Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

NS heeft fabrikant gevonden voor levering 60 nieuwe dubbeldekkers

NS heeft fabrikant gevonden voor levering 60 nieuwe dubbeldekkers

UTRECHT (ANP) - NS heeft via een Europese aanbesteding de Spaanse treinfabrikant CAF gekozen voor een levering van zestig nieuwe dubbeldekkers. De treinen gaan op termijn een deel van de huidige dubbeldekkers van het type DDZ vervangen, zo meldt NS.

NS wil de huidige treinvloot verder uitbreiden vanwege de verwachte reizigersgroei. Ook komen oude treinen, zoals de DDZ-dubbeldekkers, aan het einde van hun levensduur. Zo moet worden voorkomen dat er een tekort aan treinen ontstaat.

Het gaat om een bestelling van dertig dubbeldekkers van vier rijtuigen lang en dertig dubbeldekkers van zes rijtuigen lang, die geschikt zijn voor snelheden tot 160 kilometer per uur. In totaal hebben de treinen ongeveer 30.000 stoelen.

NS begon in april 2020 met de aanbesteding. Het aanschaffen van nieuwe treinen is een proces van zo'n zeven jaar. Vier treinfabrikanten deden een geldige aanbieding. CAF scoorde het beste op de verschillende prijs- en kwaliteitscriteria. Nadat het contract eind dit jaar is getekend, wordt de trein ontworpen. Daarna volgt een productie- en testfase. In 2028 moeten de treinen gaan rijden.

Dinsdag meldde het bedrijf in de dienstregeling van 2023 een tiende minder treinen in te zetten dan in 2019, het laatste jaar voor corona, vanwege personeelstekorten waarmee het spoorbedrijf kampt. Deze week staken werknemers van NS om een beter cao-bod af te dwingen.

Meer uit Financieel

Bloomberg: Aegon overweegt activiteiten buiten de VS te verkopen

SCHIPHOL (ANP) - Aegon overweegt enkele activiteiten buiten de Verenigde Staten te verkopen. De Nederlandse verzekeraar haalt het grootste deel van zijn winst uit de VS en wil zich focussen op zijn belangrijkste markt. Dit melden ingewijden aan persbureau Bloomberg.

2 uur geleden
Noorse aluminiumproducent wil fabriek in Drunen sluiten

DRUNEN (ANP) - Het Noorse aluminium- en energieconcern Norsk Hydro wil vijf Europese vestigingen sluiten. Het gaat om een aluminiumfabriek in het Noord-Brabantse Drunen, twee in het Verenigd Koninkrijk, een in Duitsland en een in Italië.

2 uur geleden
AEX sluit flink hoger door hoop op renteverlaging Fed in VS

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index in Amsterdam is woensdag met een flinke koerswinst gesloten. Beleggers trokken zich op aan het optimisme op Wall Street, waar nu rekening wordt gehouden met een mogelijke renteverlaging door de Federal Reserve volgende maand.

3 uur geleden
Havenbedrijf Rotterdam ontwikkelt terminal voor offshore-wind

ROTTERDAM (ANP) - Het Havenbedrijf Rotterdam gaat een nieuwe terminal op de Maasvlakte ontwikkelen voor activiteiten voor offshore-wind. De komende jaren worden veel windparken op de Noordzee gebouwd, maar de haven heeft hier momenteel niet genoeg capaciteit met de juiste specificaties voor, aldus het Havenbedrijf.

4 uur geleden
Geen taarten en tompoucen bij HEMA door storing bij leverancier

AMSTERDAM (ANP) - In alle HEMA-winkels liggen momenteel geen taarten en tompoucen door een technische storing bij een leverancier. Dit bevestigt een woordvoerster van de winkelketen na berichtgeving in verschillende media.

5 uur geleden
Meeste werknemers Leen Bakker België dreigen baan te verliezen

BRUSSEL (ANP/BELGA) - Negen op de tien werknemers van Leen Bakker in België dreigen hun baan te verliezen als de noodlijdende meubelwinkelketen in dat land failliet gaat. De Nederlandse keten zette in augustus zijn 44 Belgische winkels te koop. Vakbond ACV meldde woensdag dat ongeveer dertig van de driehonderd werknemers wellicht voor andere ketens kunnen werken die winkels overnemen.

6 uur geleden
Tractorfabrikant Deere omlaag op beurs na tegenvallende prognose

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse tractorfabrikant Deere was woensdag een van de verliezers op Wall Street. Beleggers zetten het aandeel zo'n 5 procent lager nadat de onderneming bij haar kwartaalresultaten met een tegenvallende winstverwachting was gekomen.

6 uur geleden