NS: meer korting voor reiziger die rustige trein kiest
UTRECHT (ANP) - Treinreizigers tussen Den Haag en Eindhoven kunnen met extra korting reizen als ze in een rustige trein stappen. Vanaf dinsdag geldt tijdens de proef: hoe rustiger de trein, des te hoger de korting. De korting kan oplopen tot 60 procent, meldt NS.
Alle reizigers op het traject Eindhoven Centraal - Den Haag Centraal, en alle stations ertussen zoals Tilburg, Breda en Rotterdam, kunnen meedoen aan de proef. Een abonnement is niet nodig. Wel moet het e-ticket minsten een dag van tevoren worden gekocht. Via de reisplanner is te zien op welke vertrektijd reizen met deze korting mogelijk is. De proef duurt tot 3 juli. Daarna wordt bekeken of de aanpak ook op andere trajecten wordt getest.
Met de aanpak wil NS drukte in de treinen voorkomen en onderzoeken of lege stoelen beter benut kunnen worden. Tjalling Smit, lid van de raad van bestuur van NS, ziet het als een "logische vervolgstap" om mensen te stimuleren meer met de trein te reizen. Ook kan het mogelijk een uitkomst zijn voor mensen die vanwege de hoge brandstofprijzen nu liever niet te vaak met de auto bij het tankstation komen, denkt hij.
Smit geeft als voorbeeld van prijsbewust reizen de intercity die om 10.15 uur uit Eindhoven vertrekt voor de rit naar Den Haag, met twee derde van de stoelen bezet. "Pak je dezelfde trein, maar twee uur later, dan is slechts een derde van de stoelen bezet. Reizigers die voor deze trein kiezen, kunnen daarom 30 procent korting krijgen."
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Bestuurders mogen de A12 bij Den Haag weer op nadat Extinction Rebellion de toegang daartoe had geblokkeerd. Rijkswaterstaat meldt dat de rijbaan richting Utrecht weer is vrijgegeven.
17 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De politie heeft de demonstratie van Extinction Rebellion (XR) op de Utrechtsebaan in Den Haag beëindigd. Activisten werden naar een bus gestuurd. De activisten die niet zelf naar de bus wilden lopen, werden door agenten erheen gedragen, zo is te zien op een livestream van XR.
51 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Tientallen klimaatactivisten van Extinction Rebellion (XR) hebben de toegang tot de A12 in Den Haag geblokkeerd. De activisten staan net voor de tunnelbak op de Utrechtsebaan en blokkeren daar de weg, zo is te zien op een livestream van XR. De actie is niet aangekondigd bij de gemeente.
2 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Bij een incident in een woning in Nijmegen is in de nacht van vrijdag op zaterdag een man overleden, nadat hij onwel werd toen hij zich verzette bij een aanhouding. Dat meldt de politie.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Politievakbond ACP wil dat er met het lokale gezag wordt gereflecteerd over de handhaving rond de boerenacties op snelwegen richting Den Bosch en het dodelijke ongeluk dat vrijdag plaatsvond op de A59 bij Heesch. Dat ongeluk gebeurde in de staart van een file die was ontstaan door trekkers op de snelweg.
4 uur geledenSINT HUBERT (ANP) - Het is "niet fair" om direct een verband te leggen tussen actievoerende boeren in Den Bosch en het dodelijk ongeluk op de A59, zegt vicevoorzitter Jos Ubels van de actiegroep Farmers Defence Force (FDF).
5 uur geledenWERKENDAM (ANP) - Een 52-jarige man uit Werkendam (Noord-Brabant) is vorige week door geweld om het leven gekomen, meldt de politie. Een man van 41 is aangehouden op verdenking van mogelijke betrokkenheid bij de dood van het slachtoffer. De verdachte is vrijdag voorgeleid aan de rechter-commissaris. Die heeft besloten dat hij langer vast blijft zitten, maakt de politie zaterdag bekend.
6 uur geleden