NS: Thalys rijdt niet door staking België
DEN HAAG (ANP) - De treinen van Thalys zullen niet rijden tijdens de staking van openbaarvervoermaatschappijen in België, zo meldt de NS. De staking begint donderdagavond om 22.00 uur en duurt 24 uur. Ook de intercity naar Brussel zal niet rijden. Treinen tussen Luik en Maastricht en tussen Roosendaal en Antwerpen zullen op vrijdag niet of zeer beperkt rijden.
"Het advies voor mensen die toch naar België of Frankrijk moeten: kies voor ander vervoer dan via het spoor", aldus een woordvoerder van de NS. Het is bij de NS onbekend hoeveel mensen een treinkaartje hebben. Op de website van de Thalys staat voor donderdag en vrijdag bij het merendeel van de treinen de melding "uitverkocht".
Eurostar denkt dat alleen een Belgische staking geen gevolgen heeft voor het rijden van de Eurostar-treinen. Of de passagiers die met Eurostar reizen last zullen hebben van de stakingen hangt vooral af van het al dan niet voortzetten van de stakingsacties in Frankrijk.
Eerder deze week waren ook al problemen op de spoorlijnen, als gevolg van de stakingsacties in Frankrijk. Volgens persbureau Belga schrapte de Thalys hierdoor dinsdag en woensdag het merendeel van de treinen. Eurostar zou dinsdag een drietal treinen tussen Brussel en Londen niet hebben laten rijden, woensdag werd ééntje geschrapt.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Premier Dick Schoof heeft de Zwitserse bondspresident Guy Parmelin gecondoleerd na de brand in een bar waarbij ongeveer veertig doden zijn gevallen.
10 minuten geledenGRONINGEN (ANP) - Nederlandse brandwondencentra staan klaar om slachtoffers van de ramp in het Zwitserse skioord Crans-Montana op te vangen. Ze staan met elkaar in contact en wachten of hun inzet nodig is.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het kerkgenootschap Liberty Church is "zeer bedroefd" over de verwoestende brand in de Vondelkerk in Amsterdam. De kerkgemeenschap had de kerk sinds 2017 in gebruik en hield er iedere zondagochtend twee diensten.
1 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - De verdachte van betrokkenheid bij de dood van een jongen door vuurwerk tijdens de jaarwisseling in Nijmegen is donderdagmiddag door de politie vrijgelaten. Hij dient zich wel beschikbaar te houden voor het verdere onderzoek, meldt de politie.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Dierenbescherming heeft rond oud en nieuw ruim 300 meldingen ontvangen van vermiste huisdieren, gewonde dieren en andere incidenten. 34 meldingen werden gedaan tijdens nieuwjaarsnacht. Dat is een lichte stijging ten opzichte van vorig jaar. In totaal rukte de Dierenambulance meer dan 150 keer uit, meldt de organisatie.
2 uur geledenBAARN (ANP) - De politievakbond ACP roept de nationale politie op tot gerichte opsporing van zwaar illegaal vuurwerk. "Vroegtijdige aanpak van handel, opslag en distributie kan de risico's aanzienlijk verkleinen en bijdragen aan veiligere jaarwisselingen", stelt de ACP.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Stadsherstel Amsterdam noemt de brand in de Vondelkerk niet te bevatten. "Wij gaan onderzoeken wat de schade aan de kerk is en vanuit daar bekijken we wat we kunnen doen", zegt een woordvoerster. Stadsherstel Amsterdam is sinds 1996 eigenaar van de kerk die in de nieuwjaarsnacht voor een groot deel werd verwoest.
3 uur geleden