
NS start campagne voor hulp aan blinde en slechtziende reizigers
UTRECHT (ANP) - Treinreizigers moeten zich beter bewust zijn van slechtziende of blinde medereizigers, vindt de NS. Daarom begint het spoorbedrijf samen met ProRail en de Oogvereniging zaterdag de campagne 'Oog voor een ander'.
Volgens de NS komt het bijvoorbeeld vaak voor dat reizigers op het station hun koffers of tassen op de geleidelijnen leggen. Reizigers zouden vaak niet weten dat die witte lijnen, die te vinden zijn op perrons en door het station, bedoeld zijn voor blinden en slechtzienden om de weg te vinden. De NS hoopt dat de campagne daarin verandering gaat brengen.
Tijdens de actie zijn er op meerdere stations in het land activiteiten gepland. Zo kunnen reizigers op Den Haag Centraal, Utrecht Centraal en Den Bosch door middel van een simulatiebril beleven hoe het is om te reizen met een visuele beperking. Ook kunnen reizigers met de bril op de geleidelijnen proberen te volgen of in te checken bij het juiste incheckpoortje. Verder geeft de Oogvereniging tips hoe blinde en slechtziende reizigers geholpen kunnen worden tijdens hun reis.
De lancering van de campagne valt op de Internationale Dag van de Witte Stok. Op deze dag wordt er aandacht gevraagd voor blinde en slechtziende mensen.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Nederland moet zich schrap zetten voor digitale dreiging tijdens de NAVO-top. Dat zegt Paul Ducheine, hoogleraar Cyber Warfare aan de Nederlandse Defensie Academie. Hoewel volgens hem niet valt te voorspellen of er iets gebeurt tijdens de top eind juni, adviseert hij organisaties zich goed voor te bereiden op mogelijke aanvallen.
32 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Antoni van Leeuwenhoek doet in de dagen rondom de NAVO-top "waar mogelijk" poliafspraken telefonisch. Wegafsluitingen hebben impact op de bereikbaarheid van het ziekenhuis in Amsterdam. "We verwachten dat onze zorg zo veel mogelijk door kan gaan zoals normaal", laat het AVL weten. Medewerkers die mogelijk niet op tijd op hun werk kunnen komen door de verkeershinder kunnen overnachten in het ziekenhuis.
1 uur geledenEDE (ANP) - Het College voor de toelating van gewasbeschermingsmiddelen en biociden (Ctgb) gaat op korte termijn een internationaal onderzoek beoordelen waarin een duidelijk verband wordt gelegd tussen blootstelling aan het middel glyfosaat en diverse vormen van kanker bij proefdieren. Dat gebeurt op verzoek van het ministerie van Landbouw.
1 uur geledenBILTHOVEN (ANP) - Door de warmte is de luchtkwaliteit in heel Nederland vrijdag slecht. Het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) waarschuwt daarom voor smog door ozon in het hele land. Het instituut raadt mensen aan om binnen te blijven en geen zware lichamelijke inspanningen te doen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Nederlandse delegatie van de Global March to Gaza meldt dat deelnemers bij aankomst op het vliegveld van Caïro onrechtvaardig en vernederend zijn behandeld. De organisatie van de mars meldde eerder dat deelnemende activisten zijn opgepakt en gedeporteerd.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Verschillende cybersecuritybedrijven zien het aantal digitale aanvallen oplopen in aanloop naar de NAVO-top eind deze maand. "De ogen zijn op Nederland gericht", zegt directeur Dave Maasland van cyberbeveiliger ESET.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het is niet vast komen te staan dat Juan C.S. (48) een epileptische aanval had toen hij met zijn vrachtwagen inreed op een barbecuefeest van een ijsclub in Nieuw-Beijerland, aldus zijn advocaat Sabine ten Doesschate donderdag in de rechtbank in Rotterdam. Het Openbaar Ministerie gaat ervan uit dat de Spaanse chauffeur vlak voor het ongeval wel zo'n aanval had. Bij het incident op 27 augustus 2022 kwamen zeven mensen om het leven en raakten zeven mensen gewond. Het OM eiste woensdag 4,5 jaar cel tegen hem en een rijverbod van zeven jaar.
2 uur geleden