Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

NS: Thalys rijdt niet door staking België

NS: Thalys rijdt niet door staking België

DEN HAAG (ANP) - De treinen van Thalys zullen niet rijden tijdens de staking van openbaarvervoermaatschappijen in België, zo meldt de NS. De staking begint donderdagavond om 22.00 uur en duurt 24 uur. Ook de intercity naar Brussel zal niet rijden. Treinen tussen Luik en Maastricht en tussen Roosendaal en Antwerpen zullen op vrijdag niet of zeer beperkt rijden.

"Het advies voor mensen die toch naar België of Frankrijk moeten: kies voor ander vervoer dan via het spoor", aldus een woordvoerder van de NS. Het is bij de NS onbekend hoeveel mensen een treinkaartje hebben. Op de website van de Thalys staat voor donderdag en vrijdag bij het merendeel van de treinen de melding "uitverkocht".

Eurostar denkt dat alleen een Belgische staking geen gevolgen heeft voor het rijden van de Eurostar-treinen. Of de passagiers die met Eurostar reizen last zullen hebben van de stakingen hangt vooral af van het al dan niet voortzetten van de stakingsacties in Frankrijk.

Eerder deze week waren ook al problemen op de spoorlijnen, als gevolg van de stakingsacties in Frankrijk. Volgens persbureau Belga schrapte de Thalys hierdoor dinsdag en woensdag het merendeel van de treinen. Eurostar zou dinsdag een drietal treinen tussen Brussel en Londen niet hebben laten rijden, woensdag werd ééntje geschrapt.

Meer uit Binnenland

Stroomstoring Leeuwarden voorbij, wel risico op omvallen mast

LEEUWARDEN/FRANEKER (ANP) - De stroomstoring waarmee Leeuwarden en omgeving sinds maandagmiddag kampten, is voorbij. Het is TenneT gelukt om hoogspanningsstation Schenkenschans weer onder spanning te brengen, meldt de netbeheerder. Liander heeft alle klanten inmiddels weer aangesloten.

21 minuten geleden
Curaçao blijft neutraal nu spanning VS en Venezuela oploopt

WILLEMSTAD (ANP) - Minister-president van Curaçao Gilmar 'Pik' Pisas heeft maandag gezegd dat het eiland "neutraal is en blijft" te midden van de toegenomen spanning tussen de Verenigde Staten en buurland Venezuela. Hij deed dat op een persconferentie. De Amerikaanse president Donald Trump kondigde eerder deze maand aan drie oorlogsschepen naar Venezuela te sturen om drugssmokkel te bestrijden en terrorisme aan te pakken.

1 uur geleden
Treinverkeer rond Zwolle langer last van koperdiefstal

ZWOLLE (ANP) - Het treinverkeer rond Zwolle is langer ontregeld dan verwacht na de diefstal van koper uit de Hanzeboog zondag. Hierdoor kan maar een van de twee sporen van de spoorbrug over de IJssel worden gebruikt en kunnen er geen sprinters rijden. De problemen zouden eerst tot maandagavond duren, maar de herstelwerkzaamheden vinden nu plaats in de nacht van woensdag op donderdag omdat er geen lassers beschikbaar zijn, meldt ProRail. Tot die tijd rijden er geen sprinters tussen Amersfoort en Zwolle en tussen Lelystad en Zwolle.

2 uur geleden
Moeder herkent zoon op beelden woningoverval Berkel en Rodenrijs

BERKEL EN RODENRIJS (ANP) - De moeder van een 16-jarige jongen uit Rotterdam heeft haar zoon herkend op beelden die de politie deelde van een gewapende overval in Berkel en Rodenrijs. Daarop heeft de jongen zich gemeld bij de politie. Hij is zaterdag aangehouden en wordt verhoord, meldt de politie maandag.

4 uur geleden
PFAS-dossier dat basis is voor strengere EU-regels definitief af

BILTHOVEN (ANP) - Het wetenschappelijke dossier op basis waarvan de Europese Unie (EU) strengere PFAS-regels kan instellen, is definitief afgerond. Instanties uit vijf Europese landen hebben er jaren aan gewerkt. Namens Nederland droeg het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) bij aan het omvangrijke rapport.

5 uur geleden
Verkeer kan vanaf weekeinde weer over weg langs NAVO-top rijden

DEN HAAG (ANP) - De Johan de Wittlaan in Den Haag, die sinds april dicht was voor de NAVO-top, gaat zaterdag of zondag weer open voor het verkeer. Het precieze tijdstip hangt af van het weer in de komende dagen. Het asfalt moet nog worden gelegd en daarna moeten de bouwers de belijning aanbrengen, en dat kan alleen als het droog is, zegt burgemeester Jan van Zanen. Na de internationale bijeenkomst is de doorgaande weg opnieuw ingericht.

5 uur geleden
Organisator 'Wij eisen de nacht op' wil geld goed besteden

AMSTERDAM (ANP) - De initiatiefneemster van de crowdfunding 'Wij eisen de nacht op' wil het geld dat ze inzamelt zo goed mogelijk besteden. Nu de boodschap op veel digitale schermen sinds zondag in het land is te zien, kijkt Danique de Jong naar wat er nog meer mogelijk is voor de veiligheid van jonge vrouwen op straat. De teller van de actie staat maandag halverwege de middag op bijna 430.000 euro, afkomstig van meer dan 15.000 donaties.

5 uur geleden