NS: nog een kapotte trein, weer ritten rond Schiphol uitgevallen
UTRECHT (ANP) - Opnieuw leidt een kapotte trein tot uitvallende treinritten en vertraging rond Schiphol, meldt de NS. Een andere kapotte trein en ook een wisselstoring leidden eerder op de dag ook al tot hinder op de sporen rond de luchthaven.
Rond 15.45 uur konden de treinen weer normaal rijden, maar iets voor 16.00 uur werd opnieuw een kapotte trein gemeld. Het toestel stond in de weg, waardoor andere treinen er niet langs konden. Rond 16.15 uur werd de trein weggesleept, aldus een NS-woordvoerder. Vijf treinen rond Schiphol vielen uit. Hoeveel vertragingen er precies zijn, kan hij niet zeggen. De NS verwacht dat de hinder tot ongeveer 17.00 uur duurt.
Door de wisselstoring reden er eerder op de middag tussen Schiphol en Utrecht minder intercity's en tussen Hoofddorp en Hilversum minder sprinters. Het probleem werd rond 13.00 uur bekend, op een moment dat een eerdere verstoring rond de luchthaven juist was opgelost.
Los van elkaar
Die verstoring had te maken met een defecte bovenleiding en kapotte trein. Het defect ontstond dinsdagavond en leidde tot hinder op het spoor rond de luchthaven en elders in de Randstad. Zo vielen woensdagochtend twee op de drie treinen uit die op trajecten via Schiphol rijden.
De problemen ontstonden volgens de woordvoerder los van elkaar. Hij spreekt van "een hard gelag" voor reizigers.
Meer uit Binnenland
NIJVERDAL (ANP) - Bassist Herman Deinum van de bluesband Cuby & the Blizzards is op 79-jarige leeftijd overleden. Deinum stierf vrijdag in zijn woonplaats Nijverdal, deelt het Cuby and the Blizzards (C+B) Museum. "Fans kwamen speciaal voor hem naar de concerten, om van zijn duidelijk hoorbare, melodieuze, stuwende baspartijen te genieten", aldus het museum.
9 uur geledenVUGHT (ANP) - "We focussen ons nu op het terugkeren van de rust in de penitentiaire inrichting." Een uur na de beëindiging van de gijzeling van twee medewerkers van de gevangenis in Vught zegt een woordvoerder van de Dienst Justitiële Inrichtingen (DJI) dat dat "nu het belangrijkste is".
11 uur geledenORANJESTAD (ANP) - De Arubaanse premier Mike Eman annuleert zijn bezoek aan Nederland. Als reden geeft hij 'de voelbare spanning in de regio'. Amerika heeft in de afgelopen maanden een grote militaire macht opgebouwd voor de grens met Venezuela. Aruba ligt enkele tientallen kilometers van het Zuid-Amerikaanse land.
12 uur geledenVUGHT (ANP) - De gijzeling in de psychiatrische afdeling van de gevangenis in het Brabantse Vught is voorbij. Een gedetineerde hield daar twee medewerkers vast tegen hun wil. Aan het begin van de avond werden zij in veiligheid gebracht. "De gedetineerde is onder controle", laat de Dienst Justitiële Inrichtingen weten.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De gegijzelden die op de psychiatrische afdeling van de gevangenis in Vught worden vastgehouden, zijn twee medewerkers. Dat laat het ministerie van Justitie en Veiligheid weten. Eerder was nog onbekend om hoeveel mensen het ging, en of het gedetineerden of medewerkers zijn.
13 uur geledenVUGHT (ANP) - Op de psychiatrische afdeling van de penitentiaire inrichting in Vught is een gijzeling gaande, meldt de Dienst Justitiële Inrichtingen (DJI). De politie is ter plaatse en doet er alles aan om de situatie zo snel mogelijk onder controle te krijgen. De families van de betrokkenen zijn ingelicht, meldt de dienst.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het gemelde incident in de gevangenis in Vught vindt niet plaats in de Extra Beveiligde Inrichting (EBI), meldt het ministerie van Justitie en Veiligheid. In de EBI zit onder meer Ridouan Taghi opgesloten. Verdere informatie over het incident had de woordvoerder niet.
14 uur geleden