NS: Thalys rijdt niet door staking België
DEN HAAG (ANP) - De treinen van Thalys zullen niet rijden tijdens de staking van openbaarvervoermaatschappijen in België, zo meldt de NS. De staking begint donderdagavond om 22.00 uur en duurt 24 uur. Ook de intercity naar Brussel zal niet rijden. Treinen tussen Luik en Maastricht en tussen Roosendaal en Antwerpen zullen op vrijdag niet of zeer beperkt rijden.
"Het advies voor mensen die toch naar België of Frankrijk moeten: kies voor ander vervoer dan via het spoor", aldus een woordvoerder van de NS. Het is bij de NS onbekend hoeveel mensen een treinkaartje hebben. Op de website van de Thalys staat voor donderdag en vrijdag bij het merendeel van de treinen de melding "uitverkocht".
Eurostar denkt dat alleen een Belgische staking geen gevolgen heeft voor het rijden van de Eurostar-treinen. Of de passagiers die met Eurostar reizen last zullen hebben van de stakingen hangt vooral af van het al dan niet voortzetten van de stakingsacties in Frankrijk.
Eerder deze week waren ook al problemen op de spoorlijnen, als gevolg van de stakingsacties in Frankrijk. Volgens persbureau Belga schrapte de Thalys hierdoor dinsdag en woensdag het merendeel van de treinen. Eurostar zou dinsdag een drietal treinen tussen Brussel en Londen niet hebben laten rijden, woensdag werd ééntje geschrapt.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Het nieuwe paneel bij de Amerikaanse begraafplaats Margraten dat de verwijderde panelen over zwarte militairen vervangt, is "verontrustend en teleurstellend", vindt historicus Kees Ribbens, verbonden aan het NIOD (Instituut voor Oorlogs-, Holocaust- en Genocidestudies). "In de tekst van het nieuwe paneel is geen enkele verwijzing naar de rassenscheiding in het Amerikaanse leger. Dat stond wel op het oude paneel. In zoverre is het beeld nu opgepoetst of witgewassen."
56 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De twee pathologen in de zaak tegen IJmuidenaar Sander K. (37), verdacht van het verkrachten en doden van de Oekraïense Arina Sasina (34), staan lijnrecht tegenover elkaar bij het beantwoorden van de vraag waardoor de vrouw is overleden. Dat bleek maandag bij de behandeling van de zaak in hoger beroep bij het gerechtshof in Amsterdam.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ruim 25.000 mensen wachten al langer dan 15 maanden op een beslissing over hun asielaanvraag. Begin vorig jaar waren dat ruim 10.000 mensen minder. Dat blijkt uit cijfers van de Immigratie- en Naturalisatiedienst (IND). Het behandelen van zaken kost meer tijd dan de IND had verwacht.
4 uur geledenKATWIJK (ANP) - De bekendmaking van het stoppen van de musical Soldaat van Oranje heeft maandagmiddag tot een stormloop op de website geleid. Een woordvoerder van de productie heeft een bericht daarover van het AD bevestigd.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Paradiso moet een "ingrijpende" renovatie ondergaan, heeft het poppodium bekendgemaakt. Onder meer geluidsoverlast, ruimtegebrek en de verslechterde constructie maken de verbouwing noodzakelijk. Het gaat om de renovatie van het huidige gebouw en een nieuwbouwproject op het perceel naast de concertzaal.
6 uur geledenZWOLLE (ANP) - De rechtbank in Zwolle heeft de oudste zoon van Ridouan Taghi, Faissal, maandag veroordeeld tot zes jaar cel. De 25-jarige T. werd vervolgd voor deelname aan een criminele organisatie die zich bezighield met internationale drugshandel, witwassen en het voorbereiden van de gewelddadige uitbraak van zijn vader Ridouan Taghi uit de Extra Beveiligde Inrichting in Vught (EBI). Het vonnis volgt op procesafspraken die T. maakte met het Openbaar Ministerie.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Gevangenen en tbs'ers konden vanuit hun cel het internet op met speciale laptops die ze van justitie hadden gekregen, terwijl dat niet de bedoeling was. De toegang tot internet bleek niet goed te zijn afgesloten, meldt demissionair staatssecretaris Arno Rutte (Justitie en Veiligheid).
7 uur geleden