
NS stopt met X om verharde toon, zet in op chatfunctie
UTRECHT (ANP) - De NS plaatst vanaf 1 juni geen reisinformatie meer op X. Ook reageert de vervoerder dan niet meer op vragen van reizigers via het socialemediaplatform. Volgens de NS gebruiken steeds minder mensen X als klantenservice en is de chatfunctie op de NS-website daarvoor bovendien geschikter. Ook is het werk op X voor medewerkers van de klantenservice "veel minder aangenaam geworden doordat de toon op het platform verhard is", aldus de NS.
De spoorwegmaatschappij zegt dat de meeste reizigers de NS via de telefoon weten te bereiken. Ook de chatfunctie wordt vaak gebruikt. De NS verwacht dat die functie later dit jaar ook in de app wordt toegevoegd.
Het account van de NS op X blijft wel bestaan, alleen zullen er vanaf volgende maand geen nieuwe berichten meer op verschijnen. Eerder stopten ook andere organisaties met het gebruik van X, dat eigendom is van de Amerikaanse techmiljardair Elon Musk. De meeste zeggen te zijn gestopt door onder meer de verharde toon en de verspreiding van desinformatie.
Meer uit Binnenland
VALKENSWAARD (ANP) - Op de A2 bij Valkenswaard is dinsdagavond een ernstig ongeluk gebeurd waarbij een vrachtwagen en meerdere andere voertuigen betrokken zijn. De vrachtwagen schoot door nog onbekende oorzaak door de middenberm, laat ANWB Verkeersinformatie weten. Het voertuig heeft daarbij in tegengestelde richting veel auto's geraakt.
5 uur geledenEPE (ANP) - Een wolf heeft dinsdagochtend een hond gebeten in het natuurgebied Renderklippen bij het Gelderse Epe. De hond maakt het "verder goed", meldt de gemeente.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De ingang van de Israëlische ambassade in Den Haag is in de nacht van maandag op dinsdag vernield en beklad met rode verf. Dit meldt de ambassade op X. De vernieling gebeurde rond 03.30 uur, aldus een woordvoerder van de politie. Er zijn drie verdachten opgepakt.
8 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft dinsdag voor de rechtbank in Rotterdam twee jaar cel geëist, waarvan de helft voorwaardelijk, tegen een 86-jarige man uit Oud-Alblas, die op 6 januari zou hebben geprobeerd zijn echtgenote (84) te wurgen in hun woning. Het paar was bijna zestig jaar getrouwd.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het dekenberaad heeft strafrechtadvocaten een e-mail gestuurd met de oproep zich te melden als ze bereid zijn om Ridouan Taghi te verdedigen. Dat bevestigt een woordvoerder van de toezichthouder op de advocatuur na berichtgeving door het AD. De hoofdverdachte in het Marengo-proces zit nog altijd zonder advocaat na de arrestatie van zijn raadsman Vito Shukrula, in april.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een belangrijk informatiesysteem van het Openbaar Ministerie is sinds 17 juli niet up-to-date. Dat schrijven de verantwoordelijke demissionaire bewindspersonen in een brief aan de Tweede Kamer over de impact van het offline halen van het OM.
12 uur geledenREDA (ANP) - De rechtbank in Breda heeft voormalig profvoetballer Ronnie S. (41) zeven jaar cel opgelegd voor drugshandel en witwassen. De oud-speler van onder meer NAC en FC Twente is schuldig aan de handel in cocaïne. De straf tegen hem viel lager uit dan de dertien jaar die het Openbaar Ministerie tegen hem had geëist. De rechtbank vindt niet alle verdenkingen bewezen.
14 uur geleden