NS komt met cijfers over 2021, blik op impact coronacrisis
UTRECHT (ANP) - De Nederlandse Spoorwegen (NS) publiceren de financiële cijfers over 2021. Daarbij zal vooral worden gelet op de impact van de coronacrisis op de prestaties van de NS. Eerder werd al bekend dat het aantal reizigers vorig jaar door de lockdownmaatregelen nog altijd fors lager was dan voor de uitbraak van de pandemie.
De NS had eind vorig jaar al gemeld dat er dagelijks gemiddeld 611.000 reizigers werden vervoerd, een ruime halvering ten opzichte van 2019, toen er nog geen corona was. Daarmee zijn de reizigersaantallen in vergelijking met 2020 maar beperkt toegenomen, bijvoorbeeld door het thuiswerkadvies en andere coronamaatregelen waardoor minder mensen de trein pakten.
In de eerste helft van 2021 leed de NS een miljoenenverlies als gevolg van de pandemie. Het bedrijf loopt door de crisis miljarden aan inkomsten mis. Om de NS te ondersteunen krijgt de spoormaatschappij financiële steun van de overheid.
Agressie
Het bedrijf heeft verder ook te maken met uitval van personeel vanwege ziekte door een coronabesmetting en de quarantaineregels. Dat heeft ertoe geleid dat soms minder treinen konden rijden op bepaalde trajecten. Ook bij spoorwegbeheerder ProRail is er sprake van personeelstekorten.
Daarnaast heeft de NS gezegd dat de agressie op de stations en in de treinen afgelopen jaar is toegenomen. Om daar beter tegen op te kunnen treden heeft de NS het ministerie van Justitie en Veiligheid opgeroepen om speciale NS-medewerkers van Veiligheid & Service extra bevoegdheden te geven.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft bevel gegeven voor heropening van het luchtruim boven Venezuela voor verkeersvliegtuigen uit de Verenigde Staten. Volgens Trump kunnen Amerikaanse burgers snel weer naar Venezuela vliegen en zullen ze daar veilig zijn.
58 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump wil volgende week bekendmaken wie hij gaat voordragen als opvolger van voorzitter Jerome Powell bij de Amerikaanse centrale bank. De termijn van voorzitter Powell bij de Federal Reserve loopt in mei af.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag vrijwel vlak gesloten. Zwaargewicht Shell stond bij de winnaars dankzij een flinke stijging van de olieprijzen. De chipfondsen ASML, ASMI en Besi gingen juist verder omlaag na de verliezen een dag eerder. Verder kwam ING met kwartaalcijfers naar buiten.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - De wereldwijde vraag naar goud is vorig jaar naar een recordniveau gestegen. Dat meldt de World Gold Council (WGC), de brancheorganisatie voor de internationale goudhandel. Volgens de WGC bedroeg de totale vraag vorig jaar 5002 ton. Het is voor het eerst dat de vraag boven de 5000 ton uitkwam.
4 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De olieprijzen zijn donderdag flink gestegen na de dreigementen van de Amerikaanse president Donald Trump tegen Iran. Hij riep Teheran woensdag op een nucleaire overeenkomst te sluiten, want anders zou het olierijke land militaire aanvallen riskeren.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - Meta Platforms was donderdag een van de winnaars op Wall Street na sterke kwartaalresultaten. Het moederbedrijf van Facebook en Instagram verwacht ook dit kwartaal meer omzet dan gedacht. Het bedrijf investeert dit jaar bovendien extra in datacenters en AI. Hiermee verhoogt Meta de druk in de AI-strijd tussen grote techbedrijven. De koers ging 9,5 procent omhoog.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse centrale bank moet de rente "substantieel" verlagen. Dat schreef president Donald Trump op zijn socialemediaplatform Truth Social. De Federal Reserve hield woensdag de rente onveranderd na drie eerdere verlagingen op rij. Trump roept al langer om een flinke renteverlaging om zo de economie van de Verenigde Staten te stimuleren, met daarbij ook felle kritiek op Fed-voorzitter Jerome Powell.
6 uur geleden