NS: treinen rijden woensdag in loop van de ochtend weer normaal
DEN HAAG (ANP) - De NS verwacht dat de treinen woensdag "in de loop van de ochtend" weer volgens dienstregeling kunnen rijden, zo is dinsdagmiddag bekendgemaakt in reactie op de aangekondigde staking rondom het vroegpensioen. In het hele land rijden er hierdoor tussen 04.00 en 08.00 uur helemaal geen NS-treinen, met uitzondering van het traject Amsterdam Centraal-Schiphol. Er worden nergens bussen ingezet.
"NS heeft begrip voor de zorgen van collega's over het aflopen van de landelijke zwaarwerkregeling, maar vindt het buitengewoon vervelend dat reizigers nu de dupe worden van een conflict tussen de vakbond en de Nederlandse overheid. Een conflict waar NS geen partij in is."
Ook de internationale treinen vanuit Nederland rijden tijdens de staking niet. Schiphol is "zeer beperkt" bereikbaar per trein. Een rechter oordeelde dinsdag dat er een minimale dienstregeling moet komen tussen Amsterdam Centraal en Schiphol. "Er rijden vier keer per uur treinen tussen Amsterdam Centraal en Schiphol. NS adviseert reizigers van en naar Schiphol om, als de mogelijkheid er is, te kiezen voor alternatief vervoer", aldus de NS.
De NS legt verder uit dat de voorbereidingen voor het opstarten van de dienstregeling normaal gesproken in de vroege ochtend al starten. Door de staking kan dat pas vanaf 08.00 uur gebeuren. Aan reizigers wordt geadviseerd om de reisplanner kort voor vertrek te bekijken.
Meer uit Binnenland
NIJKERK (ANP) - Burgemeester Tinet de Jonge-Ruitenbeek van Nijkerk noemt de explosie bij het Israëlcentrum onacceptabel. Ze is zaterdag bij het centrum geweest om met de medewerkers te praten. "Ik ben onder de indruk van hun veerkracht."
1 uur geledenNIJKERK (ANP) - De politie is een uitgebreid onderzoek begonnen naar de explosie vrijdagavond laat bij het Israëlcentrum in Nijkerk (Gelderland). Er is sporenonderzoek gedaan en zaterdag volgt een buurtonderzoek. Volgens de politie is gebleken dat een in het zwart geklede persoon het explosief bij het pand heeft geplaatst.
2 uur geledenHILVERSUM (ANP) - De zesde en laatste nominatie voor de Woutertje Pieterse Prijs is het boek Krekel van Annet Schaap. Dat is zaterdag in het programma De Taalstaat (KRO-NCRV) bekendgemaakt op NPO Radio 1. De jaarlijkse prijs voor het beste kinderboek wordt op 11 april voor de 39e keer uitgereikt.
2 uur geledenNIJKERK (ANP) - De schade van een explosie vrijdagavond bij het Israëlcentrum in Nijkerk (Gelderland) is beperkt gebleven, "maar de impact is groot". Dat stelt het centrum zaterdagochtend op zijn website. Bij een hek om het pand is een voorwerp ontploft en de politie doet onderzoek. Niemand raakte gewond.
2 uur geledenSINT-MICHIELSGESTEL (ANP) - De politie heeft dinsdagmiddag een man aangehouden die in het Brabantse Sint-Michielsgestel meerdere woningen binnendrong en bij een vrouw de keel dichtkneep. Dat bevestigt een politiewoordvoerster na berichtgeving van Omroep Brabant. Het gaat om een 28-jarige man. Zijn woonplaats is bij de politie niet bekend.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Na jaren van stijging is het aantal meldingen van wolvenaanvallen op vee in het eerste kwartaal voor het eerst afgenomen. In de eerste drie maanden van dit jaar kwamen er 255 meldingen binnen bij BIJ12, de organisatie die namens de provincies wolvenzaken afhandelt. In dezelfde periode vorig jaar lag dat aantal nog aanzienlijk hoger op 385 meldingen, blijkt uit een data-analyse van het ANP.
7 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Het treinverkeer rond Den Bosch wordt zaterdagochtend hervat. Eerder was er geen treinverkeer mogelijk tussen Den Bosch en Tilburg en Den Bosch en Boxtel vanwege een spoorverzakking bij Vught.
9 uur geleden