NS schroeft aantal treinen op het spoor verder op
UTRECHT (ANP) - De NS laat dit weekend weer meer treinen rijden dan de afgelopen dagen. Het strenge winterweer blijft de dienstregeling beïnvloeden, maar op alle trajecten rijden minimaal twee treinen per uur, soms vier keer per uur. Het gaat om zowel Sprinters als intercity's, meldt de NS. Omdat er minder treinen rijden dan normaal, kan het wel drukker zijn in de trein.
De komende dagen is er nog steeds sprake van strenge vorst waardoor volgens de NS problemen kunnen ontstaan, bijvoorbeeld door rijpvorming aan de bovenleidingen. Door met een aangepaste dienstregeling te werken is er meer ruimte op het spoor om eventuele problemen op te lossen. "ProRail en NS werken continue door om het spoor sneeuw- en ijsvrij te maken en eventuele verstoringen op te lossen", zegt een woordvoerster.
De NS blijft mensen oproepen om vanwege de coronaregels alleen te reizen als het noodzakelijk is, zodat het niet te druk wordt in de trein. Eerder meldde reizigersvereniging Rover dat volle bussen en treinen door het winterweer onveilig voelen, vanwege het coronavirus.
Door de winterse omstandigheden is het treinverkeer sinds afgelopen weekeinde ontregeld.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Zo'n vijftien maanden na de aanhouding van advocaat Vito Shukrula is het strafrechtelijk onderzoek naar hem nog niet afgerond, meldt het Openbaar Ministerie dinsdag. Voor de strafzaak tegen de voormalige advocaat van Ridouan Taghi is nog geen datum bekend.
14 minuten geledenALMELO/REES (ANP) - In Almelo is een man aangehouden in verband met mogelijke betrokkenheid bij de dood van een 35-jarige Nederlander in een hotelkamer in het Duitse Rees. Dat bevestigt het Duitse Openbaar Ministerie.
15 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - In Den Haag is dinsdagochtend om 08.00 uur een overleden persoon aangetroffen, meldt de politie. Er zijn drie verdachten aangehouden, maar het is nog niet bekend of er sprake is van een misdrijf, zegt een woordvoerder.
36 minuten geledenTEXEL (ANP) - De menselijke resten die drie jaar geleden op het strand van Texel zijn aangetroffen zijn van twee Afghaanse vluchtelingen van 20 en 27 jaar oud. Dat heeft de politie dinsdag bekendgemaakt. De politie vermoedt dat de mannen op weg waren van Frankrijk naar Engeland.
46 minuten geledenUTRECHT (ANP) - De 69-jarige man die half april in zijn rolstoel in Utrecht in brand werd gestoken, liep daarbij over 20 procent van zijn lichaam derdegraads brandwonden op. Dat bleek dinsdag tijdens een eerste voorbereidende zitting tegen twee verdachten in de rechtbank in Utrecht. Er was daardoor sprake van "levensgevaar", zei de rechtbank. Die sprak van een "heftige en trieste zaak".
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Regisseur en actrice Halina Reijn krijgt dit jaar het Gouden Kalf voor de Filmcultuur. De prijs gaat jaarlijks naar mensen of organisaties die zich "op uitzonderlijke wijze verdienstelijk hebben gemaakt voor de Nederlandse filmcultuur".
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - De NS heeft in het hele land de dienstregeling aangepast om onder andere het vervoer van reizigers naar het raceweekend in Zandvoort in goede banen te leiden. Behalve de Dutch Grand Prix op het circuit (van 21 tot en met 23 augustus) zijn er nog andere evenementen, zoals Lowlands in Biddinghuizen en bovendien werkt ProRail op veel trajecten aan het spoor. En dan is een deel van de NS-medewerkers ook nog met vakantie. NS verwacht dat weekend dagelijks 50.000 reizigers naar Zandvoort heen en weer te brengen.
2 uur geleden