NS: meer korting voor reiziger die rustige trein kiest
UTRECHT (ANP) - Treinreizigers tussen Den Haag en Eindhoven kunnen met extra korting reizen als ze in een rustige trein stappen. Vanaf dinsdag geldt tijdens de proef: hoe rustiger de trein, des te hoger de korting. De korting kan oplopen tot 60 procent, meldt NS.
Alle reizigers op het traject Eindhoven Centraal - Den Haag Centraal, en alle stations ertussen zoals Tilburg, Breda en Rotterdam, kunnen meedoen aan de proef. Een abonnement is niet nodig. Wel moet het e-ticket minsten een dag van tevoren worden gekocht. Via de reisplanner is te zien op welke vertrektijd reizen met deze korting mogelijk is. De proef duurt tot 3 juli. Daarna wordt bekeken of de aanpak ook op andere trajecten wordt getest.
Met de aanpak wil NS drukte in de treinen voorkomen en onderzoeken of lege stoelen beter benut kunnen worden. Tjalling Smit, lid van de raad van bestuur van NS, ziet het als een "logische vervolgstap" om mensen te stimuleren meer met de trein te reizen. Ook kan het mogelijk een uitkomst zijn voor mensen die vanwege de hoge brandstofprijzen nu liever niet te vaak met de auto bij het tankstation komen, denkt hij.
Smit geeft als voorbeeld van prijsbewust reizen de intercity die om 10.15 uur uit Eindhoven vertrekt voor de rit naar Den Haag, met twee derde van de stoelen bezet. "Pak je dezelfde trein, maar twee uur later, dan is slechts een derde van de stoelen bezet. Reizigers die voor deze trein kiezen, kunnen daarom 30 procent korting krijgen."
Meer uit Binnenland
ROTTERDAM (ANP) - De Onderzoeksraad voor Veiligheid (OVV) onderzoekt de explosie bij Gunvor Energy aan de Moezelweg in Rotterdam-Europoort op donderdag 13 augustus dit jaar. Het ongeluk bij het bedrijf voor raffinage en opslag van olieproducten kostte iemand het leven en er raakten vijf mensen gewond.
38 minuten geledenEEMSHAVEN (ANP) - Ook dit weekend heeft de politie meldingen binnengekregen van droneactiviteiten boven het Eemshavengebied. De afgelopen twee weken werden er al meermaals onbekende drones bij de Groningse haven gezien. Volgens de politie is nog onduidelijk waar de drones vandaan komen.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De rechtbank in Den Haag heeft dinsdag de 34-jarige Faristha S. veroordeeld tot zeven jaar gevangenisstraf voor doodslag op haar tien maanden oude zoontje. Volgens de rechtbank is bewezen dat de vrouw de baby op 14 april 2023 in een woning in Voorschoten ernstig hersenletsel heeft toegebracht door heftig geweld op hem toe te passen. Het kind overleed enkele weken later in een ziekenhuis. S. ontkent.
4 uur geledenAALSMEER (ANP) - Gerard Joling stopt na ruim twee decennia als lid van gelegenheidsformatie De Toppers. In een video op Instagram deelt hij dinsdag dat hij zich de komende tijd gaat richten op zijn tv-werkzaamheden en op zijn eigen concerten.
4 uur geledenZWOLLE (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft dinsdag in de rechtbank in Zwolle zes jaar cel geëist tegen Kamal El M. Justitie denkt dat de 30-jarige Amsterdammer fungeerde als informatiemakelaar die gegevens liet opvragen uit gemeentelijke systemen en die verkocht aan criminelen.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ) kreeg sinds 2016 meldingen over de jeugdzorginstelling 'Huize Soria' in Spanje. Dat bevestigt een woordvoerder van de inspectie na berichtgeving van Nieuwsuur. Het gezinshuis kwam in opspraak vanwege de extreme behandelmethodes die er zouden zijn toegepast voordat de instelling begin deze maand haar deuren sloot.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De politie heeft een derde verdachte aangehouden na de onrust in de Amsterdamse wijk Floradorp maandagavond. Het gaat om een meerderjarige man die verdacht wordt van vernieling. Zijn leeftijd is niet bekend, meldt een politiewoordvoerder. Over de vermoedelijke vernieling kon de politie ook nog niets zeggen.
6 uur geleden