Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

NS moet werknemers definitief toeslag betalen over alle vakantie

NS moet werknemers definitief toeslag betalen over alle vakantie

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse Spoorwegen (NS) moeten hun personeel definitief onregelmatigheidstoeslag betalen over alle vakantiedagen. Dat heeft de Hoge Raad beslist die daarmee een eerdere uitspraak van het gerechtshof bekrachtigde. De uitspraak kan een dure worden voor NS dat duizenden werknemers mogelijk nog geld verschuldigd is.

De NS maakte in 2016 afspraken met de vakbonden over een nieuwe cao. Daarbij werd een onregelmatigheidstoeslag afgesproken over hun wettelijke vakantie-uren, die met terugwerkende kracht vanaf 2012 werd betaald. Maar NS-personeel heeft meer vakantie-uren dan alleen de wettelijke en enkele werknemers kaartten aan dat ze hun onregelmatigheidstoeslag ook over de andere uren zouden moeten ontvangen.

De rechter ging daar in mee en uiteindelijk ook de Hoge Raad. Eerder had de advocaat-generaal al het advies gegeven om het NS-personeel in het gelijk te stellen. Er is namelijk een wettelijke verplichting om het volledige loon door te betalen voor alle vakantie. Dat geldt ook voor de onregelmatigheidstoeslag.

In overleg

NS laat in een reactie weten "uiteraard uitvoering te gaan geven" aan het vonnis. Daarover gaat het spoorbedrijf met de vakbonden in overleg. Dat heeft NS inmiddels ook aan de bonden laten weten, bevestigt FNV Spoor. Die bond geeft verder aan verheugd te zijn voor de NS'ers dat ze gelijk hebben gekregen. De uitspraak is "een opsteker voor de vele NS'ers die onregelmatig werken".

De drie werknemers die de zaak hebben aangespannen eisten tussen mei 2012 en mei 2018 tussen de 1544 en 3238 euro aan achterstallig loon. Mogelijk zijn die bedragen nog toegenomen. Ook zijn er veel meer werknemers die recht hebben op een nabetaling, omdat veel treinpersoneel onregelmatige uren werkt. NS zegt nog geen beeld te hebben van de precieze kosten. "Maar het zal om een serieus bedrag gaan", bevestigt een woordvoerster.

Meer uit Financieel

Duitsland wil meer geld steken in ruimtevaartorganisatie ESA

BERLIJN (ANP/RTR) - Duitsland is van plan zijn financiering voor de Europese ruimtevaartorganisatie ESA aanzienlijk te verhogen. Onderzoeksminister Dorothee Bär zal naar verwachting tot 5 miljard euro toezeggen tijdens de ESA-conferentie in Bremen volgende week.

23 minuten geleden
Winsten Europese beurzen zwakken af na publicatie banenrapport VS

AMSTERDAM (ANP) - De Europese beurzen zijn donderdag met winsten gesloten. In de middaghandel werden de plussen echter kleiner, na nieuwe cijfers van de Amerikaanse overheid over de arbeidsmarkt. Het vanwege de shutdown uitgestelde banenrapport over september bevatte volgens economen van ING gemengde signalen. Daardoor blijft het lastig goed in te schatten wat de Fed volgende maand met de Amerikaanse rente doet.

33 minuten geleden
Werklozen sneller weer aan de slag sinds WW-duur is ingekort

DEN HAAG (ANP) - De verkorting van de maximale WW-duur van 38 naar 24 maanden heeft ertoe geleid dat mensen die hun baan verliezen, gemiddeld sneller weer aan het werk gaan. Ook de vertraagde opbouw van het recht op WW heeft een licht gunstig effect. Dat is de conclusie van een evaluatie die demissionair minister Mariëlle Paul (Sociale Zaken) naar de Tweede Kamer heeft gestuurd.

1 uur geleden
Halsoverkop statiegeld verhogen werkt averechts, betoogt sector

DEN HAAG (ANP) - Een verdubbeling van het statiegeld op kleine plastic flesjes tot 30 cent is geen oplossing. Dat betoogde Verpact, de stichting die namens onder meer supermarkten verantwoordelijk is voor de inzameling en het hergebruik van plastic flesjes, donderdag bij de Raad van State. De organisatie verzet zich tegen een in september opgelegde last onder dwangsom van de Inspectie Leefomgeving en Transport (ILT) omdat de inzamelingsdoelen voor de flesjes maar niet worden gehaald.

1 uur geleden
Greenpeace vindt gevaarlijke chemicaliën in kleding van Shein

HAMBURG (ANP/AFP) - Kleding van de Aziatische webwinkel Shein bevat gevaarlijke chemicaliën in hoeveelheden die de EU-regels ruim overschrijden. Dat stelt Greenpeace in een rapport dat donderdag is gepubliceerd. Shein heeft al laten weten uit voorzorg de "artikelen die we kunnen identificeren wereldwijd uit onze marktplaats te zullen verwijderen".

3 uur geleden
Activistische belegger juicht fusieplan AkzoNobel toe

AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - Het plan van verf- en coatingconcern AkzoNobel om te fuseren met branchegenoot Axalta krijgt steun van Cevian, een activistische belegger. Eerder dit jaar bouwde de belegger een belang van ongeveer 5 procent op in het Nederlandse bedrijf en stuurde aan op een strategiewijziging.

4 uur geleden
Wall Street stijgt door opluchting over resultaten Nvidia

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag hoger geopend. De resultaten van het Amerikaanse chipconcern Nvidia zorgden voor opluchting bij beleggers. De grootste verkoper van AI-chips ter wereld presteerde afgelopen kwartaal beter dan verwacht. Ook bleef het bedrijf optimistisch over de vooruitzichten voor de komende maanden. Nvidia steeg ruim 4 procent.

4 uur geleden