NS schrapt ticketbalies bij stations: nog maar 15 over
UTRECHT (ANP) - De Nederlandse Spoorwegen willen het aantal stations met een vaste ticketservicebalie terugbrengen van 36 naar 15. Werd in 2004 nog 63 procent van alle kaartjes aan een balie van OV Service & Tickets gekocht, vorig jaar was dat aandeel 12 procent. De NS wil personeel en middelen efficiënter inzetten.
Steeds meer reizigers kopen hun treinkaartje online: vorig jaar werd bijna 30 procent van alle kaartjes gekocht in de app of op NS.nl. Het aantal stations waarop reizigers ondersteuning krijgen door zelf te bellen of via de servicezuil op het station neemt overigens toe van 237 naar 253.
Tjalling Smit van de Raad van Bestuur van de NS: "Gemiddeld genomen is er voor de helft van de tijd aan de balie geen reiziger die we kunnen helpen. Bij sommige balies verkopen we slechts één abonnement per tien dagen".
Servicediensten blijven beschikbaar
Op vijftien locaties vindt de NS het wel belangrijk om een vaste balie te behouden. Daarbij is onder andere gekeken naar het aantal overstappende reizigers op het station, de complexiteit van het station en het type reiziger dat naar het station komt (bijvoorbeeld toeristen). Servicediensten, zoals Reisassistentie voor reizigers met een beperking, de OV-fiets of de StationsHuiskamer, blijven beschikbaar.
Reizigersvereniging Rover heeft er begrip voor dat de NS veel loketten wil gaan sluiten op stations. Wel vraagt Rover de NS om met alternatieve manieren van serviceverlening te komen. De vereniging vindt dat de 2,5 miljoen Nederlanders die niet of beperkt digitaal vaardig zijn op het station bij medewerkers terecht moeten kunnen voor assistentie. NS wil op slechts 15 stations bemande loketten behouden. "Dat betekent dat stations zoals onder meer Zwolle, Amersfoort, Hengelo en Haarlem het straks zonder loket moeten doen." Ook zouden de vervoerders met gezamenlijke loketten kunnen komen. "Een medewerker van NS kan ook prima abonnementen voor HTM verkopen en een medewerker van het GVB zou prima een reisadvies voor de NS-trein kunnen geven."
Meer uit Binnenland
ARNHEM (ANP) - Veertien verdachten die zijn opgepakt na de geweldsuitbarsting in Overasselt van twee weken terug, blijven negentig dagen langer vastzitten. De rechtbank in Arnhem heeft dat woensdag laten weten. Geen enkele verdachte die nu voor de raadkamer is verschenen, komt vrij.
18 minuten geledenSTRAATSBURG (ANP) - Nederlandse Europarlementariërs reageren verdeeld op het voorstel om een Europese Veiligheidsraad voor defensie op te zetten. D66, Volt en CDA zijn voor, terwijl BBB, PVV en SGP er niets in zien. Dat blijkt uit de eerste reacties op de jaarlijkse toespraak van voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie. Daarin kondigde ze woensdag de oprichting van een Europese Veiligheidsraad voor defensie aan, zonder verdere details bekend te maken.
19 minuten geledenASTEN (ANP) - In een straal van 200 meter rondom een metaalbedrijf in Asten, in Noord-Brabant, zijn woningen en bedrijven ontruimd. Op woensdagochtend werd geconstateerd dat een bedrijfshal was gevuld met een bijtende en giftige stof, volgens een brandweerwoordvoerder. Die hal is nu gesloten. Het afhandelen zal nog minstens twee uur duren.
30 minuten geledenARNHEM (ANP) - Boeren hebben zich verzameld bij het provinciehuis van Gelderland in het centrum van Arnhem om te protesteren tegen de stikstofplannen van de provincie. Er staan trekkers geparkeerd, vele versierd met omgekeerde Nederlandse vlaggen. Tientallen aanwezigen staan bij een podium waar speeches van vertegenwoordigers van boerenactiegroepen nog niet zijn begonnen, ziet een ANP-verslaggever.
46 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De burgemeesters van de vier grote steden (G4) zien de daklozenproblematiek in hun gemeente snel verslechteren. De hoeveelheid daklozen neemt "dramatisch snel toe" en daarbij ook het aantal meldingen van overlast. Er moeten concrete plannen komen om deze problemen op te lossen, schrijven Amsterdam, Rotterdam, Utrecht en Den Haag in een open brief aan het kabinet.
53 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Bereikbaarheid wordt een nog groter probleem voor de regio Rotterdam. Dat zei burgemeester Carola Schouten tijdens het Miljoenenontbijt in Rotterdam. De burgemeester van Rotterdam ziet dat het kabinet in de miljoenennota een stap zet met investeringen in onderhoud, "maar het is bij lange na niet genoeg".
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - In de kelderbox aan de Remijden in Amsterdam-Osdorp waar op 12 juni een explosie was, lag ook een "wapenarsenaal", zei de officier van justitie woensdag tijdens een eerste openbare zitting in de rechtbank in Amsterdam.
2 uur geleden