Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

NS schroeft aantal treinen op het spoor verder op

NS schroeft aantal treinen op het spoor verder op

UTRECHT (ANP) - De NS laat dit weekend weer meer treinen rijden dan de afgelopen dagen. Het strenge winterweer blijft de dienstregeling beïnvloeden, maar op alle trajecten rijden minimaal twee treinen per uur, soms vier keer per uur. Het gaat om zowel Sprinters als intercity's, meldt de NS. Omdat er minder treinen rijden dan normaal, kan het wel drukker zijn in de trein.

De komende dagen is er nog steeds sprake van strenge vorst waardoor volgens de NS problemen kunnen ontstaan, bijvoorbeeld door rijpvorming aan de bovenleidingen. Door met een aangepaste dienstregeling te werken is er meer ruimte op het spoor om eventuele problemen op te lossen. "ProRail en NS werken continue door om het spoor sneeuw- en ijsvrij te maken en eventuele verstoringen op te lossen", zegt een woordvoerster.

De NS blijft mensen oproepen om vanwege de coronaregels alleen te reizen als het noodzakelijk is, zodat het niet te druk wordt in de trein. Eerder meldde reizigersvereniging Rover dat volle bussen en treinen door het winterweer onveilig voelen, vanwege het coronavirus.

Door de winterse omstandigheden is het treinverkeer sinds afgelopen weekeinde ontregeld.

Meer uit Binnenland

COC krijgt prijs voor gelijkheid tijdens WorldPride

AMSTERDAM (ANP) - Belangenorganisatie COC Nederland heeft woensdag een prijs gekregen tijdens de WorldPride in Amsterdam, een internationaal evenement voor lhbtqia'ers. COC ontving een International Pride Award, als "voorvechter van gelijkheid" voor queer personen. De award wordt toegekend door VN-organisatie UNDP en lhbti-organisatie ILGA World.

34 minuten geleden
Brandweer: brand in duinen Wassenaar onder controle

WASSENAAR (ANP) - De brand in de duinen bij Wassenaar is onder controle, meldt de brandweer Haaglanden. Die houdt het gebied in de gaten om opkomende hotspots te bestrijden. Dat zijn kleine brandhaardjes die door de wind oplaaien.

1 uur geleden
Hotel in duinen bij Wassenaar ontruimd om natuurbrand

WASSENAAR (ANP) - Een hotel in de duinen bij Wassenaar wordt woensdag ontruimd, omdat er in de omgeving een brand woedt. De evacuatie van Fletcher Hotel Duinoord gebeurt uit voorzorg, meldt de Veiligheidsregio Haaglanden. De bezoekers worden ergens anders opgevangen. Het is niet bekend om hoeveel mensen het gaat.

2 uur geleden
Natuurbrand in Limburgse Boschhuizerbergen onder controle

OOSTRUM (ANP) - De natuurbrand die sinds maandag in het Limburgse gebied Boschhuizerbergen bij Oostrum woedde, is onder controle. Dat meldt de veiligheidsregio woensdagmiddag. Het vuur is nog niet volledig uit. De brandweer blijft dan ook nog in het gebied, zodat eventuele oplaaiingen snel ontdekt en gestopt kunnen worden, aldus de veiligheidsregio.

3 uur geleden
Waterschappen zijn door droogtemaatregelen heen: de rek is eruit

DEN HAAG (ANP) - Enkele waterschappen in het zuiden en oosten van Nederland hebben geen maatregelen meer achter de hand om de droogte te bestrijden. Onder meer Brabantse Delta en Drents Overijsselse Delta zeggen alle mogelijke maatregelen te hebben genomen om het water op peil te houden.

5 uur geleden
Glastuinbouw teleurgesteld door uitblijven oplossing sproeiverbod

ZOETERMEER (ANP) - Glastuinbouw Nederland is "diep teleurgesteld" dat er voorlopig geen oplossing komt voor de telers die getroffen worden door het sproeiverbod. De ondernemersorganisatie zegt dat het Hoogheemraadschap van Delfland niet wil meewerken aan alternatieven die de sector heeft aangedragen. Zoals gezuiverd rioolwater niet afvoeren naar de zee, maar toevoegen aan de sloten zodat de telers daarmee hun gewassen kunnen besproeien.

5 uur geleden
Actie met 150 trekkers in Deurningen, dicht bij oprit A1

DEURNINGEN (ANP) - In het Twentse Deurningen is woensdag een boerenprotestactie met trekkers tegen stikstofplannen van het kabinet. Volgens een gemeentewoordvoerder gaat het om zo'n honderdvijftig voertuigen die op de Vliegveldstraat verzameld staan. De brug over de A1 is daarmee geblokkeerd, maar eventuele fietsers en hulpdiensten zouden er wel langs kunnen, aldus de woordvoerder.

5 uur geleden