
NS: mijd tracé Geldermalsen-Utrecht om werkzaamheden en bustekort
UTRECHT (ANP) - De NS adviseert reizigers om het traject tussen Geldermalsen en Utrecht tussen 14 juli en 5 augustus te mijden. Spoorbeheerder ProRail voert in die periode grootschalige werkzaamheden uit op het traject en busbedrijven kunnen onvoldoende bussen leveren voor alternatief vervoer door het landelijke tekort aan buschauffeurs.
De NS verwacht dat er vooral in de spits onvoldoende bussen kunnen worden ingezet. Reizigers die toch op pad gaan, krijgen van de NS het advies zoveel mogelijk buiten de spits te reizen of een omreisroute te gebruiken. "Dit reisadvies geven we tandenknarsend. We moeten eerlijk zijn naar onze reizigers. Als we iedereen gewoon naar het station laten komen, ontstaan er urenlange wachtrijen. Dat kunnen we niet maken", aldus de NS.
Reizigers die willen omreizen, kunnen dat doen via Breda of Nijmegen. De extra reistijd is één uur. Ook op deze routes kan het drukker zijn dan normaal, mede door extra passagiers tijdens de Nijmeegse Vierdaagse.
Door de werkzaamheden kunnen de intercity's tussen Utrecht en Geldermalsen niet rijden. Ook rijden er geen sprinters tussen Houten en Geldermalsen. Reizigers tussen Houten en Utrecht kunnen wel gewoon met de trein reizen.
Meer uit Binnenland
UITHOORN (ANP) - Bij een protest tegen asielzoekers in Uithoorn zijn enkele honderden mensen bijeen. De betogers staan op een plein bij het gemeentehuis, waar dinsdagavond een commissievergadering van de gemeenteraad was over de asielopvang. Waar het protest aanvankelijk rustig begon, is de sfeer inmiddels omgeslagen, zo ziet een ANP-verslaggever.
23 minuten geledenHOUTEN (ANP) - De ME heeft ingegrepen bij een protest tegen een asielzoekerscentrum in Houten. Op dat moment waren er nog zo'n honderd actievoerders bij het gemeentehuis, eerder op de avond ging het om zeker driehonderd demonstranten. Een deel van hen stak zwaar vuurwerk af, zag een ANP-verslaggever. Meerdere keren werd ook vuurwerk naar de politie gegooid.
59 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Dilan Yeşilgöz wijst Rusland aan als de verantwoordelijke voor de drones die Nederlandse militairen in Polen hinderden. "De Russische dreiging is reëel", schrijft de VVD-leider dinsdag op X. "Poetin zoekt de grenzen op, zelfs bij onze eigen Nederlandse militairen." Volgens het ministerie van Defensie is het echter nog onbekend wie er achter de drones zit.
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - De provincie Utrecht heeft toestemming gegeven om wolven op de Utrechtse Heuvelrug te vangen en verdoven, zodat ze voorzien kunnen worden van een zender. De Zoogdiervereniging wil de roedel volgen voor "wetenschappelijk onderzoek en onderwijs". De provincie heeft de voorwaarden hiervoor opgenomen in een zogeheten maatwerkvoorschrift, dat deze week is gepubliceerd en tot 1 april 2027 loopt.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Defensie handelde jarenlang niet volgens de geldende normen. Dat concludeert de onafhankelijke commissie die onderzoek heeft gedaan naar het mortierongeval in Mali in 2016 waarbij de militairen Henry Hoving (29) en Kevin Roggeveld (24) om het leven kwamen en een derde zwaargewond raakte.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse wandelfilm The North staat op de shortlist voor de European Film Awards, oftewel de Europese Oscars. Dat heeft distributeur Gusto Entertainment dinsdag bekendgemaakt. De film maakt deel uit van een lijst van 67 Europese films die het afgelopen jaar zijn gemaakt en kans maken op prijzen bij de uitreiking, die eind januari in Berlijn plaatsvindt.
7 uur geledenMAASTRICHT (ANP) - Drie mannen van 19, 22 en 24 jaar die verdacht worden van de verkrachting van een jonge vrouw in oktober vorig jaar in Maastricht ontkennen dat zij haar hebben gedwongen tot seks. Volgens de drie had de vrouw ingestemd met de seksuele handelingen. Het Openbaar Ministerie meent dat de verdachten misbruik hebben gemaakt van de "kwetsbare toestand" waarin de vrouw verkeerde, mede door gebruik van alcohol.
7 uur geleden