Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

NS en bonden bereiken akkoord over service op stations

NS en bonden bereiken akkoord over service op stations

UTRECHT (ANP) - De Nederlandse Spoorwegen hebben met de vakbonden overeenstemming bereikt over de plannen rond de servicebalies op stations. Volgens FNV en VVMC leidt hun deal ertoe dat de NS deze dienstverlening minder inkrimpt dan eerder voorgenomen. Eerder legden honderden servicemedewerkers nog een dag het werk neer uit onvrede over de manier waarop de NS de herinrichting van de service op de stations invulde.

FNV-bestuurder Roos Rahimi zegt dat de afspraken met de NS ervoor zorgen dat er ongeveer honderd banen behouden blijven. Daarvoor zal de spoorvervoerder volgens haar dan wel nieuwe mensen moeten aannemen, want er zijn eerder servicemensen van NS vertrokken via een vrijwillige vertrekregeling. Daarnaast is volgens Rahimi afgesproken dat de NS geen krimpplannen gaat doorvoeren voor de perronleiders en coördinatoren van de servicemedewerkers.

Binnenkort praten FNV en VVMC de leden bij over het bereikte onderhandelingsresultaat. Daarna kunnen die nog voor of tegen stemmen.

Bij de stakingsdag in september legden ook conducteurs van de internationale trein het werk neer. Daardoor reden de internationale treinen naar Brussel toen niet zoals gebruikelijk. Deze medewerkers staakten toen voor betere arbeidsvoorwaarden. Volgens Rahimi zijn de bonden en de NS er wat betreft die kwestie nog niet uit. Ze geeft aan dat de gesprekken hierover met het bedrijf nog lopen.

Meer uit Financieel

Google-eigenaar Alphabet flink hoger op Wall Street na cijfers

NEW YORK (ANP) - Alphabet behoorde donderdag tot de grote winnaars op de beurzen in New York. Het moederbedrijf van Google presteerde afgelopen kwartaal beter dan verwacht. Vooral via de cloud- en platformdiensten van Google Cloud kwam er meer geld binnen, dankzij de toepassingen van AI en de achterliggende rekenkracht die het bedrijf klanten aanbiedt. Het aandeel werd 6,9 procent hoger gezet.

27 minuten geleden
Belastingdienst: ruim 10 miljoen aangiftes binnen op dag deadline

DEN HAAG (ANP) - De Belastingdienst heeft inmiddels 10,2 miljoen belastingaangiftes binnen, vlak voor het aflopen van de aangiftetermijn. Mensen kunnen tot middernacht aangifte doen voor de inkomstenbelasting. "Met het aflopen van de aangiftetermijn is het traditioneel druk bij de Belastingdienst", meldt de fiscus, die ziet dat sommige mensen wederom op het laatste moment nog snel hun aangifte indienen.

1 uur geleden
Stichting begint rechtszaak tegen Netflix om prijsverhogingen

AMSTERDAM (ANP) - Een Nederlandse claimstichting sleept Netflix voor de rechter om prijsverhogingen die de streamingdienst de afgelopen jaren heeft doorgevoerd voor lopende abonnementen. Stichting Bescherming Consumentenbelang stelt dat die onrechtmatig zijn en wil dat het bedrijf gedupeerde consumenten terugbetaalt.

1 uur geleden
ECB laat rente ongemoeid ondanks hogere inflatie door Iranoorlog

FRANKFURT (ANP) - De Europese Centrale Bank (ECB) vindt het nog niet nodig om in te grijpen vanwege de oplopende inflatie. De beleidsbepalers bij de centrale bank in Frankfurt besloten donderdag de rente in de eurozone opnieuw ongewijzigd te laten.

1 uur geleden
Greenpeace beëindigt protest rond aandeelhoudersvergadering JBS

HAARLEMMERMEER (ANP) - Greenpeace heeft de actie rondom de aandeelhoudersvergadering van vleesverwerkingsbedrijf JBS beëindigd. Het is onduidelijk of de vergadering elders is voortgezet of op een later moment plaatsvindt.

2 uur geleden
Reizigers Air France-KLM binnenkort nog duurder uit door oorlog

PARIJS (ANP) - Tickets van Air France-KLM zullen nog duurder worden door de hoge brandstofkosten als gevolg van de Iranoorlog. Toch kan het luchtvaartbedrijf niet alle extra kerosinekosten doorberekenen aan reizigers, omdat het Frans-Nederlandse luchtvaartconcern dan te veel klanten verliest.

2 uur geleden
Europarlement: Brussel moet overname MediaMarkt onderzoeken

STRAATSBURG (ANP) - De Europese Commissie moet een diepgaand onderzoek instellen naar de overname van het moederbedrijf van de elektronicaketens MediaMarkt en Saturn, wil het Europees Parlement. Het Chinese webwinkelconcern JD.com wil Ceconomy AG overnemen. Een voorstel van de Nederlandse Europarlementariër Dirk Gotink (NSC) voor een onderzoek is donderdag aangenomen in het Europees Parlement.

3 uur geleden