NS en vakbonden weer om tafel over cao
DEN HAAG (ANP) - Onderhandelaars van de Nationale Spoorwegen en de vakbonden FNV, CNV en VVMC hebben zaterdag de onderhandelingen hervat om tot een cao-akkoord te komen. De locatie van de gesprekken is niet bekendgemaakt. De verwachting is dat er lang zal worden gepraat. Niet uitgesloten is dat er ook op zondag nog verder wordt onderhandeld.
De vakbonden eisen onder andere een automatische compensatie voor de prijsstijgingen in het salaris van NS-medewerkers. Ook willen ze een eenmalige uitkering van 600 euro en een aanpassing van de regeling om eerder te stoppen met werken. Om hun roep om meer loon kracht bij te zetten werd al meermaals gestaakt. Ook komende week staan acties gepland.
De NS gaf eerder aan blij te zijn dat er weer gesproken wordt, maar betreurt de werkonderbrekingen. Het bedrijf stelde afgelopen week een loonsverhoging van 7,5 procent in twee stappen voor. Ook zei de directie zorgen over de inflatie onder het personeel serieus te nemen. Ondanks het verbeterde loonbod staakte personeel van de NS op vrijdag in het westen en het noordwesten van het land. Vanwege de impact van die acties besloot de NS in het hele land geen treinen te laten rijden.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Het kabinet had beter kunnen communiceren over de invoering van de avondklok, zei oud-directeur van het Sociaal en Cultureel Planbureau (SCP) Kim Putters tegen de parlementaire enquêtecommissie corona. Hij had graag gezien dat het kabinet duidelijk had gemaakt voor wat voor dilemma's het stond bij het nemen van moeilijke beslissingen.
1 minuut geledenHILVERSUM (ANP) - Het Commissariaat van de Media is van oordeel dat de minister de voorlopige erkenning van Ongehoord Nederland (ON!) kan heroverwegen en daarover een passend besluit moet nemen, zo meldt het CvdM. De aanleiding is volgens het CvdM de "maatschappelijke verontwaardiging die is ontstaan door de recente uitzending van ON!". In de uitzending is een fragment vertoond van Hitler en werden zijn uitspraken volgens critici vergoelijkt.
8 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Zeker negen mensen hebben dit jaar in Nederland het westnijlvirus opgelopen. Dat meldt het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM). Eerder werd al bekend dat één besmet persoon in de provincie Utrecht is overleden.
24 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - In de Tweede Kamer zijn zorgen over het toezicht op de AIVD en MIVD in een nieuw wetsvoorstel van het kabinet dat de inlichtingendiensten veel meer ruimte geeft. Het toezicht verkleint, zei Barbara Kathmann (PRO) tijdens een debat donderdag met de bewindslieden van Defensie en Binnenlandse Zaken.
48 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Voormalig directeur van het Sociaal Cultureel Planbureau (SCP) Kim Putters had snel door dat de coronapandemie een crisis "op heel veel vlakken" zou gaan worden. Dat heeft hij ook zo snel mogelijk tegen het kabinet gezegd in een overleg in het Catshuis, zei Putters tegen de parlementaire enquêtecommissie corona.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De euthanasiebrief met daarop de namen van alle veertien ondertekenaars in de zaak rond de 17-jarige Milou Verhoof, wordt aan de ouders verstrekt. Dat heeft de rechtbank in Den Haag donderdagochtend bepaald, nadat de ouders van de in 2023 overleden Milou in een kort geding om de openbaring hadden gevraagd.
1 uur geledenOVERASSELT (ANP) - Het huis in Overasselt, dat dinsdag werd aangevallen door tientallen bewapende mensen, is donderdag op last van de burgemeester gesloten voor de duur van een jaar. Ook geldt er een noodbevel voor een van de bewoners van het adres, zo is te lezen in een verklaring op de website van de gemeente. Deze persoon mag "in beginsel voor de duur van twee weken" niet in de gemeente Heumen komen.
2 uur geleden