NS start dienstregeling op na ov-staking, lang niet alles rijdt
UTRECHT (ANP) - De landelijke ov-staking is sinds 08.00 uur voorbij, maar het duurt nog even voordat alle treinen weer rijden zoals gepland. Een woordvoerster van de NS laat weten dat de dienstregeling zojuist weer is opgestart. "Dat gebeurt in stapjes", zegt ze. "De eerste treinen gaan het komende uur weer rijden." Om hoeveel treinen het precies gaat, is niet bekend.
De NS verwacht dat het volledige treinverkeer in de loop van de ochtend weer volgens dienstregeling rijdt. "Ons advies is om kort voor vertrek de reisplanner te bekijken", aldus de woordvoerster.
ANP-verslaggevers zien op verschillende stations dat de eerste treinen weer rijden, maar dat er ook nog veel ritten zijn geannuleerd. Enkele internationale treinen zijn inmiddels wel vertrokken, zoals de internationale trein van Amsterdam Centraal naar Frankfurt, die via Utrecht Centraal gaat. Conducteurs in Amsterdam verwezen mensen die in de richting van Utrecht moesten naar de achterste treinstellen, omdat daar nog plek was voor reizigers zonder reservering. De reizigers hoeven daar woensdag volgens de conducteurs geen toeslag voor te betalen, in verband met de staking.
Overvol
De eerste binnenlandse trein die na de staking uit Amsterdam vertrok, reed kort voor 08.30 uur overvol weg in de richting van Hoorn. Door het grote aantal mensen in de trein kon een van de deuren niet goed dicht, waardoor de trein met een kleine vertraging vertrok, ziet een verslaggever.
Op Utrecht Centraal staat een tiental mensen rond het bord midden in de stationshal. Ook na 08.30 uur vallen nog treinen uit. Een man die staat te kijken, moet voor een werkafspraak in Gouda zijn. Hij wist dat er gestaakt werd. "Maar ik had de hoop dat er altijd nog wel een trein zou rijden, zoals eerder bij andere stakingen", zegt hij.
Schiphol
Op station Rotterdam Centraal is het rond 08.30 uur nog heel rustig. De eerste trein die vanaf luchthaven Schiphol naar Rotterdam vertrekt, zit in ieder geval wel heel vol, ziet een verslaggever op het station van de luchthaven. Het gaat om de Intercity Direct, die over het spoor van de hogesnelheidslijn rijdt.
In de terminal van Schiphol zitten her en der nog groepjes mensen die wachten tot ze met het ov kunnen. Een echtpaar uit Arnhem heeft hun toevlucht gezocht in een koffietentje. "Het is wat het is", zegt de vrouw gelaten. Ze kwamen rond 06.00 uur aan vanuit New York. "Voordat je uit het vliegtuig bent en je bagage op de band ligt, ben je zo drie kwartier verder. Wij vermaken ons wel. Ze gaan zo rijden, als het goed is."
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - De politie is op zoek naar twee verdachten na de explosie bij een kantoorpand op de Amsterdamse Zuidas in de nacht van zondag op maandag. Een politiewoordvoerder zei maandagavond in programma Opsporing Verzocht dat de twee op een fatbike bij het Atrium-gebouw aankwamen.
1 uur geledenHILVERSUM (ANP) - De actie Serious Request van 3FM heeft 18.848.700 euro opgehaald voor Spieren voor Spieren. Het uiteindelijke eindbedrag werd maandag bekendgemaakt. In de week voor kerst was al een recordbedrag van 18,4 miljoen euro binnengehaald, maar daar is dus meer dan vier ton bijgekomen.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het Erasmus MC gaat een "externe meldmogelijkheid" creëren waar medewerkers van de intensivecareafdeling anoniem hun ervaringen kunnen delen over de werkcultuur. Dat laat het ziekenhuis maandag weten, na berichtgeving eerder deze maand van NOS, Nieuwsuur en Rijnmond over een angstcultuur.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Amerikaanse ambassade in Den Haag heeft de explosie op de Zuidas in Amsterdam van afgelopen nacht veroordeeld. De ontploffing gebeurde bij een vestiging van de Amerikaanse Bank of New York Mellon, nadat eerder ook een synagoge in Rotterdam en een joodse school in Amsterdam werden getroffen.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De vier verdachten die zijn aangehouden in verband met de explosie bij de synagoge aan het A.B.N. Davidsplein in Rotterdam blijven de komende veertien dagen in de cel. Het Openbaar Ministerie verdenkt ze van het veroorzaken van een explosie, brandstichting en poging tot brandstichting, allemaal met een terroristisch oogmerk.
5 uur geledenEPE (ANP) - Hackers hebben bij de gemeente Epe ongeveer 600.000 bestanden gestolen. Het gaat om bestanden van verschillende grootte, die samen goed zijn voor ruim 800 gigabyte aan data. Ook persoonlijke gegevens, zoals namen en adressen, zijn gelekt.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De verdachte in de Barendrechtse zedenzaak heeft hoger beroep aangetekend. De advocaat van Mels van B. uit Barendrecht bevestigt berichtgeving van het AD dat haar cliënt de zaak aan het gerechtshof zal voorleggen.
6 uur geleden