NS rijdt ondanks winters weer gewone dienstregeling
UTRECHT (ANP) - De NS past de dienstregeling voor zondag en maandag niet aan, ondanks het verwachte winterse weer. Een woordvoerder van de vervoerder laat zondagochtend weten dat op basis van de huidige weersverwachting niet uit voorzorg aanpassingen worden doorgevoerd.
"De normale dienstregeling blijft van kracht, zoals gepland", aldus de zegsman. Wel is het volgens hem verstandig van tevoren de reisplanner te checken, omdat er altijd een verstoring kan plaatsvinden als gevolg van winters weer. Verder wijst hij erop dat er wel werkzaamheden zijn, waar reizigers iets van kunnen merken.
Het KNMI waarschuwt zondag met code geel voor gladheid door sneeuwval. Vanaf het begin van de middag trekt een gebied met sneeuw van zuidwest naar noordoost over het land. De sneeuw verlaat het noordoosten naar verwachting aan het begin van de nacht naar maandag. Op veel plaatsen valt 1 tot 3 centimeter sneeuw, maar plaatselijk kan zelfs 5 centimeter vallen.
Maandagochtend trekt vanuit het zuidwesten een gebied met sneeuw of natte sneeuw het land binnen, verwacht het weerinstituut verder. Dit gebied breidt zich geleidelijk uit over de rest van het land, aldus het KNMI.
Meer uit Binnenland
ARNHEM (ANP) - Koert H. (58) ontkent dat hij brand heeft gesticht in de binnenstad van Arnhem. H. is van de drie verdachten de enige die daarvoor nog in voorarrest zit. Volgens het Openbaar Ministerie heeft H. met twee medeverdachten in de nacht van 5 op 6 maart vorig jaar een container met papier en karton in brand gestoken, waarna het vuur oversloeg en tien panden verwoestte.
1 uur geledenARNHEM (ANP) - Een van de drie verdachten is dinsdag niet verschenen bij de start van de strafzaak over de grote brand in de binnenstad van Arnhem. Ricky N. (42), die met Koert H. (58) en Mark V. (31) wordt verdacht van brandstichting, vreest volgens zijn advocaat voor stress bij de confrontatie met slachtoffers. Hij stuurde in de nacht een appje naar zijn advocaat dat hij "uit zelfbescherming" ervoor heeft gekozen om thuis te blijven, meldde zijn raadsman bij aanvang van de tweedaagse zitting.
3 uur geledenGORINCHEM (ANP) - Als het aan burgemeester Reinie Melissant ligt, spreekt ze mogelijk al dinsdag "dan wel ergens in de loop van deze week" met het college om een datum te bepalen waarop de herstemming in Gorinchem plaatsvindt. Een nipte meerderheid stemde tijdens een raadsvergadering voor een gehele herstemming van de gemeenteraadsverkiezingen vanwege vermoedens van fraude.
11 uur geledenGORINCHEM (ANP) - Een nipte meerderheid van de gemeenteraad van Gorinchem wil een gehele herstemming vanwege vermoedens van verkiezingsfraude. Dat betekent dat kiesgerechtigden opnieuw naar de stembus moeten, zo werd in de nacht van maandag op dinsdag besloten tijdens een gemeenteraadsvergadering. Een herstemming voor de gemeenteraadsverkiezingen is zeldzaam.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Koning Willem-Alexander en koningin Máxima zeggen dat ze geraakt zijn door het overlijden van oud-president Chan Santokhi van Suriname. Het koningspaar denkt "met warme herinneringen" terug aan Santokhi, is te lezen in een verklaring op Instagram, Bluesky en X. Ook wensen zij de nabestaanden sterkte met "dit grote verlies".
14 uur geledenBALLUM (ANP) - Waddeneiland Ameland gaat alle stemmen die bij de gemeenteraadsverkiezingen zijn uitgebracht opnieuw tellen. Dat komt door één stem. Op het stembureau in het gemeentehuis in Ballum zijn overdag 354 stempassen ingeleverd, maar 's avonds zijn er 355 stemmen geteld.
15 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Een tbs'er die maandagochtend in Groningen was ontsnapt, is aan het begin van de avond opgepakt in Leeuwarden. Dat bevestigt de politie na berichtgeving van RTL Nieuws en NOS. Een speciaal opsporingsteam heeft hem op de openbare weg aangehouden. Het is nog niet bekend hoe het team hem heeft getraceerd en waar hij in de tussentijd is geweest.
17 uur geleden