NS: normale dienstregeling zonder problemen opgestart
UTRECHT (ANP) - De normale dienstregeling van de NS is maandag zoals gepland weer opgestart. Een woordvoerster meldt dat reizigers er wel goed aan doen kort van tevoren de reisplanner te raadplegen, omdat er mogelijk treinuitval kan zijn.
Doordat treinen langere tijd hebben stilgestaan en mogelijk moeite hebben met opstarten, kan het voorkomen dat sommige ritten uitvallen, aldus de woordvoerster.
De NS kondigde zondag al aan weer de reguliere dienstregeling te gaan rijden, nadat het treinverkeer vorige week door de winterse omstandigheden flink ontregeld was. Volgens de zegsvrouw rijden op ieder traject nu weer treinen.
Er zijn maandagochtend volgens haar ook geen problemen met het personeel. Gevreesd werd dat de medewerkers door de verwachte gladheid mogelijk gehinderd zouden worden om op het werk te komen. Maar daar is dus geen sprake van.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De sabotage op het treinspoor dinsdag is volgens premier Rob Jetten "ontwrichtend en levensgevaarlijk". Hij zegt nog niet of het terrorisme is of niet. Daarvoor wil hij het politieonderzoek afwachten.
5 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Aanhangers van Extinction Rebellion hebben dinsdag bij Prinsjesdag een blauwzwart goedje op de ramen van de ingang van het tijdelijke gebouw van de Tweede Kamer in Den Haag gegooid. Volgens de groep ging het om nepolie. De ramen van het Kamergebouw moesten daarom schoongemaakt worden, zag een ANP-verslaggever.
30 minuten geledenDEURNE (ANP) - Ook in het buitengebied van het Brabantse Deurne blijken "objecten" op het spoor te zijn gelegd in de nacht van maandag op dinsdag. De politie onderzoekt beelden van een auto die iets voor 03.30 uur stilstond bij een verkeersdrempel op de Griendtsveenseweg, enkele kilometers buiten de bebouwde kom aan de oostkant van Deurne. Die weg ligt naast het spoor.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De balkonscène met de koning en zijn familie op Paleis Noordeinde is zonder problemen verlopen. Anders dan in 2022 was er geen geschreeuw of boegeroep, zag een ANP-verslaggever in Den Haag.
1 uur geledenSTROE (ANP) - De Mobiele Eenheid (ME) heeft dinsdagmiddag ingegrepen bij een blokkade door boeren op de N310 bij de Gelderse plaats Stroe. Dat meldt de politie. De boeren demonstreerden op een viaduct over de A1 met meerdere tractoren. Ook is er iets in brand gestoken.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - CNV roept de Tweede Kamer op om de voorgenomen bezuinigingen van het kabinet rond sociale zekerheid weg te stemmen. "Het kabinet heeft zijn keuze gemaakt. Nu is de Kamer aan zet", zegt voorzitter Hans Van den Heuvel van de vakbond op Prinsjesdag.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De eerste troonrede onder premier Rob Jetten was de langste sinds de eeuwwisseling. Koning Willem-Alexander droeg in de Koninklijke Schouwburg in Den Haag 2894 woorden voor. Het gemiddelde sinds 2000 ligt een stuk lager, namelijk 2181 woorden.
1 uur geleden