NS: normale dienstregeling zonder problemen opgestart
UTRECHT (ANP) - De normale dienstregeling van de NS is maandag zoals gepland weer opgestart. Een woordvoerster meldt dat reizigers er wel goed aan doen kort van tevoren de reisplanner te raadplegen, omdat er mogelijk treinuitval kan zijn.
Doordat treinen langere tijd hebben stilgestaan en mogelijk moeite hebben met opstarten, kan het voorkomen dat sommige ritten uitvallen, aldus de woordvoerster.
De NS kondigde zondag al aan weer de reguliere dienstregeling te gaan rijden, nadat het treinverkeer vorige week door de winterse omstandigheden flink ontregeld was. Volgens de zegsvrouw rijden op ieder traject nu weer treinen.
Er zijn maandagochtend volgens haar ook geen problemen met het personeel. Gevreesd werd dat de medewerkers door de verwachte gladheid mogelijk gehinderd zouden worden om op het werk te komen. Maar daar is dus geen sprake van.
Meer uit Binnenland
LEEUWARDEN (ANP) - Tijdens het boerenprotest bij het provinciehuis in Leeuwarden wordt opgeroepen tot verzet tegen de stikstofplannen van het kabinet, ziet een ANP-verslaggever. Een paar honderd demonstranten luisteren naar vertegenwoordigers van boerenactiegroepen die speechen op een podium. "Verzet je", riep Sieta van Keimpema van Farmers Defence Force de aanwezigen toe. "Dit wordt onze laatste kans. De brief van Van Essen ruimt ons allemaal op. En dat laten we niet gebeuren."
44 minuten geledenOVERASSELT (ANP) - De politie heeft in de nacht van dinsdag op woensdag nog een verdachte aangehouden in de omgeving van Overasselt na de schietpartij in de Gelderse plaats. Het totale aantal aangehouden verdachten komt daarmee uit op 35. De betrokkenheid van alle verdachten wordt verder onderzocht, meldt de politie.
44 minuten geledenLEEUWARDEN (ANP) - Het gerechtshof in Leeuwarden hoort op de slotdag van de inhoudelijke behandeling van de zaak over twee moorden in het Drentse Weiteveen nog een nieuwe getuige. De man werkt bij de Dienst Speciale Interventies (DSI) van de politie en wil verklaren over eerder gedrag van de slachtoffers Sam (44) en Ineke (38), die in januari 2024 in hun woonplaats Weiteveen zijn doodgeschoten.
1 uur geledenBUNSCHOTEN-SPAKENBURG (ANP) - Een man die woensdagochtend mogelijk een wapen bij zich had in het centrum van het Utrechtse Bunschoten-Spakenburg, is na een poging te vluchten met geweld door de politie aangehouden. Verschillende media schrijven dat de verdachte een bijl bij zich had, maar de politie wil hierover niets zeggen, omdat dit het onderzoek van de Rijksrecherche naar het optreden van agenten kan beïnvloeden.
1 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - De advocaten van Richard K. (53), tegen wie levenslang is geëist voor een dubbele moord in het Drentse Weiteveen in januari 2024, hebben woensdag een getuige meegebracht naar het gerechtshof. Het verzoek om deze nieuwe getuige te horen komt op de valreep van de inhoudelijke behandeling van het hoger beroep.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ruim tweehonderd voormalige bewindslieden, oud-ambassadeurs en ambtenaren vragen in een brief aan het kabinet om strengere maatregelen tegen Israël. Onder de ondertekenaars zijn Job Cohen, Ahmed Aboutaleb, Jozias van Aartsen, Wim Deetman en Joris Voorhoeve.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De roman Nevermore van de Franse auteur Cécile Wajsbrot heeft dit jaar de Europese Literatuurprijs gewonnen. Dat maakte het Nederlands Letterenfonds woensdag bekend. De Europese Literatuurprijs bekroont de beste hedendaagse Europese roman die in het voorgaande jaar in Nederlandse vertaling is verschenen. De onderscheiding wordt dit jaar voor de zestiende maal uitgereikt.
2 uur geleden