Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

NS-dochter Abellio stopt in 2022 met treindienst in Schotland

NS-dochter Abellio stopt in 2022 met treindienst in Schotland

UTRECHT (ANP) - Abellio stopt in 2022 met zijn treindienst in Schotland. Het dochterbedrijf van de Nederlandse Spoorwegen (NS) wilde zijn lopende Scotrail-concessie eigenlijk verlengen, maar partijen konden het niet eens worden over de voorwaarden van verlenging van zeven naar tien jaar.

"We hadden graag nog drie jaar in Schotland gereden, maar niet tegen elke prijs. We zullen het huidige contract netjes uitvoeren en zorgen dat we na zeven jaar met een opgeheven hoofd, goede prestaties voor de reiziger en een goed resultaat de concessie beëindigen", zegt financieel directeur Bert Groenewegen van NS. Abellio wilde het contract alleen verlengen onder de voorwaarde dat het rendement zou verbeteren.

Abellio is een dochterbedrijf van NS en rijdt met treinen in Duitsland en het Verenigd Koninkrijk en bussen in Londen. Met de exploitatie van het treinverkeer in Schotland begon het bedrijf in april 2015.

Meer uit Financieel

AEX sluit flink hoger na toenadering China en VS

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index in Amsterdam is vrijdag flink hoger geëindigd. Beleggers reageerden opgelucht op het nieuws dat de Chinese regering de mogelijkheid van handelsgesprekken met de Verenigde Staten onderzoekt. Vooral het aandeel ING was erg in trek.

2 uur geleden
In vier maanden 26.000 banen weg bij federale overheid VS

WASHINGTON (ANP) - Bij de Amerikaanse federale overheid zijn sinds januari per saldo 26.000 banen verdwenen. Dat meldde het statistiekbureau van het Amerikaanse ministerie van Arbeid in zijn banenrapport over april. In die maand gingen 9000 arbeidsplaatsen bij de federale overheid verloren.

3 uur geleden
VodafoneZiggo past strategie aan en rekent op lagere winst

UTRECHT (ANP) - De omzet en winst van VodafoneZiggo blijven dalen. In de jacht op betere resultaten heeft het gefuseerde telecombedrijf het aantal verschillende internetpakketten verlaagd, net als de prijzen ervan. "Hoewel deze stappen een impact hebben op onze financiële resultaten, ben ik ervan overtuigd dat dit plan ons in staat stelt om te blijven voldoen aan de behoeften van onze klanten in een uitdagende, maar veelbelovende markt", zegt financieel directeur Ritchy Drost in een toelichting.

3 uur geleden
Inflatie waarschijnlijk tijdelijk hoger door meivakantie en Pasen

DEN HAAG (ANP) - De hogere inflatie van april lijkt vooral een gevolg van Pasen en de meivakantie. Pasen viel vorig jaar in maart en de meivakantie vooral in mei, terwijl dit nu allebei (grotendeels) in april was. Daardoor waren afgelopen maand onder meer de prijzen van vliegtickets, hotelovernachtingen en bungalowparken hoger dan een jaar eerder, zeggen economen Aggie van Huisseling (ABN AMRO) en Hugo Erken (Rabobank).

5 uur geleden
Bloomberg: China in stilte begonnen met uitzonderingen heffing VS

BEIJING (ANP) - China is in stilte begonnen met het uitzonderen van bepaalde Amerikaanse goederen van de importheffing van 125 procent. Hiervoor zou een lijst van 131 producten zijn opgesteld, die volgens berekeningen van persbureau Bloomberg samen een importwaarde van ongeveer 40 miljard dollar hebben (zo'n 35 miljard euro).

5 uur geleden
Gamesbedrijf keldert op Wall Street door uitstel GTA VI

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Gamesbedrijf Take-Two Interactive is vrijdag meer dan 8 procent onderuitgegaan op de beurs in New York. Beleggers zijn geschrokken van het nieuws dat de lancering van het spel GTA VI is uitgesteld tot mei volgend jaar. Naar dat spel wordt door veel gamers al jaren uitgekeken. Amerikaanse beleggers verwerkten daarnaast de kwartaalcijfers van techconcerns Apple en Amazon en nieuwe cijfers over de Amerikaanse arbeidsmarkt.

5 uur geleden
Elon Musk kan verder met juridische strijd tegen maker ChatGPT

OAKLAND (ANP/BLOOMBERG) - Elon Musk kan verder procederen tegen OpenAI. De rijkste persoon ter wereld voert al langer via de rechter strijd met de ChatGPT-maker. Hij beweert dat het concern zijn belofte heeft gebroken door als non-profitorganisatie plannen te maken om een winstgevende onderneming te worden.

6 uur geleden