Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

NS richt kleedkamer in op Rotterdam Centraal voor Pride March

NS richt kleedkamer in op Rotterdam Centraal voor Pride March

ROTTERDAM (ANP) - Mensen die zich willen klaarmaken of omkleden voor de Pride March in Rotterdam kunnen daarvoor zaterdag terecht op Rotterdam Centraal. De NS richt die dag in de stationshal een kleedkamer in.

De kleedkamer is van 09.00 uur tot 15.00 uur geopend. In de 'Change Station' zijn drie kleedhokjes en er komen make-uptafels met spiegels. Ook zijn er professionele make-upartiesten aanwezig die gratis helpen en dj's die voor muziek zorgen.

Bezoekers worden ontvangen door de Rotterdamse dragqueen Ruxy Bonaparte en dragqueen Queen Elsa 007. "Helaas voelt niet iedereen zich comfortabel om in uitbundige queer-, drag- of fetishkleding van huis te vertrekken. Daarom kun je naar Rotterdam Centraal komen en je daar voorbereiden op een dag vol diversiteit en trots!", aldus Ruxy Bonaparte.

Brandstichting

In de hal is tijdens Pride ook een pop-upstore te bezoeken. Vertegenwoordigers van verschillende lhbti-organisaties laten daar zien wat ze doen tijdens de Pride. De winkel is maandag geopend en blijft nog tot en met zaterdag.

Tijdens de Canal Parade in augustus werd bij een Change Station op Amsterdam Centraal brand gesticht. Een woordvoerder van de NS laat weten dat dit een op zichzelf staand incident was. "Wel zijn bij de kleedkamer op Rotterdam Centraal medewerkers aanwezig die alert zijn gemaakt en weten waar ze indien nodig aan de bel moeten trekken", aldus de zegsman. Bovendien is de situatie in Rotterdam anders dan die in Amsterdam, benadrukt hij. Zo zit het Change Station achter de toegangspoortjes en moeten bezoekers eerst door de pop-upstore om bij de kleedkamer te komen.

Meer uit Binnenland

Milieudefensie komt met dagvaarding in tweede zaak tegen Shell

DEN HAAG (ANP) - Milieudefensie dient dinsdag een dagvaarding in tegen Shell. De klimaatclub eist dat Shell stopt met het aanboren van nieuwe olie- en gasvelden en dat de multinational de uitstoot van broeikasgassen tussen 2030 en 2050 stapsgewijs vermindert.

3 uur geleden
Politie grijpt in na vuurwerk bij azc-protest Loosdrecht

LOOSDRECHT (ANP) - De politie heeft maandagavond het gebied rond het gemeentehuis in het Noord-Hollandse dorp Loosdrecht ontruimd. Dat gebeurde tijdens een anti-azc-demonstratie. Dat bevestigt de gemeente, die spreekt van een grimmig einde. Eerder hadden de gemeente en politie nog aangekondigd "niet te zullen tolereren dat personen de demonstratie aangrijpen om strafbare feiten te plegen of ernstige wanordelijkheden te organiseren".

4 uur geleden
Opnieuw demonstratie tegen asielzoekerscentrum Den Bosch

DEN BOSCH (ANP) - In Den Bosch werd maandagavond gedemonstreerd op de Beverspijken, op een bedrijventerrein waar een toekomstig azc moet komen. Het was het derde protest daar in een week tijd.

6 uur geleden
Drie verdachten vrij na steekpartij in onrustig Noardburgum

NOARDBURGUM (ANP) - Drie van de acht verdachten die afgelopen weekend zijn aangehouden na een steekpartij in het Friese dorp Noardburgum zijn vrijgelaten. Het gaat om een 18-jarige vrouw uit de gemeente Westerwolde en twee meisjes uit Franeker en Leeuwarden, meldt de politie. Ze blijven net als de vijf die nog vastzitten verdachten in het onderzoek.

8 uur geleden
Burgemeester Venlo geschokt door dood meisje in Blerick

VENLO (ANP) - De burgemeester van Venlo, Antoin Scholten, is "geschokt" door het nieuws dat een meisje is doodgestoken in Blerick, dat in de gemeente Venlo ligt. De burgemeester zal "zich vanzelfsprekend blijvend laten informeren door de politie", zo staat in een schriftelijke reactie. "Inhoudelijk zal de burgemeester niet op de zaak ingaan zolang het onderzoek door politie nog loopt."

10 uur geleden
NVWA: gevaarlijke stoffen in meerdere libidoverhogende middelen

UTRECHT (ANP) - De Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA) waarschuwt voor vijf libidoverhogende middelen. Het gaat om LibiForMe, Mr Stiff (in vloeibare vorm en als capsules), Night Longer Mixed Herbal Blend en Ayibogan Natural.

11 uur geleden
Drie demonstraties aangemeld rond Koningsdag in Dokkum

DOKKUM (ANP) - Bij de gemeente Noardeast-Fryslân zijn tot nu toe drie demonstraties aangemeld rond Koningsdag. Dat meldt een woordvoerder van de Friese gemeente waar Dokkum onder valt, de stad waar koning Willem-Alexander en zijn familie maandag Koningsdag vieren. Demonstraties die vooraf zijn aangemeld, krijgen een vak toegewezen aan de route, "binnen hoor- en zichtafstand van de koninklijke familie", laat de woordvoerder weten.

11 uur geleden