NS lokt automobilist met parkeerkorting
UTRECHT (ANP) - De Nederlandse Spoorwegen willen dat automobilisten op meer plekken gemakkelijker de trein kunnen pakken. Bij de P+R-locatie bij station Rotterdam Centraal begint daarom dinsdag een proef met kentekenherkenning waardoor automobilisten sneller het parkeerterrein op kunnen en niet meer bang hoeven te zijn dat ze de trein missen, meldt NS. Later volgt eenzelfde proef bij het station Driebergen-Zeist
Reizigers die de auto achterlaten bij het station krijgen bovendien korting op het parkeren. Door bij het uitrijden de ov-chipkaart te scannen, betalen deze reizigers gemiddeld 4 euro per dag, aldus NS.
Per week komen 20.000 mensen met hun auto naar het station. Naar station Lage Zwaluwe, komt de helft van de reizigers met de auto. In het hele land zijn op met slagbomen afgeschermde parkeerterreinen bij stations in totaal 52.000 parkeerplekken beschikbaar. "Soms is de auto de beste manier om naar het station te komen, de trein brengt je verder naar hartje stad. Een prima combinatie, mits je de auto snel en gemakkelijk kwijt kunt", vindt Bert Vaessens (NS).
Meer uit Binnenland
ROTTERDAM (ANP) - De Wereldhavendagen in Rotterdam hebben meer dan 380.000 bezoekers getrokken. De organisatie van het driedaagse maritieme evenement spreekt van grote drukte, met volle tribunes en volgeboekte excursies. De show op zaterdagavond, die vaak als hoogtepunt wordt gezien, trok tienduizenden bezoekers. Op het programma stonden daar onder meer een verlichte schepenparade, diverse optredens vanaf een vrachtschip en een vuurwerkshow.
1 uur geledenHITZACKER (ANP) - Koning Willem-Alexander, prinses Beatrix en prins Constantijn hebben zondag een bezoek gebracht aan Hitzacker, de geboorteplaats van prins Claus. Het bezoek aan Duitsland was ter gelegenheid van de 100e geboortedag van de in 2002 overleden prins. Het drietal poseerde onder meer voor een borstbeeld van Claus, dat in 2005 werd onthuld door toenmalig koningin Beatrix.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - In Amsterdam zijn zondagmiddag de slachtoffers herdacht van de ramp in Nepal. De organisatie van de herdenkingsbijeenkomst is tevreden over de opkomst. Tussen de 200 en 300 mensen waren aanwezig bij de herdenking op de Dam, zegt organisator Shashi Paudyal. "Het is een ramp die zijn weerga niet kent en die diepe sporen nalaat." Bezoekers uit de Nederlandse en de Nepalese gemeenschap kwamen volgens hem hun solidariteit betuigen.
5 uur geledenMIDDENBEEMSTER (ANP) - De politie heeft zaterdagavond in Middenbeemster een 65-jarige dode vrouw gevonden in een woning aan de Loeffendijk. Een 29-jarige man uit Middenbeemster is aangehouden, meldt de politie.
7 uur geledenOVERASSELT (ANP) - Voor het grove geweld eerder deze week in het Gelderse Overasselt is een nieuwe aanhouding verricht. Het gaat om een 26-jarige Belg, meldt de politie. Hij is vrijdag aangehouden in Amsterdam.
9 uur geledenZAANDAM (ANP) - In Zaandam is zondagochtend opnieuw een explosief afgegaan. De ontploffing vond in de nacht van zaterdag op zondag even voor 02.00 uur plaats bij een woning aan de Rode Zee. De politie vermoedt dat de dader een jongen is die op een bromfiets is weggevlucht.
9 uur geledenNIJMEGEN/OVERASSELT (ANP) - De herdenking zondag in Nijmegen van de beveiliger die afgelopen week werd doodgeschoten in Overasselt gaat niet door. Studentenvereniging Carolus Magnus, die de bijeenkomst wilde organiseren, zegt dat de afgelasting is "vanwege veiligheidsoverwegingen".
10 uur geleden