Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

NS-personeel staakt in het westen van het land voor betere cao

NS-personeel staakt in het westen van het land voor betere cao

UTRECHT (ANP) - Werknemers van de Nederlandse Spoorwegen staken vrijdag in het westen van Nederland van 04.00 uur 's ochtends tot 04.00 uur de volgende dag. Het gaat om personeel met de standplaatsen Leidschendam, Dordrecht, Leiden, Den Haag en Rotterdam.

De FNV verwacht een grote opkomst bij de staking, net zoals dat woensdag het geval was in de noordelijke provincies. De bond verwacht dat de staking vrijdag veel meer impact krijgt dan die in het noorden omdat er grote treinknooppunten zoals Den Haag en Rotterdam geraakt worden.

Ook de NS schatte al in dat deze staking veel meer gevolgen zal hebben. Het spoorbedrijf adviseert reizigers hun reis in Zuid-Holland uit te stellen of op een andere manier te reizen. Buiten de regio worden reizigers opgeroepen kort voor vertrek de reisplanner te bekijken.

Ook buiten het stakingsgebied zullen reizigers de dupe zijn. Daar moet rekening worden gehouden met langere reistijden en meer overstappen. Thalys en Eurostar rijden wel normaal. De intercity naar Brussel rijdt minder vaak, maar stopt wel zoals gebruikelijk in Rotterdam.

Treinen van de overige vervoerders - waaronder R-net tussen Alphen aan den Rijn en Gouda, en tussen Dordrecht en Geldermalsen - rijden vrijdag wel. Dit weekeinde rekent de NS erop weer volgens de normale dienstregeling te kunnen rijden.

Net als bij de eerste staking probeert het spoorbedrijf het stakingsgebied los te koppelen van de rest van de dienstregeling, maar dat is veel lastiger. Toen werd het treinverkeer bijna volledig platgelegd door de staking. Omdat reizigers goed op de hoogte waren, bleven de stations vrijwel leeg.

De acties worden gevoerd vanwege de stukgelopen cao-onderhandelingen tussen NS en vakbonden FNV, CNV en VVMC. De estafettestakingen duren tot het einde van augustus. Als er dan nog geen cao-bod is waar de vakbonden tevreden mee zijn, komt er volgens de vakbond een landelijke staking.

Maandag gaan de acties verder in de regio noordwest. Op 30 augustus staakt personeel in het midden van het land en op 31 augustus in het oosten en zuiden van Nederland.

Meer uit Binnenland

Nieuwe Kamervoorzitter Van Campen: ongelooflijk mooie eer

Den Haag (ANP) - Voor de gloednieuwe Tweede Kamervoorzitter Thom van Campen (35) is het een "ongelooflijk mooie eer" dat hij is gekozen tot voorzitter van de Tweede Kamer. De VVD'er benadrukte in een reactie dat hij wil zorgen voor een beschaafd en positief debat.

2 uur geleden
Jetten wilde 'een van de twee Tommen' als Kamervoorzitter

DEN HAAG (ANP) - D66-leider Rob Jetten is blij dat VVD'er Thom van Campen de nieuwe Kamervoorzitter is. In een korte reactie zei de premierskandidaat dat zijn partij vooral hoopte dat "een van de twee Tommen zou winnen". Daarmee doelt hij op Van Campen en Tom van der Lee (GroenLinks-PvdA).

2 uur geleden
Stikstofzone rond Nieuwkoopse Plassen raakt zo'n dertig agrariërs

DEN HAAG (ANP) - Zo'n dertig boeren die zijn gevestigd rond de Nieuwkoopse Plassen krijgen mogelijk te maken met een stikstofzone. De provincie Zuid-Holland wil in of rond het Natura 2000-gebied een zone van 250 meter instellen waarin maatregelen gaan gelden om de stikstofuitstoot naar beneden te krijgen. In eerste instantie mogen de gebruikers van het natuur- en recreatiegebied in het Groene Hart zelf met een voorstel komen over de invulling hiervan.

2 uur geleden
Bosma teleurgesteld na nederlaag, maar blijft in Tweede Kamer

DEN HAAG (ANP) - Vertrekkend voorzitter van de Tweede Kamer Martin Bosma noemt het een "enorme teleurstelling" dat hij de komende kabinetsperiode niet meer de Kamervoorzitter is. "Ik was graag doorgegaan", zei hij in een reactie tegen het ANP.

2 uur geleden
VVD'er Van Campen (35) verkozen tot nieuwe Tweede Kamervoorzitter

DEN HAAG (ANP) - VVD'er Thom van Campen (35) is dinsdag verkozen tot de nieuwe Tweede Kamervoorzitter. Hij kreeg in de derde stemmingsronde 79 stemmen. Zijn concurrent en zittend Kamervoorzitter Martin Bosma (PVV, 61) bleef steken op 69.

3 uur geleden
Van der Lee (GL-PvdA) valt in tweede ronde af als Kamervoorzitter

DEN HAAG (ANP) - Tom van der Lee (GroenLinks-PvdA) wordt geen voorzitter van de Tweede Kamer. Hij moest het in de tweede ronde afleggen tegen Thom van Campen (VVD) en Martin Bosma (PVV).

3 uur geleden
Twee pleegkinderen jarenlang ernstig verwaarloosd in gezinshuis

GRONINGEN (ANP) - Twee kinderen van negen en tien jaar oud zijn jarenlang ernstig verwaarloosd en mishandeld in een gezinshuis in het noorden van het land, is te lezen in een uitspraak van de kinderrechter. De kinderen verbleven al drie jaar in het huis en vielen onder de verantwoordelijkheid van de William Schrikker Stichting, die ook verantwoordelijk was voor het Vlaardingse pleegmeisje.

3 uur geleden