NS: druk maar beheersbaar op station Zandvoort door racefans
ZANDVOORT (ANP) - Op station Zandvoort is het rond 10.30 uur druk vanwege Formule 1-fans die met de trein zijn gekomen. Volgens een woordvoerster van de NS is de drukte "absoluut beheersbaar". "We zien dat er heel veel mensen op pad zijn, maar dat de sfeer goed is". Volgens de woordvoerster weten de racefans hun weg vanaf het station naar het circuit goed te vinden, waardoor het aantal bezoekers goed doorstroomt.
Het hele weekend rijden er vanaf 08.00 uur twaalf treinen per uur vanuit Haarlem en Amsterdam naar Zandvoort. Ook in de treinen is het druk. "Het kan soms zo zijn dat mensen even op een trein moeten wachten, maar met twaalf treinen per uur hoeven mensen niet lang te wachten", aldus de woordvoerster. Met de treinen kunnen er 10.000 racefans per uur naar de badplaats worden vervoerd.
De NS verwachtte al grote drukte in de treinen en op de stations. Om lange rijen bij de kaartautomaten te beperken, raadt de treinvervoerder reizigers aan om van tevoren al een retourtje te kopen of om het saldo van de ov-chipkaart eerder al op te laden.
Kwalificatie
Vrijdag kwamen er ongeveer 95.000 bezoekers op het evenement af. De spoorwegmaatschappij spreekt van een "goede eerste dag". "Vrolijk, positief en leuk. Echt een feestje om te werken", aldus een woordvoerster van de NS.
Om 15.00 uur gaat de kwalificatie van start voor de Grote Prijs van Nederland van zondag in de Formule 1. Vorig jaar veroverde Max Verstappen voor eigen publiek poleposition en een dag later won hij de race.
Meer uit Binnenland
HILVERSUM (ANP) - De NPO respecteert het besluit van AVROTROS om in 2026 niet deel te nemen aan het Eurovisie Songfestival in Wenen. Dat laat een woordvoerder donderdagavond weten. "We onderzoeken op dit moment de mogelijkheden om het Eurovisie Songfestival alsnog bij de Nederlandse kijkers te brengen en hopen daar snel op terug te komen", meldt de NPO.
5 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - De vijf verdachten die donderdag voor de rechtbank verschenen in een groot proces dat draait om een groep vermeende soevereinen, blijven in de cel tot de volgende zitting. Dat heeft de rechtbank in Leeuwarden beslist. Justitie verdenkt de mannen ervan onderdeel te zijn van een groep die een anti-institutioneel gedachtegoed aanhangt en vanuit die overtuiging aanslagen wilde plegen. De verdachten ontkennen dit.
5 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Nederland gaat volgend jaar voor het eerst in 24 jaar niet naar het Eurovisie Songfestival. AVROTROS houdt vast aan het voornemen niet deel te nemen als Israƫl erbij is. De omroep heeft die beslissing genomen in nauwe afstemming met de NPO, heeft de omroep bekendgemaakt. Volgens de omroep is "deelname onder de huidige omstandigheden niet te verenigen met de publieke waarden die voor ons essentieel zijn".
5 uur geledenGRONINGEN (ANP) - De rechtbank in Groningen heeft tbs met dwangverpleging opgelegd aan Curtly E. (46) uit Groningen voor het doodsteken van zijn 12-jarige zoon Gianny-Davey op 29 december vorig jaar. E. handelde in een psychose en was volledig ontoerekeningsvatbaar, oordeelt de rechtbank.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Maak Europese regels voor kleine voertuigen zoals e-steps. Die oproep doet demissionair minister Robert Tieman (Infrastructuur en Waterstaat) donderdag in een overleg met EU-ministers. Zijn verklaring wordt gesteund door vijftien andere landen waaronder Duitsland, Polen en Belgiƫ.
9 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Drie verdachten in een grote zaak die draait om een groep veronderstelde soevereinen hebben donderdag de rechtbank in Leeuwarden gevraagd of zij hun proces in vrijheid mogen afwachten. Het Friese trio maakt volgens het Openbaar Ministerie deel uit van een netwerk dat een anti-institutioneel gedachtegoed aanhangt en vanuit die overtuiging aanslagen wilde plegen. De verdachten ontkennen.
10 uur geledenHILVERSUM (ANP) - De Dutch Directors Guild (DDG) en Netwerk Scenarioschrijvers, die opkomen voor de belangen van filmmakers, scenarioschrijvers en regisseurs, vinden dat de NPO "onevenredig bezuinigt op kunst en cultuur". Dat laat DDG-voorzitter Mark Winkler weten aan het ANP.
10 uur geleden