NS: treinen rijden zondag vrijwel weer normale dienstregeling
UTRECHT (ANP) - De NS verwacht zondag weer vrijwel de geplande dienstregeling te kunnen rijden, maar reizigers moeten zaterdagavond nog altijd rekening houden met stremmingen en annuleringen. Op enkele trajecten kan er nog hinder zijn door de herstelwerkzaamheden na de storm Eunice, laat een woordvoerster van het vervoersbedrijf weten.
Sinds zaterdagmiddag rijden er weer enkele treinen en daar komen in de avond steeds meer treinen bij.
Op de volgende trajecten zal het treinverkeer volgens NS zaterdagavond waarschijnlijk niet meer worden hervat: van, naar en via Weesp, Amsterdam Centraal - Utrecht Centraal, Amsterdam Centraal - Gouda, Amsterdam Centraal - Rotterdam Centraal (HSL), Amsterdam Centraal - Haarlem - Leiden Centraal, Haarlem - Alkmaar - Hoorn, Haarlem - Zandvoort, Roosendaal - Vlissingen, Sittard - Maastricht, en Leiden Centraal - Rotterdam Centraal.
Internationaal treinverkeer
Zaterdagavond is evenmin internationaal treinverkeer richting Brussel mogelijk. Reizigers naar Duitsland, Oostenrijk en Zwitserland met de Nightjet worden per bus van de stations Amsterdam Centraal, Utrecht Centraal en Arnhem Centraal naar Keulen vervoerd.
NS verwacht zondag in elk geval nog hinder op het traject tussen Geldermalsen en Tiel en het traject tussen Amersfoort Centraal en Apeldoorn.
Regiovervoerders
Regiovervoerders konden zaterdag al eerder opstarten. Dit komt onder meer doordat zij op veel plekken zonder bovenleiding rijden. Zij rijden zaterdagavond op vrijwel alle trajecten weer, laat ProRail weten. Het goederenvervoer ondervindt nog wel veel hinder. Dat komt niet alleen door de storm, maar ook door geplande werkzaamheden. ProRail hoopt dat het goederenvervoer zondag kan worden hervat.
In de nacht van zaterdag op zondag en gedurende de zondag zet ProRail de herstelwerkzaamheden aan het spoor voort.
Meer uit Binnenland
WARFFUM (ANP) - In de nacht van zaterdag op zondag hebben zestig asielzoekers in de nachtopvang in Warffum geslapen, meldt een woordvoerster van het Rode Kruis. Dat zijn er iets meer dan een nacht eerder, toen 45 mensen in de Groningse plaats werden opgevangen. Net als toen hebben afgelopen nacht twee mensen vrijwillig op het grasveld bij het aanmeldcentrum in Ter Apel doorgebracht.
44 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - In aanloop naar en tijdens de vierde editie van de Nacht tegen Seksueel Geweld is een recordbedrag opgehaald van meer dan 320.000 euro. Dat meldt Plan International, de organisatie achter de mars in Rotterdam waaraan zaterdagavond en afgelopen nacht bijna 2300 deelnemers meededen. Zij vroegen daarmee aandacht voor straatintimidatie en seksueel geweld.
3 uur geledenHOUTEN (ANP) - Het wordt in juni, de eerste maand van de meteorologische zomer, warmer en droger dan gemiddeld. Weeronline verwacht dat de eerste week nog wisselvallig verloopt, maar daarna stijgt de temperatuur en laat de zon zich vaak zien.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Bij een steekpartij in een woning in de Laanzichtstraat in Rotterdam is een man zwaargewond geraakt. Dat meldt de politie Rotterdam op X. Het 38-jarige slachtoffer is naar het ziekenhuis gebracht.
5 uur geledenDE BILT (ANP) - In Noord-Brabant en Limburg is sinds zaterdagavond code geel van kracht wegens stevige onweersbuien, meldt het KNMI. Daarbij kunnen windstoten en hagel voorkomen en plaatselijk kan ook veel neerslag vallen.
6 uur geledenDE BILT (ANP) - In Noord-Brabant en Limburg is zaterdagavond code geel van kracht wegens stevige onweersbuien, meldt het KNMI. Daarbij kunnen windstoten en hagel voorkomen en plaatselijk kan ook veel neerslag vallen.
14 uur geledenDE WIJK (ANP) - Staatssecretaris Claudia van Bruggen (Justitie, D66) is zaterdag door de hitte onwel geworden tijdens een herdenkingsceremonie voor slachtoffers van geweld in het Drentse De Wijk. Dat meldt de bewindsvrouw op Instagram.
17 uur geleden