NS komt met cijfers over 2021, blik op impact coronacrisis
UTRECHT (ANP) - De Nederlandse Spoorwegen (NS) publiceren de financiële cijfers over 2021. Daarbij zal vooral worden gelet op de impact van de coronacrisis op de prestaties van de NS. Eerder werd al bekend dat het aantal reizigers vorig jaar door de lockdownmaatregelen nog altijd fors lager was dan voor de uitbraak van de pandemie.
De NS had eind vorig jaar al gemeld dat er dagelijks gemiddeld 611.000 reizigers werden vervoerd, een ruime halvering ten opzichte van 2019, toen er nog geen corona was. Daarmee zijn de reizigersaantallen in vergelijking met 2020 maar beperkt toegenomen, bijvoorbeeld door het thuiswerkadvies en andere coronamaatregelen waardoor minder mensen de trein pakten.
In de eerste helft van 2021 leed de NS een miljoenenverlies als gevolg van de pandemie. Het bedrijf loopt door de crisis miljarden aan inkomsten mis. Om de NS te ondersteunen krijgt de spoormaatschappij financiële steun van de overheid.
Agressie
Het bedrijf heeft verder ook te maken met uitval van personeel vanwege ziekte door een coronabesmetting en de quarantaineregels. Dat heeft ertoe geleid dat soms minder treinen konden rijden op bepaalde trajecten. Ook bij spoorwegbeheerder ProRail is er sprake van personeelstekorten.
Daarnaast heeft de NS gezegd dat de agressie op de stations en in de treinen afgelopen jaar is toegenomen. Om daar beter tegen op te kunnen treden heeft de NS het ministerie van Justitie en Veiligheid opgeroepen om speciale NS-medewerkers van Veiligheid & Service extra bevoegdheden te geven.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse centrale bank laat de rente in de Verenigde Staten onveranderd, zoals algemeen was verwacht op de financiële markten. In december kwam de Federal Reserve nog met de derde renteverlaging op rij om zo de economie en arbeidsmarkt te stimuleren.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - Investeringsmaatschappij CVC Capital Partners is in vergevorderde gesprekken met speciaalchemieconcern dsm-firmenich over een overname van zijn tak voor ingrediënten en vitamines voor diervoeding Animal Nutrition & Health (ANH). Dat melden bronnen aan persbureau Bloomberg. Mogelijk kan al binnen enkele dagen een deal worden aangekondigd, aldus Bloomberg.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is woensdag met verlies gesloten, waarmee een eerdere plus uit handen werd gegeven. Die neergang kwam door een koersdaling van ASML. De chipmachinemaker leverde een flinke winst van eerder op de dag in, ondanks sterke cijfers en vooruitzichten. ASML eindigde uiteindelijk 1,9 procent in het rood. Bij opening steeg het aandeel nog ruim 7 procent.
3 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse regering heeft haar economische groeiverwachting voor dit jaar verlaagd naar 1 procent, van een eerdere voorspelling van 1,3 procent. Volgens het ministerie van Economische Zaken verloopt de economische stimulering door de grote investeringsplannen van de overheid in infrastructuur en defensie langzamer dan gedacht.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag hoger van start gegaan in aanloop naar het rentebesluit van de Federal Reserve later op de dag. Amerikaanse chipconcerns zoals Nvidia, Advanced Micro Devices (AMD) en Micron Technology gingen tot 3 procent omhoog, aangejaagd door sterke resultaten van de Nederlandse branchegenoot ASML en het Zuid-Koreaanse SK Hynix.
5 uur geledenBRUSSEL (ANP) - In Brussel zijn er steeds meer zorgen of Europa niet te afhankelijk wordt van de import van Amerikaans vloeibaar gas (lng), laat Eurocommissaris (Energie) Dan Jørgensen weten. Daarbij is "de geopolitieke onrust in de nasleep van de crisis in Groenland een wake-upcall geweest", zei de EU-energiechef.
6 uur geledenFRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - Duitse aanklagers hebben kantoren van Deutsche Bank in Frankfurt en Berlijn doorzocht. Aanklagers uit de stad Frankfurt en de federale politie voeren een onderzoek uit naar medewerkers van de Duitse bank vanwege beschuldigingen van witwassen. Dit laat een woordvoerder van het OM in Frankfurt woensdag weten.
6 uur geleden