NS past dienstregeling rond jaarwisseling aan
UTRECHT (ANP) - De NS past zoals gebruikelijk de dienstregeling rond de jaarwisseling aan. Zo vertrekken op donderdag 31 december vanaf 20.00 uur geen treinen meer, maar maken de treinen die voordien zijn vertrokken wel de rit naar hun eindbestemming af.
De eerste treinen gaan op 1 januari om 01.00 uur weer rijden; dat zijn de nachttreinen tussen Rotterdam en Utrecht. Op nieuwjaarsdag rijden de treinen volgens de dienstregeling zoals die voor een zondag geldt.
Volgens de NS wordt sinds oktober een aangepaste dienstregeling met 90 procent van de treinen gereden. "Dat blijft ook zo in het nieuwe jaar. Daarom rijden bij de opstart van de dienstregeling op 1 januari om 01.00 uur alleen de nachttreinen tussen Rotterdam en Utrecht. In de ochtend wordt de dienstregeling verder opgestart", aldus het vervoersbedrijf.
De NS zegt het belangrijk te vinden "dat onze collega’s de mogelijkheid hebben om de jaarwisseling thuis te vieren". Daarnaast leert de ervaring dat de meeste mensen na 20.00 uur op oudejaarsavond niet meer reizen. "Ook verwachten we, gezien de oproep van de overheid om alleen met het openbaar vervoer te reizen als het noodzakelijk is, en de huidige reizigersaantallen, niet veel reizigers in de trein op oudejaarsavond", aldus de vervoerder. Geadviseerd wordt om voor treinreizen rond de jaarwisseling de NS Reisplanner te raadplegen
Meer uit Binnenland
OSS (ANP) - De natuurbrand in Herperduin bij Oss is onder controle. Het vuur heeft zich niet verder verspreid. De brandweer blijft nog wel nablussen om te voorkomen dat de brand weer oplaait, meldt de veiligheidsregio.
11 minuten geledenHOUTEN (ANP) - De weersomstandigheden lijken gunstig om woensdag in ons land de gedeeltelijke zonsverduistering te kunnen zien. Weeronline verwacht, zoals het er nu naar uitziet, geen grootschalige, lage bewolking die het zicht belemmert. Om het verschijnsel goed te kunnen aanschouwen, is helder weer nodig.
25 minuten geledenOSS (ANP) - In natuurgebied Herpenduin, in de Noord-Brabantse gemeente Oss, woedt zondagochtend een natuurbrand. De brandweer is met veel voertuigen, onder meer waterwagens, aanwezig. Volgens een woordvoerster van de veiligheidsregio gaat het om een gebied van 100 bij 150 meter.
59 minuten geledenSCHINVELD (ANP) - Bij een steekincident in het Limburgse Schinveld is in de nacht van zaterdag op zondag een persoon gewond geraakt. Het slachtoffer is voor behandeling naar een ziekenhuis gebracht.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Duizenden mensen hebben zaterdagmiddag in Amsterdam meegelopen in de WorldPride March, de afsluiting van de WorldPride. Om 16.30 uur begon de optocht bij het Amsterdamse Martin Luther Kingpark en ging daarna dwars door Amsterdam naar het Museumplein.
15 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politie heeft 45 actievoerders van Extinction Rebellion (XR) aangehouden na hun blokkade van de A12 in Den Haag zaterdagmiddag. Een man zit nog vast voor mishandeling van een agent, meldt de politie. De anderen zijn weer vrijgelaten op een locatie aan de rand van de stad.
16 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De A12 in Den Haag is weer vrij voor verkeer na een blokkade van klimaatactivisten van Extinction Rebellion. Tientallen betogers gingen rond het middaguur de snelweg op, waardoor de rijbaan de stad uit niet meer toegankelijk was. Op last van de burgemeester heeft de politie de actievoerders er rond 14.00 uur vanaf gehaald. Inmiddels is de weg weer open, zegt een politiewoordvoerder.
17 uur geleden