NS: tienduizenden reizigers aangekomen op station Zandvoort
ZANDVOORT (ANP) - Zo'n 40.000 mensen zijn vrijdagochtend met de trein aangekomen in Zandvoort voor de Dutch Grand Prix, laat een woordvoerster van de NS vrijdagmiddag weten. Al vroeg in de ochtend was het druk op station Zandvoort en ook op Amsterdam Centraal en Haarlem stonden de perrons vol met racefans. Op het circuit worden dagelijks zo'n 105.000 bezoekers verwacht.
Na het middaguur, toen de eerste training was begonnen, was de grootste drukte in de treinen achter de rug. "Alles is goed verlopen, de sfeer zat er goed in. Soms moesten mensen even wachten op een volgende trein om ook reizigers op volgende stations mee te kunnen nemen", licht een woordvoerster toe. De NS verdeelde de reizigers gedoseerd over de treinen, omdat mensen vanuit alle hoeken naar Zandvoort willen. Na Amsterdam stopt de trein nog op vier tussenliggende stations, namelijk stations Sloterdijk, Halfweg-Zwanenburg, Haarlem Spaarnwoude en Haarlem. Tussen Amsterdam Centraal en Zandvoort laat de NS in het raceweekend iedere vijf minuten een trein rijden. Er wordt zo'n driehonderd man extra personeel ingezet.
Behalve de Grand Prix zijn er komend weekend nog andere grote evenementen: Mysteryland in Vijfhuizen en Ground Zero in het Gelderse recreatiegebied Bussloo. Vanwege deze evenementen, de vakantieperiode en werkzaamheden aan het spoor is de dienstregeling op verschillende trajecten in het land aangepast. Zo rijden er tussen Almere Oostvaarders en Dronten, Zaandam en Hoorn, Leeuwarden en Akkrum, Lage Zwaluwe en Roosendaal en Ede-Wageningen en Wageningen bussen in plaats van treinen. Ook op andere trajecten kunnen minder treinen rijden. De NS raadt reizigers aan voor vertrek de reisplanner te raadplegen.
Meer uit Binnenland
DE BILT (ANP) - In het midden en het noorden van het land kan het zaterdagochtend plaatselijk erg mistig zijn. Het KNMI heeft om die reden code geel afgegeven voor de provincies Noord-Holland, Utrecht, Gelderland, Flevoland, Overijssel, Drenthe, Friesland en Groningen.
2 uur geledenGORSSEL (ANP) - In Gorssel zijn in de nacht van vrijdag op zaterdag twee mensen om het leven gekomen bij een ernstig eenzijdig ongeval. De politie kreeg rond 00.45 uur een melding van het ongeval op de N348 (Deventerweg) in de Gelderse plaats. Een derde inzittende is gewond geraakt en naar het ziekenhuis gebracht. Het is niet duidelijk of er nog meer mensen in de auto zaten.
5 uur geledenKESSEL (ANP) - Bij een verkeersongeval in Kessel, tussen Venlo en Roermond in de provincie Limburg, is vrijdagavond een persoon om het leven gekomen. Een andere inzittende is gewond geraakt en met spoed naar het ziekenhuis gebracht.
7 uur geledenUTRECHT (ANP) - De vrouwen die betrokken waren bij het incident in Utrecht waarbij een politieagent geweld gebruikte, onderschrijven de conclusie dat er toen "deels disproportioneel geweld" tegen hen is gebruikt. Dat laat hun advocaat vrijdag weten. "Cliënten zijn ook verheugd om te horen dat de politie daar haar verantwoordelijkheid voor wil nemen en lering uit wil trekken", stelt hij.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De hack bij de Raad voor de rechtspraak is onhandig voor medewerkers, maar verder niet ontregelend. Dat laat een woordvoerster weten. Volgens haar kunnen medewerkers een app nu niet meer gebruiken waardoor bijvoorbeeld e-mails niet meer op de telefoon bekeken kunnen worden. Via de laptop kan alles wel gewoon gebruikt worden.
14 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het geweld dat een politieagent in Utrecht eind januari gebruikte bij de aanhouding van een vrouw onder het bollendak bij Utrecht Centraal, voldeed deels niet aan de instructies. Dat concludeert politiechef Yvonne Hondema vrijdagavond in een bericht over het incident. Een politiewoordvoerder laat weten dat er voor de agent geen consequenties volgen.
14 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Vrije Universiteit (VU) is "aangedaan" door ervaringen die meerdere studenten beschrijven te hebben meegemaakt met een andere student, die zich zou hebben misdragen. Het Parool bericht hier vrijdag over. Inhoudelijk zegt de universiteit om privacyredenen niet in te kunnen gaan op "meldingen die bij ons bekend zijn", meldt de onderwijsinstelling in een verklaring.
15 uur geleden