NS: tienduizenden reizigers aangekomen op station Zandvoort
ZANDVOORT (ANP) - Zo'n 40.000 mensen zijn vrijdagochtend met de trein aangekomen in Zandvoort voor de Dutch Grand Prix, laat een woordvoerster van de NS vrijdagmiddag weten. Al vroeg in de ochtend was het druk op station Zandvoort en ook op Amsterdam Centraal en Haarlem stonden de perrons vol met racefans. Op het circuit worden dagelijks zo'n 105.000 bezoekers verwacht.
Na het middaguur, toen de eerste training was begonnen, was de grootste drukte in de treinen achter de rug. "Alles is goed verlopen, de sfeer zat er goed in. Soms moesten mensen even wachten op een volgende trein om ook reizigers op volgende stations mee te kunnen nemen", licht een woordvoerster toe. De NS verdeelde de reizigers gedoseerd over de treinen, omdat mensen vanuit alle hoeken naar Zandvoort willen. Na Amsterdam stopt de trein nog op vier tussenliggende stations, namelijk stations Sloterdijk, Halfweg-Zwanenburg, Haarlem Spaarnwoude en Haarlem. Tussen Amsterdam Centraal en Zandvoort laat de NS in het raceweekend iedere vijf minuten een trein rijden. Er wordt zo'n driehonderd man extra personeel ingezet.
Behalve de Grand Prix zijn er komend weekend nog andere grote evenementen: Mysteryland in Vijfhuizen en Ground Zero in het Gelderse recreatiegebied Bussloo. Vanwege deze evenementen, de vakantieperiode en werkzaamheden aan het spoor is de dienstregeling op verschillende trajecten in het land aangepast. Zo rijden er tussen Almere Oostvaarders en Dronten, Zaandam en Hoorn, Leeuwarden en Akkrum, Lage Zwaluwe en Roosendaal en Ede-Wageningen en Wageningen bussen in plaats van treinen. Ook op andere trajecten kunnen minder treinen rijden. De NS raadt reizigers aan voor vertrek de reisplanner te raadplegen.
Meer uit Binnenland
ROTTERDAM (ANP) - De vier mensen die betrokken zouden zijn bij de explosie in de nacht van donderdag op vrijdag bij de synagoge aan het A.B.N. Davidsplein in de Rotterdamse wijk Blijdorp, werden aangehouden bij een andere Rotterdamse synagoge, in de wijk Hillegersberg. Die synagoge ligt op zo'n 6 kilometer afstand van de Nederlands-Israëlitische Gemeente Rotterdam, waar de explosie plaatsvond.
15 minuten geledenVLAARDINGEN (ANP) - De democratische rechtsorde staat onder druk en het wordt tijd om te "waarschuwen voor groot gevaar". Dat zei de Amsterdamse burgemeester Femke Halsema in Vlaardingen bij de uitreiking van de Geuzenpenning aan haar collega uit Boedapest, Gergely Karácsony. "Wij zien hoe populistische leiders democratische instituties afbreken. (...) Tientallen jaren stonden rechtsstatelijke principes niet ter discussie. Die consensus is weg. Daardoor belanden ook wij op een hellend vlak, en ik maak me zorgen dat we verder naar beneden glijden."
52 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet wil vaart maken met plannen voor een verplichte arbeidsongeschiktheidsverzekering voor zelfstandigen. Het wetsvoorstel dat dit regelt, wordt ondanks forse kritiek van onder meer de Raad van State ingediend bij de Tweede Kamer. Dat meldde minister Thierry Aartsen (Werk, VVD) na afloop van de ministerraad.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet wil kroongetuigen uit de georganiseerde misdaad een voorwaardelijke straf kunnen aanbieden in ruil voor waardevolle informatie. Voorwaarde daarvoor is wel dat de getuige maximaal zes jaar celstraf zou kunnen krijgen en niet verdacht wordt van zwaardere misdaden.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - "Het is vooral verschrikkelijk dat dit is gebeurd en het heeft weer tot heel veel angstgevoelens geleid bij de joodse gemeenschap", zegt premier Rob Jetten over de brand bij een synagoge in Rotterdam. De politie heeft inmiddels vier verdachten aangehouden.
2 uur geledenARNHEM (ANP) - Het Rijnstate heeft volgens een woordvoerder "enkele tientallen" telefoontjes gekregen naar aanleiding van het nieuws dat een gynaecoloog in de jaren '70 en '80 zeker zestien donorkinderen heeft verwekt met zijn eigen sperma.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De politie heeft vier mensen aangehouden die worden verdacht van betrokkenheid bij de explosie bij de synagoge aan het A.B.N. Davidsplein in Rotterdam, in de nacht van donderdag op vrijdag.
3 uur geleden