NS laat minder treinen rijden in de avond
UTRECHT (ANP) - De Nederlandse Spoorwegen laten vanaf maandag in de avond op tien trajecten minder treinen rijden. Het vervoerbedrijf begint eerder met de avonddienstregeling omdat de reizigersaantallen teruglopen door de aangescherpte coronamaatregelen.
Zo rijden er maandag vanaf 18.30 uur minder intercity's tussen Den Haag Centraal en Amsterdam Centraal, Amsterdam en Sittard, tussen Amersfoort en Deventer, Arnhem en Rotterdam, Den Haag Centraal en Deventer en Rotterdam Centraal - Schiphol Airport - Amsterdam Centraal (HSL). Ook worden minder sprinters ingezet op de trajecten Dordrecht - Rotterdam, Leiden Centraal - Utrecht Centraal, Utrecht Centraal - Hoofddorp en Den Haag Centraal - Gouda Goverwelle.
De aanpassingen zijn verwerkt in de reisplanner, aldus de NS.
Meer uit Binnenland
HILVARENBEEK (ANP) - De Nederlandse dj LNY TNZ is van de line-up van het Nederlandse festival Decibel Outdoor gehaald, omdat hij zaterdag optreedt in Moskou. Dat meldt organisator B2S.
15 minuten geledenOUDEWATER (ANP) - Zwemmer Maarten van der Weijden heeft zijn 22-stedentocht beëindigd. Na aanhoudende klachten van buikgriep en bijkomende koorts heeft hij vrijdag besloten definitief te stoppen.
8 uur geledenZANDVOORT (ANP) - De NS heeft vrijdag 50.000 raceliefhebbers per trein van en naar Zandvoort vervoerd. Dat meldt de vervoerder aan het einde van de eerste van drie racedagen van de Dutch Grand Prix in de kustplaats.
9 uur geledenOOSTRUM (ANP) - Het natuurgebied Boschhuizerbergen bij Venray blijft voorlopig afgesloten, omdat het er na een grote natuurbrand nog niet veilig is. De brand die deze maand woedde, heeft veel bomen beschadigd. Ze kunnen omvallen en er kunnen takken afbreken. Dat melden de gemeente Venray en stichting Het Limburgs Landschap vrijdag.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Defensie deelt later dan gepland nieuwe gevechtskleding uit aan militairen. De vertraging is indirect een gevolg van hitte in Tunesië, staat in documenten die staatssecretaris Derk Boswijk (CDA) met de Tweede Kamer heeft gedeeld. In plaats van in september wordt de kleding naar verwachting in het eerste kwartaal van volgend jaar uitgedeeld aan militairen.
12 uur geledenGRONINGEN (ANP) - De winning van aardgas in Groningen mag dan in 2023 gestopt zijn, de aardbevingen die erdoor worden veroorzaakt zijn nog niet gestopt. Daarop wijst de Groninger Bodem Beweging. "Het kan nog vele jaren duren voordat de ondergrond tot rust komt", voegt de organisatie eraan toe.
12 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Na de aardbeving van vrijdagochtend bij het Groningse dorp Zandeweer hebben 49 mensen schade doorgegeven. Daarvan kwamen er zestien uit het gebied rond het epicentrum, waar de trilling schade zou kunnen hebben veroorzaakt, meldt het Instituut Mijnbouwschade Groningen. Bij twee meldingen ging het om een situatie die "mogelijk acuut onveilig" was.
12 uur geleden