NS: treinen rijden zondag vrijwel weer normale dienstregeling
UTRECHT (ANP) - De NS verwacht zondag weer vrijwel de geplande dienstregeling te kunnen rijden, maar reizigers moeten zaterdagavond nog altijd rekening houden met stremmingen en annuleringen. Op enkele trajecten kan er nog hinder zijn door de herstelwerkzaamheden na de storm Eunice, laat een woordvoerster van het vervoersbedrijf weten.
Sinds zaterdagmiddag rijden er weer enkele treinen en daar komen in de avond steeds meer treinen bij.
Op de volgende trajecten zal het treinverkeer volgens NS zaterdagavond waarschijnlijk niet meer worden hervat: van, naar en via Weesp, Amsterdam Centraal - Utrecht Centraal, Amsterdam Centraal - Gouda, Amsterdam Centraal - Rotterdam Centraal (HSL), Amsterdam Centraal - Haarlem - Leiden Centraal, Haarlem - Alkmaar - Hoorn, Haarlem - Zandvoort, Roosendaal - Vlissingen, Sittard - Maastricht, en Leiden Centraal - Rotterdam Centraal.
Internationaal treinverkeer
Zaterdagavond is evenmin internationaal treinverkeer richting Brussel mogelijk. Reizigers naar Duitsland, Oostenrijk en Zwitserland met de Nightjet worden per bus van de stations Amsterdam Centraal, Utrecht Centraal en Arnhem Centraal naar Keulen vervoerd.
NS verwacht zondag in elk geval nog hinder op het traject tussen Geldermalsen en Tiel en het traject tussen Amersfoort Centraal en Apeldoorn.
Regiovervoerders
Regiovervoerders konden zaterdag al eerder opstarten. Dit komt onder meer doordat zij op veel plekken zonder bovenleiding rijden. Zij rijden zaterdagavond op vrijwel alle trajecten weer, laat ProRail weten. Het goederenvervoer ondervindt nog wel veel hinder. Dat komt niet alleen door de storm, maar ook door geplande werkzaamheden. ProRail hoopt dat het goederenvervoer zondag kan worden hervat.
In de nacht van zaterdag op zondag en gedurende de zondag zet ProRail de herstelwerkzaamheden aan het spoor voort.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De twee Nederlandse militairen die op Groenland deelnamen aan een Europese verkenningsmissie, keren maandag terug naar Nederland. Ze zijn klaar met hun onderzoek op het door de Verenigde Staten opgeëiste eiland, laat Defensie weten.
29 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Ongeveer tien inwoners van Utrecht kunnen nog niet terugkeren naar hun woning, nadat een explosie afgelopen donderdag voor flinke schade aan hun huizen zorgde. Dat meldt een medewerker van stichting Salvage. Maandag heeft de stichting de verantwoordelijkheid voor het vergoeden van hun onderdak overgedragen aan verzekeraars, zegt hij.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De advocaat van Mels van B., verdachte in de geruchtmakende Barendrechtse zedenzaak, heeft de rechtbank maandag tijdens haar pleidooi verzocht niet meer dan acht jaar gevangenisstraf op te leggen. Vrijdag eiste het Openbaar Ministerie veertien jaar cel en tbs met dwangverpleging tegen de 46-jarige Van B., voor onder meer het ernstig seksueel misbruiken van achttien jonge meisjes.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Demissionair premier Dick Schoof heeft steun betuigd aan de Spaanse premier Pedro Sánchez, vanwege het treinongeluk in zijn land. Bij de Spaanse stad Córdoba ontspoorden twee hogesnelheidstreinen. Door het ongeluk zijn minstens 39 mensen omgekomen.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Vorig jaar hebben 1785 mensen in Nederland opzettelijk een einde gemaakt aan hun leven, meldt de Commissie Actuele Nederlandse Suïcideregistratie (CANS). Daarmee ligt het aantal zelfdodingen volgens de commissie voor het eerst sinds 2012 onder de 1800. Onder jongeren is de afgelopen tien jaar echter een stijgende lijn te zien in het aantal suïcides. CANS-voorzitter Renske Gilissen spreekt van een zorgwekkende ontwikkeling.
4 uur geledenSTADSKANAAL (ANP) - In het Groningse Stadskanaal is in de nacht van zondag op maandag een brand uitgebroken in een woning aan de Gelderselaan. De brand is uitslaand, meldt de politie. De omliggende woningen zijn ontruimd. Mogelijk ging aan de brand een explosie vooraf.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politie heeft zondagavond acht aanhoudingen verricht in de Schilderswijk in Den Haag naar aanleiding van ongeregeldheden na de verloren Afrika Cup-finale van Marokko. Drie mensen werden aangehouden voor openlijke geweldpleging, meldt de politie. Twee anderen werden aangehouden voor belediging. Ook werden twee aanhoudingen verricht voor het bezit van vuurwerk. De laatste aanhouding was voor het verstoren van de openbare orde.
8 uur geleden