NS: ritten nieuwe intercity 'voorspoedig', wel probleem binnendeur
UTRECHT (ANP) - De 'generale repetitie' met de nieuwe intercitytrein verloopt voorspoedig, meldt de NS na zes weken aan ritten tussen Amsterdam Centraal en Rotterdam Centraal. Er zijn wat problemen met bijvoorbeeld de binnendeuren van de Intercity Nieuwe Generatie (ICNG) opgedoken, maar die kunnen "voordat de treinen grootschalig worden ingezet" nog aangepast worden, zegt een programmamanager bij de NS.
Zo is gemerkt dat de binnendeuren van de ICNG niet meer automatisch openen als ze meerdere keren geblokkeerd worden. Dit gebeurt bijvoorbeeld als reizigers een al sluitende deur weer proberen open te duwen. "De leverancier gaat dit binnenkort met een software aanpassing oplossen", aldus de programmamanager.
Een ander probleem dat al eerder bekend was, was dat de machinist niet doorkreeg of de buitendeuren wel helemaal dicht waren. Dit zorgde ervoor dat op de eerste dag de nieuwe intercitytrein tijdelijk uit de dienstregeling werd gehaald. Het bleek dat er een stekker was losgeraakt. "Dit is dezelfde dag gevonden en verholpen."
De NS laat sinds donderdag ook een tweede nieuwe intercity rijden tussen Amsterdam en Rotterdam, omdat de ritten "naar tevredenheid verlopen". In mei zijn bijna zeshonderd reizigers gevraagd naar hoe zij de ICNG beoordelen, daar kwam een 8,1 uit als rapportcijfer. De nieuwe trein scoorde onder hen hoog op onder meer prettige verlichting (8,4) en rij- en zitcomfort (8,3). Als de ritten verder goed blijven verlopen, zullen er stap voor stap meer van de nieuwe intercity's gaan rijden.
Meer uit Binnenland
BARCELONA (ANP) - Vijf Nederlanders vertrekken zondag in verschillende boten vanuit Barcelona richting Gaza. Ze zijn onderdeel van een internationale vloot die Palestijnen hulp wil bieden. Later vertrekken vanuit Italië en Griekenland nog tien Nederlanders.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bernard Z. (35), een van de verdachten die komende week terechtstaat voor de kunstroof in het Drents Museum in Assen in januari vorig jaar, heeft geen deal gesloten met justitie. Zijn advocaat bevestigt zaterdag een bericht hierover van RTL Nieuws.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Nationale Ombudsman Reinier van Zutphen is kritisch op het voornemen van het kabinet om te besparen op de bijstand. Van Zutphen heeft daarom een brief geschreven aan minister Thierry Aartsen (VVD) van Werk en Participatie, vertelt hij zaterdag in het NOS Radio 1 Journaal.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In Den Haag vieren ADO-fans dat hun club vrijdagavond kampioen is geworden in de eerste divisie. Er wordt vuurwerk afgestoken en automobilisten en scooterrijders claxonneren. Bij het stadion van ADO Den Haag zijn tientallen mensen samengekomen, ziet een ANP-verslaggever. Daar is vuurwerk te horen en groene rook te zien.
21 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Frank van Leeuwen heeft het 27e seizoen van De Slimste Mens gewonnen. De presentator van Goedemorgen Nederland versloeg in de finale van de kennisquiz van KRO-NCRV actrice Delilah Warcup-Van Eyck en theatermaker Bibi Roos.
21 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De eerste NS-conducteurs krijgen eind deze maand een bodycam uitgereikt. Het kan nog tot eind dit jaar duren voordat alle treinbeambten er een kunnen dragen tijdens hun werk. Dat meldt staatssecretaris Annet Bertram (Openbaar Vervoer, CDA) aan de Tweede Kamer.
22 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse Vereniging van Strafrechtadvocaten (NVSA) roept staatssecretaris van Justitie en Veiligheid Claudia van Bruggen op de strenge communicatiemaatregelen op de zwaarst bewaakte afdelingen van gevangenissen te schrappen. In november werd het toezicht in zwaarbeveiligde inrichtingen zoals de Extra Beveiligde Inrichting (EBI) in Vught aangescherpt als gevolg van een nieuwe gevangeniswet.
22 uur geleden