Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

NS heeft opnieuw financiële steun nodig door minder reizigers

NS heeft opnieuw financiële steun nodig door minder reizigers

UTRECHT (ANP) - De NS heeft in de eerste helft van het jaar een nettoverlies geleden van 185 miljoen euro. Het vervoersbedrijf werd hard geraakt door de gekelderde reizigersaantallen en denkt dat deze ook volgend jaar fors achter zullen blijven. President-directeur Roger van Boxtel zegt dat de Nederlandse ov-sector zich moet aanpassen, maar het niet gaat redden zonder verdere steun.

De financiële verwachtingen voor het bedrijf zijn vanwege de coronacrisis volgens hem somber, maar realistisch. Het bedrijf heeft de doelstelling om in 2024 financieel weer gezond te zijn terwijl het treinkaartje betaalbaar blijft. Er wordt onder meer gekeken naar een besparingspakket van 1,4 miljard euro voor de periode tot aan 2025. Maar daarnaast is dus ook steun van de overheid nodig, benadrukt het bedrijf.

Overigens komt het operationeel verlies van de NS, als de financiële steunmaatregelingen niet worden meegenomen, uit op meer dan 1 miljard euro. Dat was vorig jaar nog bijna 100 miljoen euro positief. De omzet van de NS daalde in de periode zonder de steunmaatregelen met 900 euro. Inclusief die vergoedingen, ook in bijvoorbeeld het Verenigd Koninkrijk, en de vervolgfase van een concessie in het buitenland, dikten de opbrengsten wel aan, tot ruim 3,3 miljard euro.

De NS zag de reizigersaantallen na de maatregelen tegen het coronavirus halverwege maart kelderen, naar ongeveer 10 procent van de oorspronkelijke reizigers. Na de versoepeling van de maatregelen en terugkeer naar de reguliere dienstregeling is dit aantal toegenomen tot ongeveer 40 procent. Dit herstel was voornamelijk het gevolg van de terugkeer van de sociaal-recreatieve reizigers en in mindere mate van forensen, omdat een groot deel van hen nog thuis werkt. NS gaat ervan uit dat het aantal reizigers niet snel herstelt. De terugkeer van de forens is daarvoor namelijk cruciaal.

Na de zomer komt het bedrijf met nieuwe abonnementen die aantrekkelijk zijn voor forensen die door corona voorlopig vaker thuiswerken. Voor een toename van het aantal reizigers, is gespreid reizen volgens Van Boxtel essentieel. Naast afspraken met het onderwijs, is de onderneming hierover met grote zakelijke klanten in gesprek.

Meer uit Financieel

ABN AMRO: hogere koopkracht zorgt voor meer bestedingen in horeca

AMSTERDAM (ANP) - De stijgende koopkracht zorgt voor meer bestedingen in restaurants en cafés, meldt ABN AMRO in een rapport over de horecasector. Eet- en drinkgelegenheden zijn volgens de bank daardoor in iets rustiger vaarwater terechtgekomen. Ook zijn de vooruitzichten voor horecaondernemers iets positiever dan in de afgelopen jaren. Tegelijkertijd blijft de sector kwetsbaar door problematische schulden, sterk schommelende voedselprijzen en het aanhoudende personeelstekort.

2 uur geleden
KLM-topvrouw erkent dat communicatie naar reizigers beter moest

HILVERSUM (ANP) - KLM had beter moeten communiceren met passagiers die deze week strandden op Schiphol omdat er massaal vluchten werden geannuleerd vanwege de sneeuwval. Dat heeft KLM-topvrouw Marjan Rintel donderdagavond toegegeven in tv-programma Pauw & De Wit.

2 uur geleden
Wall Street enthousiast over gesprekken Rio Tinto en Glencore

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Beleggers op Wall Street hebben donderdag enthousiast gereageerd op nieuwe fusiegesprekken tussen de grote internationale mijnbouwers Rio Tinto en Glencore. De mogelijke samensmelting zou van de twee het grootste mijnbouwbedrijf ter wereld maken. Iets meer dan een jaar geleden liepen eerdere gesprekken tussen de concerns nog spaak.

4 uur geleden
Bloomberg: Paramount wil muziekzender MTV weer groot maken

LOS ANGELES (ANP) - Het Amerikaanse mediaconcern Paramount Skydance wil muziekzender MTV weer groot maken en zoekt daarbij de hulp van de muziekindustrie. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden.

5 uur geleden
KLM schrapt vrijdag 80 vluchten op Schiphol om winters weer

SCHIPHOL (ANP) - Het winterse weer zorgt vrijdag weer voor vluchtuitval op Schiphol. KLM heeft aangekondigd "preventief" 80 vluchten van en naar de luchthaven te schrappen, omdat vrijdagavond slecht weer wordt verwacht. Vooral vluchten naar Europese bestemmingen, waarnaar vaak meerdere vluchten per dag gaan, gaan dan niet door.

5 uur geleden
Frankrijk tegen Mercosur-deal, maar akkoord komt er mogelijk toch

PARIJS (ANP/RTR) - Frankrijk gaat tegen de ondertekening van het vrijhandelsakkoord met het Mercosur-blok van Zuid-Amerikaanse landen stemmen, heeft de Franse president Emmanuel Macron laten weten. Maar het akkoord komt er mogelijk toch.

7 uur geleden
Beurskoers Groenlandse bank fors omhoog door speculatie over VS

KOPENHAGEN (ANP) - De beurskoers van de Groenlandse bank GrønlandsBANKEN is de eerste dagen van dit jaar met meer dan 36 procent gestegen op de beurs in Kopenhagen. Beleggers lijken erop voor te sorteren dat de Verenigde Staten weleens veel investeringen kunnen gaan doen in de Groenlandse economie.

8 uur geleden