NS komt met cijfers over 2021, blik op impact coronacrisis
UTRECHT (ANP) - De Nederlandse Spoorwegen (NS) publiceren de financiële cijfers over 2021. Daarbij zal vooral worden gelet op de impact van de coronacrisis op de prestaties van de NS. Eerder werd al bekend dat het aantal reizigers vorig jaar door de lockdownmaatregelen nog altijd fors lager was dan voor de uitbraak van de pandemie.
De NS had eind vorig jaar al gemeld dat er dagelijks gemiddeld 611.000 reizigers werden vervoerd, een ruime halvering ten opzichte van 2019, toen er nog geen corona was. Daarmee zijn de reizigersaantallen in vergelijking met 2020 maar beperkt toegenomen, bijvoorbeeld door het thuiswerkadvies en andere coronamaatregelen waardoor minder mensen de trein pakten.
In de eerste helft van 2021 leed de NS een miljoenenverlies als gevolg van de pandemie. Het bedrijf loopt door de crisis miljarden aan inkomsten mis. Om de NS te ondersteunen krijgt de spoormaatschappij financiële steun van de overheid.
Agressie
Het bedrijf heeft verder ook te maken met uitval van personeel vanwege ziekte door een coronabesmetting en de quarantaineregels. Dat heeft ertoe geleid dat soms minder treinen konden rijden op bepaalde trajecten. Ook bij spoorwegbeheerder ProRail is er sprake van personeelstekorten.
Daarnaast heeft de NS gezegd dat de agressie op de stations en in de treinen afgelopen jaar is toegenomen. Om daar beter tegen op te kunnen treden heeft de NS het ministerie van Justitie en Veiligheid opgeroepen om speciale NS-medewerkers van Veiligheid & Service extra bevoegdheden te geven.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump dreigt met importheffingen tegen het Verenigd Koninkrijk als de regering van premier Keir Starmer een belasting op digitale diensten niet schrapt. Dat zei Trump tegen de Britse krant The Telegraph.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met verliezen gesloten. Beleggers bleven voorzichtig omdat de Verenigde Staten en Iran nog niet dichter bij een vredesdeal zijn gekomen. Ondanks het ruim twee weken durende bestand lijken de spanningen zelfs weer toe te nemen. De financiële markten verwerkten daarnaast kwartaalberichten van grote bedrijven.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Een groep bedrijven, waaronder Apple, Amazon, Patagonia en BYD, is tegen een mogelijke aanscherping van het rapporteren van vervuilende uitstoot. In een gezamenlijke verklaring pleiten ze ervoor om bepaalde veranderingen in die rapportages optioneel in plaats van verplicht te maken. De nieuwe regels achten ze niet haalbaar.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Huurders zien te weinig terug van de compenserende maatregelen die het kabinet heeft aangekondigd voor de hoge energielasten, vindt de Woonbond. Veel van de hulp gaat naar huiseigenaren, stipt de belangenbehartiger van huurders aan.
11 uur geledenCHICAGO (ANP/BLOOMBERG) - Meta, het moederbedrijf van onder meer Facebook, WhatsApp en Instagram, is van plan 8000 werknemers te ontslaan. Dat meldt het hoofd van de HR-afdeling in een memo aan werknemers, ingezien door Bloomberg.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Betalingsverwerker Adyen koopt een Duitse specialist in technologie achter promotie- en klantbeloningsprogramma's voor 750 miljoen euro. Het bedrijf, Talon.One, vormt volgens het Amsterdamse fintechbedrijf een goede aanvulling op de eigen betaalsystemen.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Heineken is in de Verenigde Staten een rechtszaak begonnen tegen de regering-Trump vanwege te veel betaalde importheffingen. Dat bevestigt een woordvoerder van de bierbrouwer na eerdere berichtgeving in het NRC.
13 uur geleden