NS schroeft aantal treinen op het spoor verder op
UTRECHT (ANP) - De NS laat dit weekend weer meer treinen rijden dan de afgelopen dagen. Het strenge winterweer blijft de dienstregeling beïnvloeden, maar op alle trajecten rijden minimaal twee treinen per uur, soms vier keer per uur. Het gaat om zowel Sprinters als intercity's, meldt de NS. Omdat er minder treinen rijden dan normaal, kan het wel drukker zijn in de trein.
De komende dagen is er nog steeds sprake van strenge vorst waardoor volgens de NS problemen kunnen ontstaan, bijvoorbeeld door rijpvorming aan de bovenleidingen. Door met een aangepaste dienstregeling te werken is er meer ruimte op het spoor om eventuele problemen op te lossen. "ProRail en NS werken continue door om het spoor sneeuw- en ijsvrij te maken en eventuele verstoringen op te lossen", zegt een woordvoerster.
De NS blijft mensen oproepen om vanwege de coronaregels alleen te reizen als het noodzakelijk is, zodat het niet te druk wordt in de trein. Eerder meldde reizigersvereniging Rover dat volle bussen en treinen door het winterweer onveilig voelen, vanwege het coronavirus.
Door de winterse omstandigheden is het treinverkeer sinds afgelopen weekeinde ontregeld.
Meer uit Binnenland
HILVERSUM (ANP) - De politie heeft meer dan 120 tips gekregen over de hack bij Odido van begin dit jaar. Dat heeft de politie bekendgemaakt in het programma Opsporing Verzocht.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Bij het politiebureau aan het Zuidplein in Rotterdam wordt de ME belaagd. Dat bevestigt een politiewoordvoerder desgevraagd. Bij het politiebureau eindigde eerder maandagavond de stille tocht voor Alfredo Goeloe (51), die afgelopen zaterdag overleed na een aanhouding.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De 51-jarige Alfredo Goeloe overleed na politiegeweld terwijl hij onschuldig was. Jair Schalkwijk, projectleider bij Controle Alt Delete, zei dat maandagavond na afloop van de stille tocht voor Goeloe in Rotterdam. Controle Alt Delete is een organisatie die onder meer strijdt tegen buitenproportioneel geweld door de politie.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het produceren van meer duurzame energie in Nederland zorgt voor minder uitstoot en maakt dat Nederlanders meer "grip krijgen" op de energierekening. Dat zegt voorzitter Olof van der Gaag van de Nederlandse Vereniging Duurzame Energie (NVDE) in reactie op nieuwe verwachtingen van het Planbureau voor de Leefomgeving (PBL) over de ontwikkeling van de broeikasgasuitstoot en het energiesysteem in Nederland.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De verduurzaming stagneert, merkt het Planbureau voor de Leefomgeving (PBL). Voor het derde jaar op rij is de hoeveelheid broeikasgassen die Nederland naar verwachting vermindert in 2030 nauwelijks toegenomen. Tussen de klimaatplannen en het doel voor 2040 ziet het planbureau een "grote kloof", en voor het doel van een klimaatneutraal Nederland in 2050 is nog meer nodig.
6 uur geledenARNHEM (ANP) - Deze week komen 33 verdachten van het recente geweld in Overasselt voor de raadkamer van de rechtbank in Arnhem. Omdat het om veel mensen gaat, zijn de zaken verspreid over drie dagen, meldt de rechtbank. Drie rechters in de raadkamer beslissen over het voortduren van de voorlopige hechtenis met maximaal 90 dagen. Volgens een voorlopige planning gaat het om dinsdag 15, woensdag 16 en donderdag 17 september.
7 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De 41-jarige Ayham A. uit het Zuid-Hollandse Arkel, verdacht van onder meer een leidende rol in terreurorganisatie IS in zijn vaderland Syrië, betwist de verklaringen van de getuigen tegen hem. Volgens A. verwarren zij hem met andere personen. Hij ontkent dat hij iets met de terroristische beweging te maken heeft gehad.
8 uur geleden