Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

NS-baas Koolmees: mijd indien mogelijk de trein om storm

NS-baas Koolmees: mijd indien mogelijk de trein om storm

HILVERSUM (ANP) - NS-topman Wouter Koolmees raadt reizigers aan de trein donderdag indien mogelijk te mijden vanwege de storm Ciarán. Dat zei hij op NPO Radio 1 in het programma Sven op 1. "Als het niet per se hoeft, ga niet", aldus Koolmees, waarbij hij aansluit bij het eerdere advies van de ANWB.

Ook adviseert hij reizigers goed de informatie in de NS-app in de gaten te houden. "De kern van de storm komt pas in de loop van de middag."

Op de website van de vervoerder staat dat de hinder door de storm op dit moment nog beperkt is. Donderdagochtend belandde er een boom op het traject tussen 's-Hertogenbosch en Oss, waardoor er minder treinen reden. Ook heeft de NS uit voorzorg de dienstregeling in Zeeland aangepast.

Reis vooraf plannen

Reizigers in de rest van het land kunnen ook vertraging oplopen, waarschuwt de vervoerder. "Plan je reis daarom kort voor vertrek."

De NS wijst reizigers op de mogelijkheid geld terug te vragen als ze door de storm een langere reistijd hebben dan normaal. Bij meer dan een half uur vertraging krijgen ze de helft van de prijs van het treinkaartje terug. Wie meer dan een uur langer onderweg is, krijgt de volledige rit vergoed. Normaal gesproken doet de NS dit niet bij overmacht, zoals storm, maar de vervoerder maakt een uitzondering.

Meer uit Binnenland

Tweetal aangehouden voor bekladdingen Engelen en Bokhoven

ENGELEN (ANP) - De politie heeft twee mensen aangehouden voor de bekladdingen en vernielingen vorige maand in de Brabantse dorpen Engelen en Bokhoven. Het gaat om een 52-jarige man en een 18-jarige vrouw uit de gemeente Den Bosch, waar de dorpen onder vallen.

18 minuten geleden
Droogte houdt aan, neerslagtekort loopt verder op

HOUTEN (ANP) - De droogte in Nederland houdt de komende weken aan. Daardoor loopt het landelijk neerslagtekort volgens Weeronline verder op van 282 millimeter naar ruim 300 millimeter.

1 uur geleden
Demonstrerende boeren rijden over snelweg in Friesland

SEXBIERUM (ANP) - Boeren hebben maandagavond in Friesland met trekkers over de snelweg gereden. Dat gebeurde na afloop van een protestactie in Sexbierum.

11 uur geleden
Onduidelijk of Nederlanders slachtoffer zijn van beving Colombia

DEN HAAG (ANP) - Het is nog onduidelijk of er Nederlanders zijn onder de slachtoffers van de zware aardbeving maandag in Colombia. Het ministerie van Buitenlandse Zaken laat weten de situatie op de voet te volgen en te onderzoeken of en hoeveel Nederlanders zijn getroffen.

12 uur geleden
Boeren voeren actie in noordwesten Friesland

SEXBIERUM (ANP) - Boeren houden maandagavond in het Friese Sexbierum een protestactie tegen de stikstofplannen van het kabinet. De boeren hebben zich met meer dan honderd trekkers verzameld op een weiland langs de A31.

13 uur geleden
Boeren zoeken in Ommen steun bij gemeente om stikstofplannen

OMMEN (ANP) - Met tientallen trekkers zijn boeren maandagavond samengekomen bij het gemeentehuis van Ommen. Ze overhandigden daar een brandbrief aan het college van burgemeester en wethouders waarin ze hun zorgen uiten over de stikstofplannen van het kabinet. Locoburgemeester Alice van den Nieuwboer nam de brief in ontvangst.

13 uur geleden
Nog vier groepen van elk 20 Nederlanders van Sawadee in Colombia

DEN HAAG (ANP) - Reisorganisatie Sawadee heeft nog vier groepen Nederlanders van ieder ongeveer twintig reizigers in het door een aardbeving getroffen Colombia, zegt een woordvoerder. Volgens de zegsman is niemand gewond geraakt.

14 uur geleden