NS: treinen rijden woensdag in loop van de ochtend weer normaal
DEN HAAG (ANP) - De NS verwacht dat de treinen woensdag "in de loop van de ochtend" weer volgens dienstregeling kunnen rijden, zo is dinsdagmiddag bekendgemaakt in reactie op de aangekondigde staking rondom het vroegpensioen. In het hele land rijden er hierdoor tussen 04.00 en 08.00 uur helemaal geen NS-treinen, met uitzondering van het traject Amsterdam Centraal-Schiphol. Er worden nergens bussen ingezet.
"NS heeft begrip voor de zorgen van collega's over het aflopen van de landelijke zwaarwerkregeling, maar vindt het buitengewoon vervelend dat reizigers nu de dupe worden van een conflict tussen de vakbond en de Nederlandse overheid. Een conflict waar NS geen partij in is."
Ook de internationale treinen vanuit Nederland rijden tijdens de staking niet. Schiphol is "zeer beperkt" bereikbaar per trein. Een rechter oordeelde dinsdag dat er een minimale dienstregeling moet komen tussen Amsterdam Centraal en Schiphol. "Er rijden vier keer per uur treinen tussen Amsterdam Centraal en Schiphol. NS adviseert reizigers van en naar Schiphol om, als de mogelijkheid er is, te kiezen voor alternatief vervoer", aldus de NS.
De NS legt verder uit dat de voorbereidingen voor het opstarten van de dienstregeling normaal gesproken in de vroege ochtend al starten. Door de staking kan dat pas vanaf 08.00 uur gebeuren. Aan reizigers wordt geadviseerd om de reisplanner kort voor vertrek te bekijken.
Meer uit Binnenland
ZEIST (ANP) - De zwangere vrouw die onlangs in een azc door politieoptreden hardhandig ten val kwam, heeft van zich laten horen op de nieuwszender Al Jazeera. "Ik probeerde de agenten gewoon een vraag te stellen", zei Malak Mahmoud.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Turkije heeft een 50-jarige Nederlander uitgeleverd aan Nederland, meldt het Openbaar Ministerie. Justitieminister David van Weel meldt op X dat het om Harry L. gaat, de broer van Bolle Jos. Hij wordt volgens het OM vervolgd voor het witwassen van "een aanzienlijke hoeveelheid geld, goud en horloges". De verdachte is onder begeleiding van de Koninklijke Marechaussee aangekomen op Schiphol en aangehouden.
8 uur geledenMIDDELBURG (ANP) - De rechtbank in Middelburg heeft dinsdag een 40-jarige voetbaltrainer uit Vlissingen veroordeeld tot een gevangenisstraf van vijf jaar voor het jarenlang heimelijk filmen van ruim vijfhonderd jonge jongens in de kleedkamers van verschillende voetbalclubs. De rechtbank acht hem ook schuldig aan ontucht met een minderjarige jongen.
13 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft dinsdag een levenslange celstraf geëist tegen vier verdachten in het hoger beroep van het grote liquidatieproces Marengo. De zaak draait onder meer om zes onderwereldmoorden.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bij uit de hand gelopen demonstraties tegen de komst van asielzoekers in Vriezenveen en Wijk bij Duurstede zijn maandagavond drie mensen aangehouden. Dat meldt de politie dinsdag. In het Overijsselse Vriezenveen ging het om twee personen, in Wijk bij Duurstede om een arrestatie.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Japanse keizer Naruhito brengt over twee weken een bezoek aan Delft, Leiden, Utrecht en Amstelveen. De Rijksvoorlichtingsdienst heeft dinsdag het programma bekendgemaakt.
15 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Justitie in België wil drie verdachten vervolgen voor het plannen van een ontvoering van de toenmalige Belgische minister van Justitie Vincent Van Quickenborne in 2022. Een woordvoerster van het federaal parket in Brussel bevestigt berichtgeving daarover van Belgische media. De kranten schrijven dat het Nederlanders betreft.
16 uur geleden