Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

NS: in oktober besluit over statiegeldautomaten op meer stations

NS: in oktober besluit over statiegeldautomaten op meer stations

UTRECHT (ANP) - De Nederlandse Spoorwegen (NS) gaan in oktober een besluit nemen over het plaatsen van statiegeldautomaten op meer treinstations. Dat zei een woordvoerder van de NS. Die maand vindt een evaluatie plaats over het gebruik van de bestaande inzamelpunten op de centraal stations van Utrecht, Amsterdam, Rotterdam, Den Haag en Eindhoven.

De NS gaat bij die evaluatie kijken wat de ervaring van de reizigers is met die automaten om flesjes en blikjes met statiegeld in te leveren en hoe vaak de automaten worden gebruikt. Ook zal worden gekeken wat dan de beste plekken zouden zijn om eventueel meer automaten te plaatsen. Het is volgens de NS dan ook nog niet duidelijk op welke andere stations er inzamelpunten moeten komen.

De NS heeft een ambitie uitgesproken om dit jaar op zeventien stations automaten te plaatsen en om uiteindelijk op vijftig stations inzamelpunten voor statiegeld te hebben. Mensen krijgen dan via Tikkie het statiegeld gestort op de rekening. Het is ook mogelijk dat geld te doneren aan de Plastic Soup Foundation die strijdt tegen plasticvervuiling van het milieu. De automaten staan buiten de poortjes zodat ook mensen die niet met de trein reizen er gebruik van kunnen maken.

Meer innamepunten

Demissionair staatssecretaris Vivianne Heijnen van Milieu heeft gezegd dat er meer inzamelpunten voor statiegeld moeten komen, waaronder op meer treinstations. Nu wordt namelijk nog lang niet voldaan aan de doelstellingen rond de inzameling van plastic flessen en blikjes.

De Consumentenbond laat weten het toe te juichen als er meer innamepunten komen. "Natuurlijk zien wij graag meer innamepunten want het systeem moet laagdrempelig en makkelijk zijn", aldus een woordvoerder die stelt dat mensen soms nog moeten wennen aan het feit dat er nu statiegeld op blik zit.

Gewenning

Ook Jumbo en Albert Heijn spreken van gewenning, voor zowel klanten als de supers zelf. "Zo moeten wij wennen aan het schoonmaken van machines want anders kunnen er storingen komen. We moeten daarvoor extra uren inplannen. Het zou ook heel erg helpen als consumenten de blikjes omspoelen en niet indeuken. Als er ruimte is in de winkel kijken we of een machine kunnen toevoegen", laat een woordvoerder van Jumbo weten.

Albert Heijn zegt dat in alle 1200 supermarkten inlevermogelijkheden zijn. Ook heeft AH bij nog eens veertig winkels een aparte automaat voor blikjes geplaatst. Volgens de woordvoerder zijn er ook best wel uitdagingen geweest om ervoor te zorgen dat de systemen goed werken en storingen worden voorkomen.

Meer uit Binnenland

Stille tocht voor gedode jongen Den Hoorn 'erg indrukwekkend'

DEN HOORN (ANP) - In Den Hoorn is woensdagavond een stille tocht gehouden voor de 16-jarige jongen die vorige week werd doodgestoken in de Zuid-Hollandse plaats. De opkomst bij de tocht was "erg indrukwekkend", laat een woordvoerder van Namens de Familie na afloop weten.

48 minuten geleden
Tienduizenden kinderen door armoede zonder goede bril

DEN HAAG (ANP) - Zo'n 64.000 kinderen die in armoede leven in Nederland hebben geen of niet de goede bril, omdat hun ouders deze niet kunnen betalen. Dat blijkt uit onderzoek van het Amsterdam UMC in opdracht van het ministerie van Volksgezondheid, Welzijn en Sport (VWS).

58 minuten geleden
Bedrijven waarschuwen jongeren voor desinformatie over kraanwater

DEN HAAG (ANP) - De drinkwaterbedrijven en branchevereniging Vewin waarschuwen jongeren online voor desinformatie over de veiligheid van drinkwater. Uit onderzoek van bureau Motivaction, waaraan bijna 3500 mensen meededen, is naar voren gekomen dat het vertrouwen in de kwaliteit van kraanwater onder jongeren lager is dan onder andere inwoners van Nederland.

1 uur geleden
Fakkels en vuurwerk bij sfeeractie ArenA ondanks verbod

AMSTERDAM (ANP) - Bij de zogenoemde entrada in de buurt van station Bijlmer ArenA voor aanvang van de wedstrijd tussen Ajax en Olympiakos in de Champions League werden veel rode fakkels en vuurwerk afgestoken. Een verslaggever zag dat veel fans toekeken bij de sfeeractie van de harde supporterskern, die rond 18.00 uur begon. Rond de Johan Cruijff ArenA geldt een veiligheidsrisicogebied, wat onder meer inhoudt dat bezit en afsteken van vuurwerk niet zijn toegestaan.

3 uur geleden
17-jarige jongen aangehouden om beschieting en explosie Alkmaar

ALKMAAR (ANP) - De politie heeft op woensdagmorgen een 17-jarige jongen uit Alkmaar aangehouden. Hij wordt verdacht van mogelijke betrokkenheid bij een explosie en beschieting van een woning aan de Bannewaard in zijn thuisstad. Dat heeft de politie bekendgemaakt.

4 uur geleden
Inwoners Bonaire prijzen rechter om erkenning discriminatie

DEN HAAG (ANP) - Inwoners van Bonaire die betrokken waren bij de klimaatzaak tegen de Nederlandse overheid, zijn verheugd over de erkenning die zij van de rechtbank in Den Haag hebben gekregen. "Wij voelen ons tweederangsburgers en moeten altijd vechten om dingen voor elkaar te krijgen. Dat de rechter zei dat wij worden gediscrimineerd, dat vond ik te gek. Dat dwingt respect af", reageert kunstenares Jackie Bernabela, die in traditionele klederdracht het vonnis heeft bijgewoond.

4 uur geleden
Ook code geel in Flevoland, Gelderland en Overijssel om sneeuwval

DE BILT (ANP) - Naast het noorden moeten donderdag ook de provincies Flevoland, Gelderland en Overijssel rekening houden met gladheid door sneeuwval. Daar geldt vanaf de nacht tot begin van de middag code geel. Het KNMI verwacht op veel plaatsen 1 tot 2 centimeter sneeuw.

4 uur geleden