Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

NS en vakbonden weer om tafel over cao

NS en vakbonden weer om tafel over cao

DEN HAAG (ANP) - Onderhandelaars van de Nationale Spoorwegen en de vakbonden FNV, CNV en VVMC hebben zaterdag de onderhandelingen hervat om tot een cao-akkoord te komen. De locatie van de gesprekken is niet bekendgemaakt. De verwachting is dat er lang zal worden gepraat. Niet uitgesloten is dat er ook op zondag nog verder wordt onderhandeld.

De vakbonden eisen onder andere een automatische compensatie voor de prijsstijgingen in het salaris van NS-medewerkers. Ook willen ze een eenmalige uitkering van 600 euro en een aanpassing van de regeling om eerder te stoppen met werken. Om hun roep om meer loon kracht bij te zetten werd al meermaals gestaakt. Ook komende week staan acties gepland.

De NS gaf eerder aan blij te zijn dat er weer gesproken wordt, maar betreurt de werkonderbrekingen. Het bedrijf stelde afgelopen week een loonsverhoging van 7,5 procent in twee stappen voor. Ook zei de directie zorgen over de inflatie onder het personeel serieus te nemen. Ondanks het verbeterde loonbod staakte personeel van de NS op vrijdag in het westen en het noordwesten van het land. Vanwege de impact van die acties besloot de NS in het hele land geen treinen te laten rijden.

Meer uit Binnenland

Aantal eerste asielaanvragen in Nederland daalt met 13 procent

DEN HAAG (ANP) - Het aantal eerste asielaanvragen in Nederland is in het derde kwartaal van 2026 met 13 procent gedaald ten opzichte van dezelfde periode een jaar eerder. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van cijfers van de Immigratie- en Naturalisatiedienst (IND). Bijna 5900 mensen deden voor het eerst een verzoek voor asiel in Nederland.

24 minuten geleden
Code geel om dichte mist in hele land

DE BILT (ANP) - Het KNMI waarschuwt voor dichte mist. Het weerinstituut heeft code geel afgegeven voor het hele land. Eerder gold dat alleen voor het noorden. Lokaal kan zeer dichte mist voorkomen.

5 uur geleden
KNMI waarschuwt voor dichte mist in noorden van Nederland

DE BILT (ANP) - In grote delen van Nederland komt dichte mist voor, waarschuwt het Koninklijk Nederlands Meteorologisch Instituut (KNMI). Deze mist kan "zeer plaatselijk en verraderlijk" zijn.

9 uur geleden
Ameland blijft even bereikbaar als nu, belooft minister

DEN HAAG (ANP) - De bereikbaarheid van Ameland gaat niet achteruit, ook al heeft het kabinet een kwart miljard euro weggehaald uit een pot voor de vaarverbinding van en naar het eiland. Dat beloofde minister Vincent Karremans (Infrastructuur en Waterstaat, VVD) in het debat over zijn begroting. "We blijven gewoon baggeren."

9 uur geleden
PO-Raad verbaasd over gewenst verbod op generatieve AI

DEN HAAG (ANP) - De koepelorganisatie voor het primair onderwijs (PO-Raad) snapt de zorgen van politici over generatieve AI voor leerlingen op basisscholen, maar is verrast door een Kamermeerderheid voor een totaalverbod. Volgens een woordvoerder komt de beslissing "uit de lucht vallen".

12 uur geleden
Boerenclubs ontevreden na gesprek over stikstofplannen

DEN HAAG (ANP) - Boerenorganisaties LTO en NAJK zijn ontevreden over de verdere uitwerking van de stikstofplannen van landbouwminister Jaimi van Essen. Dat zeggen de voormannen na hun gesprek met de landbouwminister donderdagmiddag. "Op dit moment zien we onvoldoende beweging," zegt Gerben Boom namens de jonge boeren. LTO-voorman Ger Koopmans noemde het een "moeilijk" gesprek.

13 uur geleden
Nog zeker vijf gemeenten onder toezicht om te weinig asielopvang

DEN HAAG (ANP) - Zeker vijf gemeenten komen volgende week onder toezicht van de overheid te staan, omdat ze te weinig doen voor de opvang van asielzoekers. De gemeenten Best in Noord-Brabant, Dantumadiel in Friesland, Neder-Betuwe en West Betuwe in Gelderland en Roerdalen in Limburg hebben bekendgemaakt dat ze op de lijst staan. Asielminister Bart van den Brink brengt maandag het volledige overzicht naar buiten.

13 uur geleden