NS: ritten nieuwe intercity 'voorspoedig', wel probleem binnendeur
UTRECHT (ANP) - De 'generale repetitie' met de nieuwe intercitytrein verloopt voorspoedig, meldt de NS na zes weken aan ritten tussen Amsterdam Centraal en Rotterdam Centraal. Er zijn wat problemen met bijvoorbeeld de binnendeuren van de Intercity Nieuwe Generatie (ICNG) opgedoken, maar die kunnen "voordat de treinen grootschalig worden ingezet" nog aangepast worden, zegt een programmamanager bij de NS.
Zo is gemerkt dat de binnendeuren van de ICNG niet meer automatisch openen als ze meerdere keren geblokkeerd worden. Dit gebeurt bijvoorbeeld als reizigers een al sluitende deur weer proberen open te duwen. "De leverancier gaat dit binnenkort met een software aanpassing oplossen", aldus de programmamanager.
Een ander probleem dat al eerder bekend was, was dat de machinist niet doorkreeg of de buitendeuren wel helemaal dicht waren. Dit zorgde ervoor dat op de eerste dag de nieuwe intercitytrein tijdelijk uit de dienstregeling werd gehaald. Het bleek dat er een stekker was losgeraakt. "Dit is dezelfde dag gevonden en verholpen."
De NS laat sinds donderdag ook een tweede nieuwe intercity rijden tussen Amsterdam en Rotterdam, omdat de ritten "naar tevredenheid verlopen". In mei zijn bijna zeshonderd reizigers gevraagd naar hoe zij de ICNG beoordelen, daar kwam een 8,1 uit als rapportcijfer. De nieuwe trein scoorde onder hen hoog op onder meer prettige verlichting (8,4) en rij- en zitcomfort (8,3). Als de ritten verder goed blijven verlopen, zullen er stap voor stap meer van de nieuwe intercity's gaan rijden.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft een celstraf van zestien maanden, waarvan acht voorwaardelijk, geëist tegen de 33-jarige Stefan V. voor het vernielen van 32 graven en urnen op begraafplaats Westduin in Den Haag. Dat gebeurde in februari en maart vorig jaar. V. ontkende donderdag in de rechtbank in Den Haag dat hij achter de vernielingen zit.
8 minuten geledenALMELO (ANP) - Een 43-jarige man is donderdag veroordeeld tot een gevangenisstraf van achttien jaar en tien maanden. In augustus 2024 had hij zijn ex ontvoerd en verkracht. Ook probeerde hij haar te vermoorden door haar te wurgen, nadat zij een einde had gemaakt aan hun relatie. Van de rechtbank in Almelo moet hij haar ook een schadevergoeding van ruim 30.000 euro betalen.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De rechtbank in Rotterdam heeft de 25-jarige Thomas D. donderdag veroordeeld tot twee jaar celstraf, waarvan een jaar voorwaardelijk, voor verboden wapenbezit. D. vervulde volgens het OM een "leidende rol" bij de Geuzenbond, die door de Nationaal Coördinator Terrorismebestrijding en Veiligheid (NCTV) is aangemerkt als extreemrechts. De straf komt overeen met de eis van het Openbaar Ministerie.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De kans is klein dat pogingen om de hypotheekrenteaftrek verder af te bouwen op iets uitlopen, zei premier Rob Jetten in het debat over de regeringsverklaring. "Er is geen ruimte om daar de komende tijd heel uitvoerig over te filosoferen. Of ja, er is altijd ruimte om te filosoferen, maar de kans dat daar dan uit wordt gekomen is echt beperkt."
2 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft donderdag in hoger beroep dertien jaar cel geëist tegen Richard R. (52), alias Rico de Chileen, voor het leidinggeven aan een criminele organisatie die liquidaties pleegde, handelde in drugs en geld witwaste. De rechtbank veroordeelde R. in 2021 na een eis van veertien jaar tot elf jaar cel, omdat niet alle beschuldigingen werden bewezen.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Nederlandse Orde van Advocaten (NOvA) ziet niets in een algemeen verbod op gezichtsbedekkende kleding bij demonstraties. Zo'n verbod perkt het demonstratierecht in en zet het onder druk, stelt de advocatenorde.
3 uur geledenBUNNIK (ANP) - BAM gaat de bevindingen en aanbevelingen bestuderen die de Onderzoeksraad voor de Veiligheid (OVV) donderdag naar buiten bracht over het brughijsongeval in Lochem. Dat laat het bouwbedrijf weten.
3 uur geleden