NS: meer korting voor reiziger die rustige trein kiest
UTRECHT (ANP) - Treinreizigers tussen Den Haag en Eindhoven kunnen met extra korting reizen als ze in een rustige trein stappen. Vanaf dinsdag geldt tijdens de proef: hoe rustiger de trein, des te hoger de korting. De korting kan oplopen tot 60 procent, meldt NS.
Alle reizigers op het traject Eindhoven Centraal - Den Haag Centraal, en alle stations ertussen zoals Tilburg, Breda en Rotterdam, kunnen meedoen aan de proef. Een abonnement is niet nodig. Wel moet het e-ticket minsten een dag van tevoren worden gekocht. Via de reisplanner is te zien op welke vertrektijd reizen met deze korting mogelijk is. De proef duurt tot 3 juli. Daarna wordt bekeken of de aanpak ook op andere trajecten wordt getest.
Met de aanpak wil NS drukte in de treinen voorkomen en onderzoeken of lege stoelen beter benut kunnen worden. Tjalling Smit, lid van de raad van bestuur van NS, ziet het als een "logische vervolgstap" om mensen te stimuleren meer met de trein te reizen. Ook kan het mogelijk een uitkomst zijn voor mensen die vanwege de hoge brandstofprijzen nu liever niet te vaak met de auto bij het tankstation komen, denkt hij.
Smit geeft als voorbeeld van prijsbewust reizen de intercity die om 10.15 uur uit Eindhoven vertrekt voor de rit naar Den Haag, met twee derde van de stoelen bezet. "Pak je dezelfde trein, maar twee uur later, dan is slechts een derde van de stoelen bezet. Reizigers die voor deze trein kiezen, kunnen daarom 30 procent korting krijgen."
Meer uit Binnenland
EINDHOVEN (ANP) - In een appartement in Eindhoven is zondag een vrouw "onder verdachte omstandigheden" dood gevonden. De politie heeft in de buurt een man aangehouden op verdenking van betrokkenheid bij haar overlijden.
26 minuten geledenSCHIERMONNIKOOG (ANP) - Het aantal gewonden op het vrachtschip UHL Freedom is bijgesteld van vijf naar drie, meldt de kustwacht zondag. Twee van de drie gewonden zijn naar het ziekenhuis vervoerd. Het is niet bekend hoe het met de derde gewonde gaat.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - In Amsterdam is dit weekend een vrouw zwaargewond geraakt door een zware mishandeling tijdens een feest. Het incident gebeurde zaterdagochtend vroeg, meldt de politie zondag.
3 uur geledenSCHIERMONNIKOOG (ANP) - Een vrachtschip dat onder Portugese vlag vaart, is stuurloos geraakt op de Noordzee ten noorden van Schiermonnikoog. De eerste prioriteit van de hulpdiensten is het helpen van de vijf gewonden aan boord, zegt een woordvoerder van de kustwacht. Hoe de bemanningsleden gewond zijn geraakt, is nog niet bekend.
4 uur geledenHOUTEN (ANP) - Storm Boelo, die momenteel over Nederland raast, is officieel de eerste herfststorm van dit jaar. Op Vlieland kwam het tussen 11.00 en 12.00 uur tot een gemiddelde windkracht 9. Ook in IJmuiden waait het flink en werden windstoten van 115 kilometer per uur gemeten, meldt Weeronline.
6 uur geledenBIDDINGHUIZEN (ANP) - Walibi heeft zaterdagavond tijdens Halloween Fright Nights de scarezones eerder gesloten na vechtpartijen tussen bezoekers. De politie zette de mobiele eenheid in om de orde te herstellen en mensen uit het park te escorteren. Volgens een woordvoerder van het pretpark veroorzaakte een groep bezoekers bewust onrust.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Op verschillende plekken heeft de harde wind in de nacht van zaterdag op zondag gezorgd voor overlast en schade. Het KNMI waarschuwt in de kustgebieden voor zware windstoten en heeft voor een deel van het land code geel afgegeven. De wind wordt veroorzaakt door het lagedrukgebied Boelo.
10 uur geleden