NS presenteert nieuwe, snelle intercity
ROTTERDAM (ANP) - De NS heeft zaterdag in Rotterdam het publiek kennis laten maken met een nieuwe versie van de intercity, ontwikkeld door de Franse fabrikant Alstom. De trein heeft een topsnelheid van 200 kilometer per uur en trekt, door extra aandrijving, sneller op dan gebruikelijke treinen op de hogesnelheidslijn. "Wat goed van pas komt in het kleine Nederland met relatief veel stops", aldus de NS.
Volgens de NS kwamen zaterdag 3500 treinfans naar Rotterdam Centraal om de trein te bekijken. De Intercity Nieuwe Generatie (ICNG) gaat eerst over de hogesnelheidslijn rijden op de route Amsterdam - Rotterdam - Breda. Daarna volgen andere routes.
De NS heeft 99 van dit soort ICNG-treinen besteld, goed voor 33.000 zitplaatsen. De bedoeling is dat ermee voor het einde van het jaar de eerste reizigers worden vervoerd. Op dit moment wordt de trein in Nederland getest. In het komende jaar worden honderden machinisten en conducteurs opgeleid om op de nieuwe trein te werken.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De ondernemersorganisaties VNO-NCW Brabant Zeeland en VNO-NCW Midden (Flevoland, Gelderland, Overijssel en Utrecht) roepen het kabinet op netcongestie als een nationale crisis te behandelen. In een brief aan staatssecretaris Jo-Annes de Bat (Klimaat en Groene Groei) staan voorstellen voor de aanpak van de overbelasting van het stroomnet. Ook de gemeente Eindhoven en regionale ondernemingsverenigingen hebben hun handtekening onder de oproep gezet.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Van 74 van de 100 verdachten van wie de politie beelden heeft getoond in een actie tegen oplichting is de identiteit bekend. Inmiddels zijn 38 verdachten verhoord, bij de rest is een verhoor gepland of is het onderzoek nog gaande, laat de politie weten.
2 uur geledenVICTORIA (ANP/AFP) - Een Canadese passagier van het Nederlandse cruiseschip m/v Hondius heeft wel degelijk positief getest op het hantavirus. Dat hebben de Canadese gezondheidsdiensten zondag bekendgemaakt. Zaterdag werd al bekend dat de Canadese opvarende positief had getest, maar met de toevoeging dat het een "voorlopig" resultaat betrof. Een laboratorium heeft de positieve testuitslag nu bevestigd.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De deelname van diverse burgemeesters en wethouders aan Nakba-herdenkingen is niet goed gevallen bij Joodse organisaties. Koepelorganisatie Centraal Joods Overleg (CJO) roept na de herdenkingen van afgelopen weekend bestuurders op "zich te onthouden van eenzijdige politieke stellingnames over het Arabisch-Israëlische conflict en zich te richten op waarvoor zij zijn aangesteld: het dienen van alle inwoners van hun gemeente, zonder onderscheid".
13 uur geledenGENÈVE (ANP) - Overheden en andere beleidsmakers in Europa moeten meer doen om de impact van klimaatverandering op de gezondheid te beperken. Een onafhankelijke commissie die vorig jaar in het leven is geroepen door de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) presenteert zondag verschillende aanbevelingen om de politiek en de internationale gemeenschap tot actie aan te zetten.
17 uur geledenPUTTEN (ANP) - Bij een tankstation langs de A28 bij Putten in Gelderland heeft een confrontatie tussen tientallen voetbalsupporters plaatsgevonden. Daarbij is een auto in brand gestoken, meldt een woordvoerder van de politie Oost-Nederland.
17 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De politie heeft twaalf demonstranten opgepakt die een kolenspoor in de Rotterdamse haven onklaar wilden maken. In totaal waren daar ongeveer dertig activisten van Kappen met Kolen, aldus de politie. Ze wilden steentjes onder het spoor vandaan halen. Volgens de politie luisterden de twaalf niet naar de aanwijzingen.
19 uur geleden