NS: Thalys rijdt niet door staking België
DEN HAAG (ANP) - De treinen van Thalys zullen niet rijden tijdens de staking van openbaarvervoermaatschappijen in België, zo meldt de NS. De staking begint donderdagavond om 22.00 uur en duurt 24 uur. Ook de intercity naar Brussel zal niet rijden. Treinen tussen Luik en Maastricht en tussen Roosendaal en Antwerpen zullen op vrijdag niet of zeer beperkt rijden.
"Het advies voor mensen die toch naar België of Frankrijk moeten: kies voor ander vervoer dan via het spoor", aldus een woordvoerder van de NS. Het is bij de NS onbekend hoeveel mensen een treinkaartje hebben. Op de website van de Thalys staat voor donderdag en vrijdag bij het merendeel van de treinen de melding "uitverkocht".
Eurostar denkt dat alleen een Belgische staking geen gevolgen heeft voor het rijden van de Eurostar-treinen. Of de passagiers die met Eurostar reizen last zullen hebben van de stakingen hangt vooral af van het al dan niet voortzetten van de stakingsacties in Frankrijk.
Eerder deze week waren ook al problemen op de spoorlijnen, als gevolg van de stakingsacties in Frankrijk. Volgens persbureau Belga schrapte de Thalys hierdoor dinsdag en woensdag het merendeel van de treinen. Eurostar zou dinsdag een drietal treinen tussen Brussel en Londen niet hebben laten rijden, woensdag werd ééntje geschrapt.
Meer uit Binnenland
LOOSDRECHT (ANP) - De noodverordening en het veiligheidsrisicogebied in Loosdrecht worden niet verlengd. Dat meldt de gemeente Wijdemeren. De maatregelen golden nadat relschoppers op 12 mei brand stichtten tijdens een demonstratie tegen een tijdelijke noodopvang voor asielzoekers.
44 minuten geledenTER APEL (ANP) - De asielzoekers die donderdagnacht niet terechtkunnen in het opvangcentrum in het Groningse Ter Apel, worden overgebracht naar het nabijgelegen Gieten. Dat meldt een woordvoerder van het Rode Kruis.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het Domplein in Utrecht is donderdagavond rond 18.30 uur gevuld met honderden mensen die een demonstratie voor solidariteit bijwonen. Dat ziet een ANP-verslaggever. De sfeer is gemoedelijk. De demonstratie is een initiatief van De Straat Op, een samenwerkingsverband van verschillende organisaties zoals DeGoedeZaak, Extinction Rebellion (XR) en de Dolle Mina's.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Geen van de personen die zich nog op het Nederlandse cruiseschip Hondius bevonden toen het aanmeerde in Rotterdam is besmet met het hantavirus. Ook vertonen zij geen klachten, meldt minister Sophie Hermans (Volksgezondheid, Welzijn en Sport) donderdag in een brief aan de Kamer.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het aantal gevangeniscellen dat nodig is, blijft de komende jaren stijgen, schrijft het Wetenschappelijk Onderzoek- en Datacentrum (WODC) in een prognose. Bijna alle cellen in Nederland zijn al bezet. Er is alleen geen tekort door noodmaatregelen.
6 uur geledenUTRECHT (ANP) - Vier jonge mannen uit Utrecht moeten op 14 en 15 september voor de rechter verschijnen voor het verspreiden van een zogeheten 'bangalijst'. Daarop stonden namen, persoonlijke gegevens en foto's van vrouwelijke studenten, met daarbij seksuele, grove en beledigende opmerkingen. De lijst ging in maart 2024 rond op internet en in groepsapps, aldus het OM.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De parlementaire enquêtecommissie corona heeft "een strijd moeten leveren" om documenten los te krijgen over de besluitvorming tijdens de coronapandemie. Dat heeft commissievoorzitter Daan de Kort (VVD) gezegd tijdens een persconferentie. De enquêtecommissie begint volgende week met haar openbare verhoren.
9 uur geleden