Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

NS raadt strandganger aan op tijd naar huis te gaan

NS raadt strandganger aan op tijd naar huis te gaan

UTRECHT (ANP) - De NS raadt strandgangers die donderdag vanuit Zandvoort met de trein naar huis willen aan om op tijd te vertrekken. Ook moeten badgasten volgens de spoorvervoerder niet allemaal in de rechtstreekse trein naar Amsterdam stappen. "De treinen met een overstap via Haarlem zijn ook een prima verbinding", aldus een woordvoerster. Er vertrekken tot 23.00 uur 's avonds zes treinen per uur uit Zandvoort.

De NS heeft vanwege het zomerse weer extra en langere treinen ingezet om te grote drukte bij Zandvoort te voorkomen. "Maar als iedereen nu in de laatste trein naar Amsterdam stapt, wordt de drukte alsnog niet gespreid", waarschuwt de vervoerder.

Parkeerplaatsen langs de Noordzeekust stroomden donderdag grotendeels vol. Veel gemeenten, waaronder Den Haag (Kijkduin), Bloemendaal, Haarlem en Noordwijk, waarschuwen strandgangers dat ze alleen nog op de fiets of te voet een strand kunnen bereiken. In Katwijk en Wassenaar is het zo druk op het strand dat de gemeenten oproepen om niet meer naar de kust te komen.

Stagnatie

De veiligheidsregio Kennemerland adviseert automobilisten die de komende dagen naar de kust willen rijden om te zorgen voor voldoende water aan boord. "Er is veel stagnatie op toegangswegen richting strand." Ook de NS adviseert reizigers om genoeg water mee te nemen voor onderweg.

Ook elders in het land is het druk bij zwemplassen en in recreatiegebieden. Onder meer in Drenthe, op de Veluwe, in Brabant en bij de Rijn in Oosterbeek zijn toegangswegen naar strandjes afgesloten. Ook bij de Zuwe in de Vinkeveense Plassen is volgens de gemeente Wijdemeren te druk. De gemeente verwijst recreanten naar andere plekken.De boulevards in Vlissingen gaan vanaf vrijdag 's middags en 's avonds weer op slot voor gemotoriseerd verkeer, inclusief scooters en brommers, aldus de veiligheidsregio Zeeland.

Meer uit Binnenland

Vliegtuig met opvarenden Hondius landt op vliegveld Eindhoven

EINDHOVEN (ANP) - Het vliegtuig met opvarenden van het Nederlandse cruiseschip Hondius is zondag rond 20.30 uur geland op het vliegveld van Eindhoven. Dat ziet een ANP-verslaggever. Het toestel vertrok rond 16.50 uur vanaf Tenerife, waar de passagiers eerder op de dag van het schip waren gehaald.

21 minuten geleden
Spanje: eind zondag zijn ruim 90 opvarenden Hondius geëvacueerd

TENERIFE (ANP) - Meer dan negentig van de bijna 150 opvarenden van het door het hantavirus getroffen cruiseschip Hondius zullen tegen het einde van zondag zijn geëvacueerd vanaf de Canarische Eilanden. Dat meldt de Spaanse staatssecretaris van Volksgezondheid, Javier Padilla, in een op sociale media gedeelde video.

48 minuten geleden
Franse evacué Hondius vertoont symptomen hantavirus

PARIJS (ANP) - Een van de Fransen die aan boord was van het Nederlandse cruiseschip Hondius vertoont symptomen van het hantavirus. Dat schrijft de Franse premier Sébastien Lecornu op X. Alle vijf de Fransen die zijn gerepatrieerd vanaf Tenerife zijn in "strikte isolatie geplaatst tot nader order".

2 uur geleden
Kabinet bedankt Spanje voor hulp bij repatriëring

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet heeft Spanje bedankt voor de hulp bij de repatriëring van de opvarenden van cruiseschip Hondius van rederij Oceanwide Expeditions uit Vlissingen. Een vliegtuig met onder anderen acht Nederlandse passagiers is zondag onderweg van het Spaanse eiland Tenerife naar Eindhoven.

3 uur geleden
Nederland stuurt tweede vliegtuig naar Tenerife voor ophalen crew

DEN HAAG (ANP) - Nederland stuurt maandag opnieuw een vliegtuig naar Tenerife om daar een deel van de bemanning van het cruiseschip Hondius op te halen. Dat laat het ministerie van Buitenlandse Zaken weten.

3 uur geleden
Nederlandse repatriëringsvlucht stijgt op vanaf Tenerife

GRANDILLA DE ABONA (ANP) - De Nederlandse chartervlucht voor opvarenden van het cruiseschip m/v Hondius is opgestegen vanaf het vliegveld Tenerife Zuid, ziet een ANP-verslaggever ter plaatse. Nadat het van boord halen van de opvarenden iets langer duurde dan voorzien, is tegen 16.52 uur Nederlandse tijd het toestel vertrokken richting Eindhoven. Naar verwachting zal het toestel daar na een kleine vijf uur arriveren.

3 uur geleden
Spaanse evacués cruiseschip aangekomen in Madrid

MADRID (ANP/AFP) - De veertien Spanjaarden die zich bevonden op het Nederlandse cruiseschip Hondius, dat werd getroffen door het hantavirus, zijn aangekomen in Madrid. De groep werd zondag als eerste geëvacueerd van het cruiseschip dat bij Tenerife voor anker ligt.

4 uur geleden