Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

NS start dienstregeling op na ov-staking, lang niet alles rijdt

NS start dienstregeling op na ov-staking, lang niet alles rijdt

UTRECHT (ANP) - De landelijke ov-staking is sinds 08.00 uur voorbij, maar het duurt nog even voordat alle treinen weer rijden zoals gepland. Een woordvoerster van de NS laat weten dat de dienstregeling zojuist weer is opgestart. "Dat gebeurt in stapjes", zegt ze. "De eerste treinen gaan het komende uur weer rijden." Om hoeveel treinen het precies gaat, is niet bekend.

De NS verwacht dat het volledige treinverkeer in de loop van de ochtend weer volgens dienstregeling rijdt. "Ons advies is om kort voor vertrek de reisplanner te bekijken", aldus de woordvoerster.

ANP-verslaggevers zien op verschillende stations dat de eerste treinen weer rijden, maar dat er ook nog veel ritten zijn geannuleerd. Enkele internationale treinen zijn inmiddels wel vertrokken, zoals de internationale trein van Amsterdam Centraal naar Frankfurt, die via Utrecht Centraal gaat. Conducteurs in Amsterdam verwezen mensen die in de richting van Utrecht moesten naar de achterste treinstellen, omdat daar nog plek was voor reizigers zonder reservering. De reizigers hoeven daar woensdag volgens de conducteurs geen toeslag voor te betalen, in verband met de staking.

Overvol

De eerste binnenlandse trein die na de staking uit Amsterdam vertrok, reed kort voor 08.30 uur overvol weg in de richting van Hoorn. Door het grote aantal mensen in de trein kon een van de deuren niet goed dicht, waardoor de trein met een kleine vertraging vertrok, ziet een verslaggever.

Op Utrecht Centraal staat een tiental mensen rond het bord midden in de stationshal. Ook na 08.30 uur vallen nog treinen uit. Een man die staat te kijken, moet voor een werkafspraak in Gouda zijn. Hij wist dat er gestaakt werd. "Maar ik had de hoop dat er altijd nog wel een trein zou rijden, zoals eerder bij andere stakingen", zegt hij.

Schiphol

Op station Rotterdam Centraal is het rond 08.30 uur nog heel rustig. De eerste trein die vanaf luchthaven Schiphol naar Rotterdam vertrekt, zit in ieder geval wel heel vol, ziet een verslaggever op het station van de luchthaven. Het gaat om de Intercity Direct, die over het spoor van de hogesnelheidslijn rijdt.

In de terminal van Schiphol zitten her en der nog groepjes mensen die wachten tot ze met het ov kunnen. Een echtpaar uit Arnhem heeft hun toevlucht gezocht in een koffietentje. "Het is wat het is", zegt de vrouw gelaten. Ze kwamen rond 06.00 uur aan vanuit New York. "Voordat je uit het vliegtuig bent en je bagage op de band ligt, ben je zo drie kwartier verder. Wij vermaken ons wel. Ze gaan zo rijden, als het goed is."

Meer uit Binnenland

Minderjarige aangehouden voor eerdere vernieling Loosdrecht

LOOSDRECHT (ANP) - De politie heeft dinsdag een jongen uit Utrecht aangehouden voor betrokkenheid bij de vernieling van het gemeentehuis in Loosdrecht op Koningsdag. Die avond werden onder andere meerdere ramen van het pand ingegooid en hekken vernield.

35 minuten geleden
Aanhoudingen Loosdrecht onder meer om bezit vuurwerk

LOOSDRECHT (ANP) - De politie heeft woensdagavond tijdens een anti-azc-protest in Loosdrecht onder meer mensen opgepakt voor het bezitten van vuurwerk en openbare dronkenschap. Dit is donderdag bekendgemaakt. Eerder werd al gemeld dat het ging om vier aanhoudingen.

1 uur geleden
Radboudumc: bloedonderzoek toont dat personeel geen risico vormde

NIJMEGEN (ANP) - De twaalf medewerkers van het Radboudumc die uit voorzorg in quarantaine zitten omdat ze mogelijk zijn blootgesteld aan het hantavirus, zijn niet besmettelijk geweest voor anderen. "Bloedonderzoek heeft dit bevestigd", meldt het Nijmeegse ziekenhuis op een pagina met veelgestelde vragen over de situatie.

10 uur geleden
Politie beëindigt protest Loosdrecht en zet waterkanon in

LOOSDRECHT (ANP) - De politie heeft het azc-protest in Loosdrecht woensdagavond beëindigd en daarbij is tegen enkele demonstranten het waterkanon gebruikt. Dat was rond 22.00 uur.

11 uur geleden
Jetten: eilanden kunnen voorbeeld zijn in energietransitie

ORANJESTAD (ANP) - De zes Caribische eilanden binnen het koninkrijk Nederland kunnen volgens premier Rob Jetten een goed voorbeeld zijn voor hoe de energietransitie goed kan werken. Dat Aruba momenteel juist inzet op gas hoeft volgens de minister-president geen probleem te zijn.

11 uur geleden
Koninklijke onderscheiding voor zangeres Karsu

ANTALYA (ANP) - Zangeres Karsu heeft woensdag in de Turkse stad Antalya een koninklijke onderscheiding gekregen. Ze is benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje-Nassau. De Nederlandse ambassadeur in Turkije, Joep Wijnands, heeft namens de koning de onderscheiding uitgereikt.

11 uur geleden
Mobiele eenheid met waterkanon ter plaatse in Loosdrecht

LOOSDRECHT (ANP) - De politie heeft de demonstranten in Loosdrecht woensdagavond opgedragen weg te gaan. De situatie rond het protest begon in de loop van de avond grimmig te worden en er werd ook vuurwerk afgestoken. De mobiele eenheid is ter plaatse met onder meer een waterkanon.

11 uur geleden