NS tevreden met verloop experiment 'tienminutentreinen'
UTRECHT (ANP) - De proef waarbij reizigers op woensdagen vanuit Rotterdam en Nijmegen elke tien minuten de intercity naar Schiphol kunnen nemen, verloopt soepel. Reizigers hoeven volgens de NS minder lang te wachten en hebben op deze dagen ook vaker een zitplaats.
Sinds 8 september worden op woensdag overdag testritten gereden, woensdag 8 december is de laatste testrit gepland. Sinds kort rijden er als test ook 'tienminutentreinen' tussen Rotterdam en Dordrecht.
"Reizigers moesten tijdens de eerste testdagen wennen aan gewijzigde vertrektijden en vertrekperrons", meldt de NS vrijdag. "Nog geen 3 procent van de treinen viel uit, wat vergelijkbaar is met het gemiddelde op andere dagen. Het percentage treinen dat op tijd aankwam met een marge van 3 minuten was 93 procent, iets hoger dan verwacht."
Het is de bedoeling dat de 'tienminutentreinen' vanaf december, bij het begin van de nieuwe dienstregeling, officieel gaan rijden. Om dat mogelijk te maken heeft spoorbeheerder ProRail de afgelopen jaren extra inhaalsporen aangelegd. Ook zijn op stations extra perrons aangelegd.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Jesse Klaver is "ondanks alles" bereid om met de minderheidscoalitie te praten over de begroting voor volgend jaar. Maar dan moet het kabinet wel een duidelijke keuze maken voor een samenwerking over links, de bezuinigingen op de sociale zekerheid van tafel halen en de allerrijksten meer belasting laten betalen. Tijdens een partijbijeenkomst in het Spoorwegmuseum in Utrecht hekelde de partijleider van PRO het "rommeltje" dat het kabinet had gemaakt van de begrotingsonderhandelingen.
40 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De A12 bij Den Haag is zondag vanaf 14.30 uur weer vrijgegeven voor verkeer na een blokkade van Extinction Rebellion (XR). Ongeveer dertig leden van de klimaatactiegroep liepen rond 13.00 uur de oprit naar de Utrechtsebaan bij het Malieveld op. Zoals bij eerdere acties gaf de burgemeester van Den Haag vrijwel direct de aanwijzing de blokkade te beëindigen.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Extinction Rebellion (XR) heeft zondagmiddag opnieuw de A12 in Den Haag geblokkeerd. Activisten betraden rond 13.00 uur de oprit naar de Utrechtsebaan bij het Malieveld, vanaf een zebrapad op de kruising met de Zuid-Hollandlaan.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De politie heeft zondagochtend in Zwijndrecht een 19-jarige man uit die plaats aangehouden na een schietincident op een Amsterdams festival zaterdagavond. Daarbij raakten een man en een vrouw gewond.
4 uur geledenBEILEN (ANP) - Op de A28 bij het Drentse Beilen is zondagochtend een kind overleden door een eenzijdig ongeluk, meldt de politie. Het ongeval gebeurde rond 08.50 uur op de afrit van de snelweg. In de auto zaten nog vier andere mensen: twee volwassenen en twee kinderen. Zij zijn zwaargewond naar het ziekenhuis gebracht.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De man die zaterdagavond overleed tijdens een aanhouding door de politie in Rotterdam is een 51-jarige man uit die stad. Dat meldt het Openbaar Ministerie zondagochtend.
7 uur geledenWAGENINGEN (ANP) - Deze zomer kende relatief weinig muggenoverlast, meldt de website Nature Today. Volgens onderzoekers van Wageningen University & Research (WUR) komt dit waarschijnlijk door de extreme droogte en hoge temperaturen van de afgelopen tijd.
8 uur geleden