Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

NS-dochter Abellio weg uit Noordrijn-Westfalen

NS-dochter Abellio weg uit Noordrijn-Westfalen

GELSENKIRCHEN (ANP) - Abellio, dochterbedrijf van de Nederlandse Spoorwegen, vertrekt begin volgend jaar uit Noordrijn-Westfalen. Het vervoersbedrijf verliest vanaf februari 2022 al zijn concessies in de aan Nederland grenzende Duitse deelstaat.

De NS-dochter leed grote verliezen in Duitsland. Abellio begon eerder dit jaar daarom aan een grote herstructurering onder leiding van een door de rechter aangewezen zaakwaarnemer. Die ingreep moest voorkomen dat de NS als aandeelhouder het dochterbedrijf nog jarenlang met miljoenen euro's moest ondersteunen. In de vier regio's waar de Duitse tak van Abellio actief was liepen daarom onderhandelingen met opdrachtgevers om tot nieuwe afspraken te komen. Die moesten de dienstverlening weer rendabel maken.

In Noordrijn-Westfalen, voor Abellio de grootste Duitse regio, lukte dit volgens een woordvoerder van NS niet. De lokale vervoersautoriteit besloot daarom deze week Abellio's vijf concessies in de regio vanaf 1 februari als noodconcessie te gunnen. Abellio is daarvan uitgesloten. De lokale autoriteiten voor openbaar vervoer beloven dat de 1080 getroffen Abellio-medewerkers bij een nieuwe werkgever aan de slag kunnen.

Verlies

Het dochterbedrijf van de NS dreigde zonder herstructurering in Duitsland jaarlijks 30 miljoen tot 50 miljoen euro verlies te lijden, zo schreef minister van Financiën Wopke Hoekstra afgelopen zomer in een Kamerbrief. Dat komt onder meer door gestegen personeelskosten en boetes die het bedrijf moest betalen. Die geldstraffen kreeg het vervoersbedrijf omdat het prestatieafspraken niet kon nakomen.

In andere Duitse regio's lukte het Abellio wel om tot nieuwe afspraken over de concessies te komen. Sommige lijnen werden afgestoten en nieuwe financiële afspraken maakten activiteiten op andere spoorverbindingen weer rendabel, aldus het spoorbedrijf.

Het vertrek uit Noordrijn-Westfalen helpt de NS om de verliezen van Abellio te stoppen, erkent de zegsman. "Maar het voelt niet bevredigend. Enerzijds hadden we de intentie om te blijven. Anderzijds hebben we voorkomen dat de financiële steun bleef doorgaan. We wilden blijven maar niet tegen elke prijs."

Meer uit Financieel

Vicepresident ECB wil meer bankinvesteringen in cyberveiligheid

FRANKFURT (ANP/RTR) - Banken in de eurozone moeten meer investeren in cyberveiligheid als ze grip willen krijgen op nieuwe AI-modellen die zwakke plekken in software kunnen vinden. Dat heeft vicepresident Luis de Guindos van de Europese Centrale Bank (ECB) woensdag gezegd.

1 uur geleden
Chemiemanager: herstel van toeleveringsketens duurt maanden

DÜSSELDORF (ANP/DPA) - Toeleveringsketens in de chemie zullen maanden nodig hebben om te herstellen van de oorlog in het Midden-Oosten, ook als de Straat van Hormuz weer opengaat. Dat zegt een Duitse chemiemanager werkzaam bij het staatsoliebedrijf Adnoc uit de Verenigde Arabische Emiraten tegen de Duitse krant Handelsblatt. "Het herstel van toeleveringsketens gebeurt niet van de ene op de andere dag, maar zal maanden duren", verwacht Rainer Seele.

2 uur geleden
AkzoNobel wees overnamebod af, gaat door met fusie Axalta

AMSTERDAM (ANP) - Verfproducent AkzoNobel, bekend van merken als Flexa, Sikkens en Dulux, heeft begin deze maand een overnamebod van het Japanse Nippon Paint en het Amerikaanse Sherwin-Williams afgewezen. AkzoNobel is bezig met een fusie met de Amerikaanse branchegenoot Axalta Coating Systems en gaat daarmee door.

3 uur geleden
KLM kampt niet met brandstoftekort ondanks uitgeweken vlucht

SCHIPHOL (ANP) - KLM heeft niet te maken met een brandstoftekort, ondanks dat een vlucht van de luchtvaartmaatschappij dinsdag van Paramaribo naar Schiphol moest uitwijken naar Frans-Guyana. Dat laat een woordvoerster weten.

3 uur geleden
Topman Frankfurt Airport voorziet geen kerosinetekort deze zomer

FRANKFURT (ANP/BLOOMBERG/DPA) - Reizigers hoeven zich deze zomer geen zorgen te maken over een tekort aan vliegtuigbrandstof. Dat zegt topman Stefan Schulte van Frankfurt Airport in een interview met de Duitse krant Handelsblatt. Door de oorlog in het Midden-Oosten en de blokkade van de Straat van Hormuz is er minder kerosine beschikbaar.

3 uur geleden
Onderzoek: 75-plussers betalen steeds vaker elektronisch

AMSTERDAM (ANP) - Mensen van 75 jaar en ouder betalen steeds vaker met een pinpas aan de kassa. Dat blijkt uit een jaarlijks onderzoek van Betaalvereniging Nederland en De Nederlandsche Bank (DNB). Ook bij overboekingen aan vrienden en familie stijgt het aantal elektronische betalingen fors.

4 uur geleden
AEX opent met winst, AkzoNobel fors hoger na verwerpen bod

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag iets hoger geopend, na de verliesbeurt een dag eerder. AkzoNobel was een opvallende stijger op het Damrak. Het verfconcern, dat gaat fuseren met de Amerikaanse branchegenoot Axalta Coating Systems, verwierp onlangs een overnamebod van het Japanse Nippon Paint en het Amerikaanse Sherwin-Williams. Volgens AkzoNobel, bekend van merken als Dulux, Sikkens en Flexa, wordt doorgegaan met de fusie met Axalta.

5 uur geleden