer volgens NS zaterdagavond waarschijnlijk niet meer worden hervat: van, naar en via Weesp, Amsterdam Centraal - Utrecht Centraal, Amsterdam Centraal - Gouda, Amsterdam Centraal - Rotterdam Centraal (HSL), Amsterdam Centraal - Haarlem - Leiden Centraal, Haarlem - Alkmaar - Hoorn, Haarlem - Zandvoort, Roosendaal - Vlissingen, Sittard - Maastricht, en Leiden Centraal - Rotterdam Centraal.
Internationaal treinverkeer
Zaterdagavond is evenmin internationaal treinverkeer richting Brussel mogelijk. Reizigers naar Duitsland, Oostenrijk en Zwitserland met de Nightjet worden per bus van de stations Amsterdam Centraal, Utrecht Centraal en Arnhem Centraal naar Keulen vervoerd.
NS verwacht zondag in elk geval nog hinder op het traject tussen Geldermalsen en Tiel en het traject tussen Amersfoort Centraal en Apeldoorn.
Regiovervoerders
Regiovervoerders konden zaterdag al eerder opstarten. Dit komt onder meer doordat zij op veel plekken zonder bovenleiding rijden. Zij rijden zaterdagavond op vrijwel alle trajecten weer, laat ProRail weten. Het goederenvervoer ondervindt nog wel veel hinder. Dat komt niet alleen door de storm, maar ook door geplande werkzaamheden. ProRail hoopt dat het goederenvervoer zondag kan worden hervat.
In de nacht van zaterdag op zondag en gedurende de zondag zet ProRail de herstelwerkzaamheden aan het spoor voort.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - In de gevangenissen ontstaat dit jaar een tekort van 265 cellen als er niet wordt ingegrepen, verwacht staatssecretaris Claudia van Bruggen (Justitie). Door allerlei noodmaatregelen is er op dit moment geen cellentekort, hoewel de gevangenissen overvol zijn. In een Kamerbrief kondigt de D66'er aan dat ze dit najaar "aanvullende maatregelen" wil nemen om dit te voorkomen. Ze schrijft nog niet welke.
2 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De afgelopen week was "exemplarisch" voor de zwakke positie die de Europese Unie heeft op het wereldtoneel, zei Rob Jetten. Het ging in zijn wekelijkse persconferentie over de uiteenlopende standpunten van EU-landen rond de oorlog in Iran. "Wil Europa de taal van de macht leren spreken en serieus meedoen op het wereldtoneel, dan zal ook op dit vlak de Europese samenwerking aanzienlijk moeten verbeteren."
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederlandse militairen kunnen mogelijk slachtoffer worden van de oorlog met Iran, zei Rob Jetten vrijdagmiddag tijdens zijn wekelijkse persconferentie. "We schatten de kans heel klein in dat dit risico er is. Maar 100 procent uitsluiten kan in deze snel escalerende geweldssituatie denk ik nooit." De D66-premier had het specifiek over de mogelijke inzet van een Nederlands marinefregat in de Middellandse Zee. Frankrijk heeft hierom gevraagd en het kabinet wil hier maandag een besluit over nemen.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een toeslagenouder mag een bronzen standbeeld in de tuin van de ministeries van Binnenlandse Zaken en Justitie & Veiligheid niet laten veilen, oordeelt de rechter vrijdag in een kort geding. Yasmin Molleman had beslag laten leggen op het standbeeld om te zorgen dat de staat haar nog 15.000 euro betaalt aan dwangsommen, maar opnieuw beslist de rechter dat ze daar geen recht op heeft.
4 uur geledenMAASTRICHT (ANP) - De provincie Limburg blijft bij het standpunt geen nieuwe spoorverbinding voor goederentreinen tussen Belgiƫ en Duitsland over Limburgs grondgebied te willen. Die verbinding was er ooit via de zogenoemde IJzeren Rijn, een oude spoorlijn die al jaren buiten gebruik is. Met name vanuit Belgiƫ leeft de wens om een nieuw traject op te zetten via Limburg, maar de provincie en andere Limburgse overheden vinden dat de lasten voor omwonenden en de natuur niet opwegen tegen de baten.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De zoektocht naar nieuwe advocaten die Ridouan Taghi kunnen bijstaan in het hoger beroep van het grote Marengo-proces, heeft tot nu toe nog niets opgeleverd, meldt de toezichthouder op de advocatuur. Het dekenberaad deed in december een oproep aan alle strafrechtadvocaten die Taghi konden en wilden bijstaan om zich te melden. De zoektocht wordt daarom vanaf maandag verlengd met acht weken.
5 uur geledenCAPELLE A/D IJSSEL (ANP) - De persoon die donderdagavond in Capelle aan den IJssel werd neergeschoten door de politie is een 17-jarige jongen uit die plaats, meldt het Openbaar Ministerie. De politie trof bij hem een vuurwapen aan. Het schietincident vond plaats op het Reviusrondeel. De jongen is met spoed naar het ziekenhuis gebracht. Verdere details over zijn toestand geeft het OM op dit moment niet.
6 uur geleden