Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

NS: rustig op stations, mensen goed op de hoogte van staking

NS: rustig op stations, mensen goed op de hoogte van staking

AMSTERDAM (ANP) - Mensen lijken goed op de hoogte van de staking bij spoorbeheerder ProRail, waardoor het treinverkeer in heel Noord-Holland woensdagochtend platligt. Dat zegt een woordvoerder van de NS. Volgens hem is het heel rustig op de getroffen stations.

Behalve in heel Noord-Holland rijden ook in delen van Flevoland en Utrecht geen treinen. De staking duurt tot 09.00 uur, maar de NS verwacht dat de gevolgen nog tot 12.00 uur merkbaar zullen zijn voor reizigers in en om het stakingsgebied heen.

"Het is ontzettend rustig op het station", zegt de woordvoerder vanaf Amsterdam Centraal. "Het geeft een flashback naar de coronatijden." Ook vanaf andere stations hoort de zegsman soortgelijke geluiden. "Nederland heeft goed in de gaten dat er gestaakt wordt."

De enige mensen die de woordvoerder ziet lopen, zijn mensen met koffers, die vanaf Amsterdam Centraal de trein naar luchthaven Schiphol pakken. ProRail heeft afgesproken met de FNV dat er tussen Amsterdam en Schiphol wel treinen rijden. Die gaan vier keer per uur. De NS-zegsman geeft aan dat er veel mensen op vakantie zijn in Amsterdam, die voor hun terugreis de trein naar Schiphol willen pakken. Ook andersom, voor mensen die aankomen, is het fijn als zij met de trein naar Amsterdam Centraal kunnen. Overigens houdt het daar op: er rijden even geen treinen verder dan of naar Amsterdam.

Meer uit Binnenland

Politie: twee verdachten op fatbike betrokken bij explosie Zuidas

AMSTERDAM (ANP) - De politie is op zoek naar twee verdachten na de explosie bij een kantoorpand op de Amsterdamse Zuidas in de nacht van zondag op maandag. Een politiewoordvoerder zei maandagavond in programma Opsporing Verzocht dat de twee op een fatbike bij het Atrium-gebouw aankwamen.

1 uur geleden
Definitieve eindbedrag 3FM Serious Request ruim 18,8 miljoen euro

HILVERSUM (ANP) - De actie Serious Request van 3FM heeft 18.848.700 euro opgehaald voor Spieren voor Spieren. Het uiteindelijke eindbedrag werd maandag bekendgemaakt. In de week voor kerst was al een recordbedrag van 18,4 miljoen euro binnengehaald, maar daar is dus meer dan vier ton bijgekomen.

2 uur geleden
Erasmus MC opent extern meldpunt voor werkcultuur ic-afdeling

ROTTERDAM (ANP) - Het Erasmus MC gaat een "externe meldmogelijkheid" creëren waar medewerkers van de intensivecareafdeling anoniem hun ervaringen kunnen delen over de werkcultuur. Dat laat het ziekenhuis maandag weten, na berichtgeving eerder deze maand van NOS, Nieuwsuur en Rijnmond over een angstcultuur.

2 uur geleden
Amerikaanse ambassade veroordeelt explosie op Zuidas Amsterdam

DEN HAAG (ANP) - De Amerikaanse ambassade in Den Haag heeft de explosie op de Zuidas in Amsterdam van afgelopen nacht veroordeeld. De ontploffing gebeurde bij een vestiging van de Amerikaanse Bank of New York Mellon, nadat eerder ook een synagoge in Rotterdam en een joodse school in Amsterdam werden getroffen.

5 uur geleden
Verdachten explosie synagoge Rotterdam vast voor terrorisme

ROTTERDAM (ANP) - De vier verdachten die zijn aangehouden in verband met de explosie bij de synagoge aan het A.B.N. Davidsplein in Rotterdam blijven de komende veertien dagen in de cel. Het Openbaar Ministerie verdenkt ze van het veroorzaken van een explosie, brandstichting en poging tot brandstichting, allemaal met een terroristisch oogmerk.

6 uur geleden
600.000 bestanden gemeente Epe gestolen, ook persoonlijke data

EPE (ANP) - Hackers hebben bij de gemeente Epe ongeveer 600.000 bestanden gestolen. Het gaat om bestanden van verschillende grootte, die samen goed zijn voor ruim 800 gigabyte aan data. Ook persoonlijke gegevens, zoals namen en adressen, zijn gelekt.

6 uur geleden
Verdachte Mels van B. van Barendrechtse zedenzaak in hoger beroep

ROTTERDAM (ANP) - De verdachte in de Barendrechtse zedenzaak heeft hoger beroep aangetekend. De advocaat van Mels van B. uit Barendrecht bevestigt berichtgeving van het AD dat haar cliënt de zaak aan het gerechtshof zal voorleggen.

6 uur geleden