Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

NS: meer korting voor reiziger die rustige trein kiest

NS: meer korting voor reiziger die rustige trein kiest

UTRECHT (ANP) - Treinreizigers tussen Den Haag en Eindhoven kunnen met extra korting reizen als ze in een rustige trein stappen. Vanaf dinsdag geldt tijdens de proef: hoe rustiger de trein, des te hoger de korting. De korting kan oplopen tot 60 procent, meldt NS.

Alle reizigers op het traject Eindhoven Centraal - Den Haag Centraal, en alle stations ertussen zoals Tilburg, Breda en Rotterdam, kunnen meedoen aan de proef. Een abonnement is niet nodig. Wel moet het e-ticket minsten een dag van tevoren worden gekocht. Via de reisplanner is te zien op welke vertrektijd reizen met deze korting mogelijk is. De proef duurt tot 3 juli. Daarna wordt bekeken of de aanpak ook op andere trajecten wordt getest.

Met de aanpak wil NS drukte in de treinen voorkomen en onderzoeken of lege stoelen beter benut kunnen worden. Tjalling Smit, lid van de raad van bestuur van NS, ziet het als een "logische vervolgstap" om mensen te stimuleren meer met de trein te reizen. Ook kan het mogelijk een uitkomst zijn voor mensen die vanwege de hoge brandstofprijzen nu liever niet te vaak met de auto bij het tankstation komen, denkt hij.

Smit geeft als voorbeeld van prijsbewust reizen de intercity die om 10.15 uur uit Eindhoven vertrekt voor de rit naar Den Haag, met twee derde van de stoelen bezet. "Pak je dezelfde trein, maar twee uur later, dan is slechts een derde van de stoelen bezet. Reizigers die voor deze trein kiezen, kunnen daarom 30 procent korting krijgen."

Meer uit Binnenland

Kallas: ICC moet onafhankelijk recht kunnen blijven spreken

DEN HAAG (ANP) - Het Internationaal Strafhof (ICC) moet in staat blijven om onafhankelijk, zonder druk of intimidatie, recht te spreken. Dat heeft EU-buitenlandchef Kaja Kallas vrijdag gezegd na een bezoek aan het ICC in Den Haag. De EU gaat de komende zes maanden benutten voor een dialoog met de VS om te voorkomen dat de Amerikaanse president Donald Trump daadwerkelijk sancties tegen het hele hof oplegt, zei Kallas .

1 uur geleden
Politie vindt 700 kilo vuurwerk en vuurwapens in Kapel Avezaath

KAPEL-AVEZAATH (ANP) - In de Gelderse plaats Kapel Avezaath heeft de politie op dinsdag 20 oktober 700 kilo vuurwerk in beslag genomen. Het vuurwerk lag in een bedrijfspand, waar ook twee vuurwapens werden gevonden. Ook werd 18 kilo vuurwerk gevonden in een woning in dezelfde plaats.

1 uur geleden
Kapperszaak Vlaardingen moet langer dichtblijven

VLAARDINGEN (ANP) - Een kapperszaak aan de Westhavenkade in Vlaardingen blijft nog vier weken langer dicht op last van de gemeente. Locoburgemeester Rens de Ron heeft daartoe besloten "vanwege zorgen over de openbare orde en veiligheid".

1 uur geleden
RWS: derde drukste vrijdagmiddagspits dit jaar

DEN HAAG (ANP) - De vrijdagmiddagspits in Nederland verloopt drukker dan normaal. Rond 16.45 uur stond er volgens de ANWB 777 kilometer file. Rijkswaterstaat spreekt van een "forse spits". Volgens een woordvoerster is het de derde drukste vrijdagmiddagspits dit jaar.

1 uur geleden
Tientallen kerken melden zich om statushouders op te vangen

GRONINGEN (ANP) - Tientallen Nederlandse kerken hebben zich inmiddels aangemeld om statushouders onderdak te bieden. Zo kunnen al ruim honderd erkende vluchtelingen de asielzoekerscentra verlaten, meldt Actie Onderdak.

1 uur geleden
Meerdere afgelastingen vanwege stormachtig weer in het weekend

DEN HAAG (ANP) - Vanwege de verwachtingen van stormachtig weer dit weekend zijn er meerdere evenementen afgelast. Ook passen rederijen hun veerdienstregelingen aan.

2 uur geleden
Drie verdachten van verkoop dodelijke nep-pillen langer vast

DEN BOSCH (ANP) - Drie mannen die verdacht worden van het opzettelijk verkopen van dodelijke nep-pillen blijven veertien dagen langer vastzitten. Dat meldt het Openbaar Ministerie. Het gebruik van de pillen leidde tot de dood van drie mensen. De verdachten zijn vrijdag voorgeleid bij de rechter-commissaris in Den Bosch.

2 uur geleden